LÖSEV'in "en havalı" çocukları

LÖSEV'in 20. yıl kutlaması dolayısıyla 16 lösemili çocuk, ilk kez helikoptere binerek İstanbul'un tarihi, turistik ve doğal mekanlarını havadan görme imkanı buldu - LÖSEV İstanbul İl Koordinatörü Koç: - "Çocuklarımıza sorduğumuz zaman pek çoğunun en büyük isteği helikoptere binmek oldu"

İSTANBUL (AA) - Lösemili Çocuklar Vakfı'nın (LÖSEV) 20. yıl kutlaması dolayısıyla 16 lösemili çocuk, ilk kez helikoptere binerek İstanbul turu yaptı.

LÖSEV ile Kaan Air'in düzenlediği etkinlik ile lösimili çocukların helikoptere binme hayali gerçek oldu.

Ayazağa'daki helikopter pistinde bir araya gelen çocuklar, görevliler eşliğinde hangarı gezerek helikopterlerle ilgili bilgi aldı.

Daha sonra helikoptere binen çocuklar, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden İstanbul Boğazı'na, Dolmabahçe Sarayı'dan Kız Kulesi'ne, Ayasofya'dan Sultanahmet Camisi'ne, Kapalıçarşı'dan Süleymaniye Camisi'ne kentin tarihi, turistik ve doğal mekanlarını havadan görme imkanı buldu.

İstanbul'u gökyüzünden seyreden çocukların yaşadığı heyecan, yüzlerine yansıdı.

- "Çocukların en büyük isteği helikoptere binmek"

LÖSEV İstanbul İl Koordinatörü Gökçe Çiçek Koç, vakfın 20. yılı dolayısıyla çocukların hayallerini gerçekleştirmek için 16 çocukla İstanbul semalarında uçacaklarını söyledi.

Vakfın 1998'de kurulduğunu hatırlatan Koç, "Bugüne kadar pek çok hayali gerçekleştirdik. 20. yıl sebebiyle daha büyük hayallere erişebilmek adına çocuklarımıza sorduğumuz zaman pek çoğunun en büyük isteği helikoptere binmek oldu." dedi.

Kaan Air Genel Müdürü Kemal Süler de çocukları aralarında görmekten mutluluk duyduklarını dile getirdi.

Çocuklar için farklı bir deneyim olacağını ifade eden Süler, çocukların etkinlikten çok memnun olacaklarına inandıklarını kaydetti.

Süler, herkesin çocukken uçmak istediğini dile getirerek, "Herkes buna erişemiyor ama inanıyorum ki en azından onları havada uçurarak o düşüncelerini kendilerine biraz olsun vereceğimizi düşünüyoruz." diye konuştu.

- "Bir daha olsa yine uçardım"

Çocuklardan 12 yaşındaki Beyzanur Şıker, ilk defa helikoptere bindiğini belirterek, önce korktuğunu, helikopter yükseldikçe buna alıştığını söyledi.

Helikopterle gezerken birçok yeri gördüğünü aktaran Şıker, "Bir daha olsa yine uçardım. İlk olduğu için hem korku hem de mutluluk vardı. Çok güzeldi." ifadesini kullandı.

14 yaşındaki Dilruba Kepenek de ilk defa helikoptere bindiğini belirtti.

Topkapı Sarayı, Domabahçe Sarayı, camileri havadan gördüğünü dile getiren Kepenek, turun güzel geçtiğini, her şeyin çok küçük ve dar göründüğünü kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler