Marmaris'te bir şaman!

Marmaris'te 'Altay Kurt Şamanı' olduğunu belirten Cenk Sertdemir ayin yaptı.

Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde faaliyet gösteren bir kişisel gelişim firması organizasyonuyla unvanının 'Altay Kurt Şamanı' olduğunu belirten Cenk Sertdemir tarafından kötü ruhlardan arınma ayini düzenlendi. Katılanlar, ayin sırasında çok yoğun duygular yaşadıklarını söyledi.

Turunç Serena Süit Otel'de, 'Altay Kurt Şamanı' Cenk Sertdemir tarafından düzenlenen ayine, kişisel gelişim firmasının programlarını izleyenler katıldı. Şamanlara özgü kıyafetler giyen, takılar takan Sertdemir ayine, yere koyduğu sütle yapılmış yiyecekler ve çeşitli baharatların üzerine yerleştirdiği dal parçalarını ateşe vererek başladı. Sertdemir elindeki davulu çalıp, bazı sözler mırıldanarak giderek büyüyen ateşin çevresinde dans etti. Zaman zaman ilahiye benzer melodiler de mırıldanan, çeşitli hayvanların seslerini çıkaran Sertdemir'in ateş çevresindeki dansı yaklaşık bir saat sürdü. Sertdemir, ayinin sonunda izleyenlere duygularını sordu. Cenk Sertdemir'i izleyenler de ayin sırasında çok yoğun duygular yaşadıklarını söyledi.

Şaman eğitimine Sibirya'da başladığını anlatan Sertdemir, "'Tuva'daki Ayı Ruhu Şaman Kliniği'nde üç yıl boyunca atalara ulaşmanın yolunu öğrendikten sonra 'Kurt Şaman' olarak kutsandım ve ülkeme dönerek özünü unutmuş olan türdaşlarıma bu konuda bilgi vermeye başladım. Bizim atalarımız yukarılardan, yani Büyük Ayı Takım Yıldızı'ndan gelir. Her yıldız bir kıralı simgeler. Şamanizm Tanrı'ya yapılan yolculuktur. Kısacası şamanizm, insanın doğaya, hayvanlara ve kendi aralarındaki ilişkilere saygılı davranarak kullanabileceği bir inanç sistemidir" dedi. (DHA)

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
İlgi çekmeye çalışıyo.yazık valla
flim çevirseydin lan çagdaş bir yerde yaşıyorsun beynin halen gelişmemiş ALLAH şüpen mi var dengesiz hareketler ediyorsun
insanlık tarihi boyunca insanlar hep kendi mantigından kabul ederler inanlarini bundan 20bin yil önce ve şuanki zamanda bi bilinç boyutu vardir ozamanki mantikda hristian budizm ve benzeri dinleri kabul edilmez sürekli degişim içimdedir genel olrak düşündümzde zaten bunlarin hepsi gene bizim içimdir önce kendine bakılmasi lazm yoksa olmaz hayvanlarda ibadet etigini unutmayin
beyni olmayan izlemesin felsefesini bilen varmı siz ne anlarsinz gördüğünnz yere gidin
düzeltmeye gelmişmişmiş oğlum atalarım dediklerin bu işin ne kadar salakça olduğunu islamla tanıştıkdan sonra anlamış sen hala düzeltecen
ataların kılıçla müslüman oldu talkan savaşını oku
afrika maymun ayini yok mu yada Merzifon eşşek ayini ya bunlar harbi kafayı yemişler allah yardımcımız olsun ne kadar saçma sapan inançlar var ya inşallah sonumuz Lut kavmi gibi olmaz tek din var oda İSLAMİYET...
Amaç Türk'ün İslam'dan uzaklaştırılması, mantıklı düşünüldüğünde bu inanışta olanlar islam'ı yalanlamak için Kuran'ın Allah tarafından gönderilmediğine dair kendince bahane uydururlar, ancak kendi inandıkları dinin tamamen insan kaynaklı, törelere ve atalarına saygı merasimi olduğunu kabul etmeyip inandıkları "Tengri"nin buyruğu olduğunu savunurlar.
Allah ıslah etsin. Hidayet nasip etsin
Yoğun duygular yaşamışlarmış...Hay sizin beyninizin hücrelerine.........
bi bitmediniz ambozlar
bu ülkede islam olmasın da ne olursa olsun diyen sapkınlar hala derdiniz putları getirmek yalan yanlış inançları millete bizim aslımız diye yutturmak hepimiz adem ve havva nın çocuklarıyız yaratıcı olan Allah bir tanedir o her yeri kuşatmıştır onu ne yerde ne gökte aramayız o her yerdedir. saçma sapan boş işlerle uğraşmaktan elinizi alamıyorusunuz şeytanın uşakları öldüğünüzde anlarsınız ama sizin için geç olur.
şamana kimse şunu diyememiş mi o çağdışı şeyler geride kaldı. o yaptığı saçma hareketlerin anlamı yok. yüzüne sürdüğü boyalar iğrenç :)
ADAMIN DİBİSİN ŞAM BABAAAAA.......KUTSA BENİİİİİİİİİ...
Allah kabul etsin :D
HALA BU ÇAĞDA BU KAFA.TAM BİR ACUBE.
Diğer Haberler