Lise öğrencisi kantinde öğretmenini yumrukladı

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde, lise öğrencisi Y.B., (17) kendisini kantinde uyaran öğretmeni M.U.’ya (53) yumruklu saldırıda bulundu. Disipline sevk edilen öğrenci hakkında soruşturma başlatıldı.

Lise öğrencisi kantinde öğretmenini yumrukladı

Malkara Hüsniye Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11’inci sınıf öğrencisi Y.B., iddiaya göre kendisini okul kantinindeki davranışı nedeniyle uyaran atölye öğretmeni M.U. ile tartıştı. Tartışma sırasında öğretmenine yumruklar atmaya başlayan Y.B.’yi araya girenler güçlükle sakinleştirdi. Yüzünde kanama meydana gelen öğretmen M.U., durumu okul idaresine bildirip, polise şikayetçi olmadı. Okul yönetimi de öğretmenini darp eden Y.B., hakkında disiplin soruşturması başlattı.

Malkara İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Saraç, olayın üzücü olduğunu belirterek, "Öğrenci Y.B., kul disiplin işleri başkanlığına havale edildi. Konuyla ilgili öğretmen ve öğrenciden ifadeler alınacak. Disiplin kurulundan çıkacak karar doğrultusunda gereğini yapacağız. Okul içerisinde öğrenciye yakışmayan bir davranış. Kesinlikle hoş bir şey değil. Konunun takipçisi olacağız, gerekeni yapacağız" dedi.

DHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 18 yorum
öğretmene şiddete devam.Sıkıntı yok ancak tersi bir durum olunca tüm medya bakanlık ayakta soruşturma ihraç.Ne güzel be
vay öğretmenim vay.. ne hallere düştün sen. garibim şikayetçi bile olmamış.
Kesinlikle polise şikayet edilmeli,bu durum okul disiplin kurulunun çözebileceği basit bir disiplinsizlik değil.Okuldan uzaklaştırsan ne olacak naşka bir okulda başka görevlilerin başına bela olmaya devam edecek.Kanuni yaptırımlar uygulanmalı
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler