HABER

Mansız'a eski bir dosttan çağrı

AYDIN (İHA) - Beşiktaş ve A Milli Futbol Takımı'nın yıldız futbolcusu İlhan Mansız'a, eski bir dosttan çağrı yapıldı. Çağrıyı, genç futbolcunun Kuşadası'nda yine siyah-beyazlı forma altında Kuşadası Gençlik Spor'da top koşturduğu yıllarda, bugünkü saç modelini ortaya çıkaran kuaförü Şaban Urfalıoğlu yaptı. 38 yaşındaki Urfalıoğlu, birkaç yıl önce Kuşadası'nın en meşhur berberi iken bugün hastane odalarında lösemi hastalığının pençesinde yaşam savaşı veriyor.

Lösemi hastalığına yakalandığını 3 ay önce öğrenen 2 çocuk babası Şaban Urfalıoğlu, SSK Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi görüyor. Yanında ise eşi Muzaffer Urfalıoğlu var. Urfalıoğlu'nun tek isteği, bir zamanlar sıradan bir futbolcu iken tanıştığı ama bugünlerde tüm Türkiye'nin hatta Dünya Kupası'ndaki başarısı ile Japonlar'ın bile hayranlığını kazanan İlhan Mansız'ın kendisini arayıp halini sorması.

Şaban Urfalıoğlu, İlhan Mansız'ın 1997 yılında, zamanın belediye ve kulüp başkanı Engin Berberoğlu tarafından Kuşadası Gençlikspor'a transfer edildiğini belirterek, "İlhan o zamanlar bu kadar meşhur değildi. Bütün Kuşadası Gençliksporlu futbolcular gibi o da bana gelirdi. Beşiktaş'tan kaleci Şener ve Feyyaz Uçar vardı. O yıllarda İlhan'ın bugün meşhur olduğu saç modelini biz yapmıştık. Kendisinin başarısı ile gurur duyuyorum. Oğullarım da İlhan'ı çok seviyor" dedi. İlhan'ın kendisini mutlaka hatırlayacağını, hatta hastalığını duyması durumunda mutlaka arayacağını belirten Urfalıoğlu, "Beni ararsa çok sevinirim ve mutlu olurum" dedi.

Kocasının başucundan bir dakika bile ayrılmayan Muzaffer Urfalıoğlu ise eşine mutlaka kemik iliği transplantasyonu yapılması gerektiğini ifade ederek, "Kardeşlerinden veya çocuklarından kemik iliği alınacak. Ancak üyesi bulunduğumuz Bağ-Kur, sadece tedavi masraflarımız karşılıyor. Kemik iliği alınacak kişilerin işlemleri için para ödemiyor. Bugüne kadar varımızı yoğumuzu elden çıkartıp 20 milyar lira harcadık. Bundan sonrası için elimizde avucumuzda bir şey kalmadı. Kocamı çok seviyorum ve yaşamasını istiyorum. Ne olur bize yardım elini uzatılsın" diye konuştu.

Bu arada, Kuşadası 100. Yıl Beşiktaşlılar Derneği, Urfalıoğlu için üyeleri arasında yardım kampanyası başlattı. Dernek Başkanı Suphi Aktuğ, İlhan Mansız'ın imzalı bir formasını açık arttırma ile satışa çıkarttıklarını belirterek, elde edilen gelirin Urfalıoğlu'nun tedavisi için harcanacağını söyledi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön