HABER

Mehmet Aydın ile ilgili yeni iddia: 24 saat içinde yakalanacak

Çiftlik Bank'ın kurucusu 'Tosuncuk' lakaplı Mehmet Aydın’ın Ukrayna’nın başkenti Kiev’de görüldüğü ve 24 saat içinde yakalanacağı iddia edildi.

Mehmet Aydın ile ilgili yeni iddia: 24 saat içinde yakalanacak

Çiftlik Bank şirketiyle 1 milyar 100 milyon lira vurgun yaparak ülkeyi terk eden dolandırıcı Mehmet Aydın’ın Ukrayna’nın başkenti Kiev’de görüldüğü öne sürüldü. Türk gazetecilerce peşine düşülen Aydın, saklanmaya devam ediyor. Kiev’in işlek noktalarına Aydın’ın afişleri asıldı. Afişlerde Aydın’ı bulana 350 bin dolar ödül konduğu ifadesi de yer alıyor. İnterpol tarafından da dünya çapında aranan Aydın’ın Ukrayna’ya nasıl geldiği ise gizemini koruyor.

"24 SAAT İÇİNDE YAKALANACAK"

Türkiye’de bir araştırma için Kiev’e gelen gazeteci Ziya Kara, iddialarla ilgili açıklamalarda bulundu. Kara, “Operasyon başlıyor ve Mehmet Aydın bu akşam yakalanıyor. 24 saat içinde yakalanacak. Adresini tespit ettik bütün bilgileri elimizde. Her an operasyon başlayabilir.” dedi.

"TÜRKİYE GÖZÜN AYDIN MAĞDURLAR SEVİNSİN"

Kara açıklamasının devamında, “Mehmet Aydın’a söylüyoruz gel Türk adaletine teslim ol. Biz seni bulduk yerini bulduk bütün saklandığın hücreleri bulduk. Pişman olduğunu söyle ve ben paraları geri ödeyeceğim de. Nerede olduğunu ve kaç adamın senin yanında olduğunu biliyoruz. Sevgililerin ve iş yerlerinin nerede olduğunu da bulduk. Seni 3 haftadır takip ettik. Geçmişte öldürülen bir istihbaratçının olayını araştırmak için gelmiştik. Çiftlik Bank’ın sahibine şans eseri rastladık. Türkiye gözün aydın mağdurlar sevinsin” şeklinde konuştu.

Çiftlik Bank’ın kurucusu ‘tosuncuk’ lakaplı Mehmet Aydın, Mart 2018’de Türkiye’den kaçmış ve en son Uruguay’da görülmüştü.

Kaynak: İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
ohoooo paralar bittikten sonra yakalasalar ne olur giden gitmistir bizdeki inekler dusunsun
O değil de 350 bin dolar ödülü kim veriyor onu anlamadım. Devlet verecek ise bu para nereden gelecek, bizim paralarımızı bu keriz avcısını ihbar edene verecekse, ödül olarak verilecek parayı da bu tosuncuktan alıp geri kalan parayı kerizlenenlere dağıtsınlar. Kerizlerin külfetini biz neden çekelim.
çiftlik bank madurları yeni açacağım solucan bankla herkesi zararını karşılayacağım
@ecozer_1994 Geç dalganı sen. Kıyamet günü senden de biraz hakkımız olsun !
Geri Dön