HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı olmaya devam edecek mi? Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun durumu ne olacak?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanı yardımcılığı görevine getirilmesi halinde koltuklarını bırakıp bırakmayacakları merak konusu olurken birçok kişi internette araştırma yapmaya başladı. Millet İttifakı cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu oldu. Peki, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı olmaya devam edecek mi? Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun durumu ne olacak? İşte detaylar...

Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu Belediye Başkanı olmaya devam edecek mi? Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun durumu ne olacak?

Cumhurbaşkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın olası adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması halinde Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı yardımcılığı görevine getirilecek. Bu durumda Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun belediye başkanlığı görevlerinin ellerinden alınıp alınmayacağı sorusu gündeme geldi. İşte Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'na ilişkim ayrıntılar...

MANSUR YAVAŞ VE EKREM İMAMOĞLU BELEDİYE BAŞKANLIĞINA DEVAM EDECEK Mİ?

İYİ Parti lideri Meral Akşener'in 6'lı masaya dönüş formülü arayışında; İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, İYİ Parti Genel Merkezi'ni ziyaret etti.

718828Image1

Ziyarete ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu şu şekilde konuştu;

"2018'de Millet İttifakı'nın işbirliğiyle büyük bir başarı yakalamış sayın büyükşehir belediye başkanlarımız, Sayın Genel Başkanımızı ziyaret etti. Bu ziyaret sırasında, her iki belediye başkanımıza seçilecek 13. cumhurbaşkanın yetkili, icracı iki cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları konusunda kendilerine önerilerini iletmiştir. Bu önerilerini önümüzdeki dakikalar içerisinde Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na da Sayın Genel Başkanımız aktaracaktır. Müzakere süreci bu şekilde, bu dakikalardan itibaren devam edecektir. Katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz."

Edinilen bilgiye, Cumhurbaşkanlığı seçimini Millet İttifakı'nın olası adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kazanması halinde Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı yardımcılığı görevine getirilecek.

Ancak iki belediye başkanı görevlerinden istifa etmeyecek, koltuklarında oturmaya devam edecek. Seçim kazanıldığında yeni duruma uygun bir yasal değişiklik yapılacak.


Youtube


En Çok Aranan Haberler