Mansur Yavaş'tan çakar lamba uyarısı! Genelge yayınlandı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, genelge yayınlayarak araçların amacına uygun kullanılması ve mevzuata aykırı şekilde çakar lamba bulunan tüm araçlardan sistemlerin sökülmesi istendi.

Mansur Yavaş'tan çakar lamba uyarısı! Genelge yayınlandı

Belediye birimlerine, ASKİ, EGO Genel Müdürlükleri ile belediye şirketlerine gönderilen genelgede tahsisli bütün araçların amacına uygun olarak kullanılması istenilerek, mevzuata aykırı şekilde üzerinde ışıklı ve sesli uyarı sistemi bulunan araçlardaki sistemlerin ise ivedi şekilde sökülüp, bu sistemlerin de değerinin kaybedilmeyecek şekilde muhafaza edilmesi ifade edildi.

Sistemlerin Belediye, ASKİ ve EGO bünyesinde genel sekreterlik ve genel müdürlükler tarafından oluşturulacak bir komisyon tarafından değerlendirilmesi için kamu kurum ve kuruluşları, Emniyet ve Jandarma Teşkilatı ile koordineli olarak tesis edilmesi ve sonucunda bilgilendirilmesi söylendi.

Birim amirleri ve şirket yetkilileri tarafından kullanılan kiralık hizmet araçlarının sözleşme bitiminden hemen sonra, yeni kiralama işlemlerinde mevzuata ve tasarruf anlayışına uygun olarak hareket edilmesi ayrıca vurgulandı.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
Helal olsun Mansur başkanım
hizmet etmeye gelen adam işte böyle olur.
istanbuldada aynısından istiyoruz ipini koparan çakar takmış babasının çiftliği gibi geziyo ortalıkta
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler