HABER

Madde bağımlıları ile polis arasında kovalamaca

Kuşadası'nda polise silahla ateş eden 2 zanlı uzun süren kovalamacanın ardından Söke'de ele geçirildi. Aynı araçta bulunan bir kişi ise kaçtı.

Madde bağımlıları ile polis arasında kovalamaca

Edinilen bilgiye göre, Kuşadası'nda Adalızade Mezarlığı'nın bulunduğu kavşakta araç içerisinde şüpheli şahıslar olduğu ve uyuşturucu madde içtiklerinin ihbar edilmesi üzerine, olay yerine giden polis ekipleri tarafından seyir halindeki söz konusu araca dur ihtarı yapıldı. Ancak araç polisin dur ihtarına uymayarak kaçarken, içersinde uyuşturucu madde olduğu belirlenen çanta araçtan yere atıldı. Polis ekipleri kaçan aracı takip ederken, araçtan polis ekiplerine ateş edildi.

Polis ekipleri de ateşe karşılık verince kaçan aracın sağ camı kırıldı, ancak araç durmayınca kovalamaca devam ederken, bir yandan da Söke Emniyet Müdürlüğü'ne bilgi verildi. Söke Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin Söke şehir girişinde kurduğu barikatı da geçen araç Söke şehir merkezine girerken, dar bir sokakta sıkıştırıldı. Bunun üzerine araçta bulunan 3 kişi yaya olarak kaçmaya başladı. Polisle zanlılar arasındaki kovalamaca sonucu, 19 yaşındaki K.Ö ile 20 yaşındaki B.A. yakalanırken, aynı araçta olduğu belirlenen diğer zanlı M.K ise kaçmayı başardı.

Araçta yapılan aramada 1 adet BLOW marka kuru sıkı tabanca ile buna ait 2 adet fişek 1 adet şarjör ve bir miktar esrar maddesi ile sustalı tabir edilen 1 adet bıçak ele geçirildi.

Polisler kendilerine ateş açan K.Ö. ve B.A. isimli zanlılardan şikayetçi olurken, yapılan araştırmada B.A. ve K.Ö.'nün çeşitli suçlardan sabıkaları bulunduğu belirlendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler