HABER

Lise öğrencisine şantajla tecavüz

Lise öğrencisine şantajla tecavüz

Kahramanmaraş'ta, lise 1. sınıf öğrencisi N.Ç.'ye şantajla tecavüz ettikleri ve ilişkiye girmeye zorladıkları iddia edilen 2'si tutuklu 5 öğrenci hakkında, 15 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezası istendi.

Lise 1. sınıf öğrencisi 14 yaşındaki N.Ç., yaklaşık 1 ay önce evlerinde kaldığı halasına önce S.Y. (16), ardından da A.Ö.'nün (15) kendisiyle cinsel ilişkiye girdiğini, A.A. (15), Ç.K. (15) ve M.K. (15) isimli öğrencilerin de şantaj yaparak kendisiyle ilişkiye girmek istediklerini ağlayarak anlattı. Daha sonra halasıyla birlikte geldiği Emniyet Müdürlüğü'nde aynı ifadeyi verdi. Polisler tarafından yakalanan S.Y., A.Ö., A.A., Ç.K. ve M.K., N.Ç.'nin suçlamalarını kabul etmedi. Mahkemeye sevk edilen zanlılardan S.Y. ve A.Ö. tutuklanırken, diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. N.Ç.'nin yapılan muayenesi sonucu "Bakire değildir" raporu verildi. Savcılık, 2'si tutuklu 5 öğrencinin, 15 yıldan az olmamak kaydıyla hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Öte yandan, olayın ardından savcılık tarafından Kız Yetiştirme Yurdu'na yerleştirilen N.Ç., ailesi tarafından okuldan da alınarak eve götürüldü.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Akgül, "Aileyi 'Okulu değiştirelim, gittiği okulda kimse tanımaz, okuması gerek' diye ikna etmeye çalıştık. Defalarca öğretmenlerimiz, müdürlerimiz, aileyi ikna etmek için evlerine gitti. Rehber öğretmenler ve psikologları gönderdim ve göndermeye de devam ediyorum. N.Ç.'nin okula gönderilmesi gerekir. Aileyi ikna etmeye çalışıyoruz. Kahramanmaraş'ta olmazsa başka yerde okutalım diyoruz ama aileyi ikna edemedik. Biz bu işten vazgeçmedik, aileyi mutlaka ikna edip, kızımızın okula devamını sağlayacağız" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön