Mehmet Ali Birand öldürüldü mü?

MHP Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, Mehmet Ali Birand'ın ölümüne ilişkin çarpıcı bir iddia ortaya attı.

Mehmet Ali Birand öldürüldü mü?

Milletvekili Lütfü Türkkan , Birand’ın ölüm tarihine kadar hakkında yakalama kararı bulunan Ali ve Ömer Karacan kardeşlerle ilgili İçişleri Bakanı Muammer Güler ’e şu soruyu sordu:

“Birand’ın öldüğü aynı gün Karacan kardeşlerin avukatından açıklama ve belge geldi; 'Haklarındaki yakalama kararı 17 Ocak 2013 günü kaldırılmıştır. Yani yakalamalar Birand'ın öldüğü gün, üstelik savcılığa ifade bile vermeden kaldırılmıştı. Hastane kaynaklarından edinilen bilgiye göre, usta gazeteci 17 Ocak 01.00’da hayatını kaybetmişti. Yani girdiği ameliyattan hiç çıkmamıştı. Ancak ölümü açıklanmadı. Yaşam ünitesine bağlandığı söylendi. Ve aynı günün akşamında saat 17.30 ‘da ölümü açıklandı.'

Türkkan’ın konuya ilişkin can alıcı esas sorusu ise skandalın en çarpıcı kısmını oluşturuyordu.

Türkkan şöyle devam etti :

“İnternet sitesindeki diğer iddialar:

Yurt dışına apar topar kaçan Karacan kardeşlerin Türkiye'deki paraları ve değerli mülkleri giderken emanet ettikleri kişi enişteleri Mehmet Ali Birand mıydı? Birand'ın öldüğü ama ölümünün açıklanmadığı saatlerde devir teslim mi yapıldı? Üstüne üstlük birkaç saat içinde hukuk dışı bir şekilde ‘Yakalanma kararlarını kaldırın’, talimatını veren Hükümet yetkilisinin de bu devir teslimde payı var mı?”

SKANDALIN SORULARI

Milletvekili Türkkan sorularını önergesinde şöyle sıralıyor.

1- Cenaze töreninde aranan iki kişi Ali ve Ömer Karacan kardeşlerin (M.Ali Birand'ın kayınbiraderleri ) Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'le beraber fotoğrafları yayınlandı. Aynı gün Karacan kardeşlerin avukatından açıklama ve belge geldiği, haklarındaki yakalama kararının 17 Ocak 2013 günü kaldırıldığı, iddiaları doğru mudur?

Bu iddia doğru ise; Haklarında yakalama kararı olan Ali ve Ömer Karacan kardeşlerin 17 Ocak 2013 günü yasakları kim tarafından ve hangi gerekçe ile kaldırılmıştır?

2- Yurt dışına apar topar kaçan Karacan kardeşlerin, Türkiye'deki paralarını ve değerli mülkleri giderken emanet ettikleri kişinin de enişteleri Mehmet Ali Birand olduğu ve Birand'ın ölümünün açıklanmadığı saatlerde devir teslim yapıldığı, iddiaları doğru mudur?

Bu iddialar doğru değilse; Mehmet Ali Birand’ın gerçek vefat saati kaçtır? O tarihte Merhum Birand adına devir teslim işlemleri yapılıp yapılmadığını tapu ve noter kayıtlarından öğrenmek mümkün müdür? Bu konularda kamuoyunu bilgilendirici açıklamalarınız olacak mıdır?

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
bu ülkede normal ölen yok mu asparagas haber bunlar
ne olursa olsun altından akp ve yandaşları çıkıyo garip
soruşturma dosyası HÜKÜMET değil SAVCI VE HAKİMLERİN izniyle kaldırılır
sen nerde yaşiyosun yav . hükümet istemesse kımse osuramaz bile
bize ne hayat devam edıyor.
geçmişi karanlık bir insandı rahmetli 20 yılı aşkın süre yurt dışında yaşamış siyonizmin en keskin kılıcı olmuş bir isimdir hakkında vatanı bölme ve çeşitli eylemlerde bulunduguna dair davalar acılmış hapis cezası onanmıştır fakat belçika vatandaşı olup cezasını çekmeden sıyrılmıştır apo ile ilk röpörtaj yapan gazeteci yine kendisidir bu ülkede kimin canı yansa bilinki ardında muhakkak birant ve oluşumunun parmagı vardır rahat uyu tabi uyuyabilirsen sayın birant bu dünyanı kurtardında öteki tarafı nasıl kurtaracaksın
olabilir arkadaş burası türkiye
Mezar kazmayı iş edindiler.
sürekli gülen bir insana dikkat edin..tehlikelidir..kimseye merhamet etmez..
haklısın kardeşim
doktora ihtiyacın var kardeşim :) gülmek iyidir gülümsemek merhamettendir..
sinan biz olur olmaz şeylere gülen kişileri diyoruz..sözümüzü düzgün anlamadan yorum yapma:))
bu mhp lilerin işi gücü böyle fesatlık fitnelik
GARİP BİR ÜLKE OLDUK ÖLENLERİ MEZARINDA BİLE RAHAT BIRAKMIYORUZ..AK PARTİYE..BİRYERLERDEN VURABİLME ADINA..ATATÜRKÜ KULLANIRLAR GELİN Bİ FATİHA OKUYALIM DESEK KİMSE GELMES..ATATÜRK KİMDİR DİYE SORSAN BELLİ KILİŞE SÖZLERDEN BAŞKA BİRŞEY SÖYLEYEMEZLER..ÖLÜYÜ KULLANMAK BİZDE MODA GİBİ MEHMET ALİ ZATEN HASTAYDI..AİLESİ..BİR GARİPLİK OLSA ANLARDI..BOŞ BELEŞ İŞLER
öldürülecek kadar degerlımıydı rahmetlı kım güçlüyse onun düdüğünü çalardı
Yani yakalamalar Birand'ın öldüğü gün, üstelik savcılığa ifade bile vermeden kaldırılmıştı. Ölen adam ifade verebilecekse buyursun gelsin kanka ayıp ettin :)
Dünyaya kazıkmı çakacaktı bu MHP li bakanın işi gücü yokmuş
ölmüş olsa da öldürülmüş olasa da sonuç aynı kurtulduk ..
bu ulkede hersey olabılır malesef bırtakım kişiler bu ulkeyi bıtır meyecalişiyolar ama malesef hedefleri ne ulaşami caklar:?
Bir İnsanda Allah Korkusu olmayınca afedersiniz her boku yer,
KİM BU İNSANLAR?? DEDİĞİN.. ALLAH YANLIZ SİZİN TEKELİNİZ DE Mİ.? ALLAH KORKUSUNU DOLAYIN DİLİNİZE YEMEDİK ,YAPMADIK HERZE BIRAKMAYIN. ÇÜNKÜ SİZE GÜNAH YOK.
MHP ile aydınLıGaa..
ERGENEGONCULAR yaptı zaaaarrrr... Nasılsa ERGENEGON, her yere GON:)))
olabilir. çünkü adam sap sağlam gitti öldü çıktı.
BIZE NE CİA AJANINDAN,ALLAHA HESAP VERIR ÖTEKİ DUNYADA
Bu adamı öldürecek zekilikte adam varmımış?
Diğer Haberler