HABER

Menderes, Deniz Baykal'a yüklendi

ANKARA (İHA) - Doğru Yol Partisi Genel Başkan adayı Aydın Menderes, kongre arefesinde alçak gönüllülüğü bırakma kararı aldığını açıkladı ve genel başkan seçildikten sonra yapacaklarını basına anlattı. Menderes, seçim sonrasında iktidarın muhalefetsiz kaldığını öne sürerek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a yüklendi. Baykal'ı muhalefet yerine danışmanlık ve akıl hocalığı yapmakla suçlayan Menderes, "Daha önce de söyledim, bu seçim iktidarı çıkarttı ama muhalefet kim belli değil. Allah selamet versin sayın Baykal da muhalefeti bıraktı, akıl hocalığı, danışmanlık yapmağa başladı. Anlamak mümkün değil" dedi.

DYP Genel Merkezi toplantı salonunun dolu olması nedeniyle özel bir otelde basın toplantısı düzenleyen DYP Genel Başkan adayı Aydın Menderes, salona gelişinde Uğur Işılak'ın 'Yollara güller dökün o geliyor, o geliyor' isimli şarkısıyla karşılandı. Menderes, Genel Başkanlığa niçin adaylığını koyduğunu ve seçildiği takdirde neler yapacağını bir bir anlattı. Genel başkan olduktan sonra yapacağı her şeyin bilgisayarında hazır olduğunu, dosyalar halinde beklediğini söyleyen Menderes, "Genel Başkan olduktan sonra ilk 50 gün içinde ne yapılacaksa bunların hepsi hazırdır. DYP'yi çağdaş, uygar, bu ülkenin bütün sivil toplum örgütleriyle, basınıyla medyasıyla, yurtiçinde yurt dışında, tam manasıyla kaynaşacak, iletişim içinde olacak bir parti haline getireceğim" diye konuştu.

Menderes, DYP Genel Başkan adaylarına da seslendi. Kendisinin birleştirici bir tutum içinde olacağını belirten Menderes, kendisinin seçildiği takdirde DYP Genel Başkan adaylarını genel başkan yardımcılığına getireceğini ve DYP'de rahat bir şekilde çalışabilecekleri bir ortam hazırlayacağını söyledi. Menderes, kongre öncesinde kendisi hakkındaki söylentiler karşısında ise "Ömrü alçak gönüllülükle geçmiş birisiyim. Ama bu iyi huyumu bırakma mecburiyetini hissettim" diye konuşarak büyük kongre arefesinde bu tutumundan vazgeçeceğini söyledi. Bütün adaylarla ilgili çeşitli çeverelerce itirazların yapıldığını kaydeden Menderes kendisi hakkında yapılan, "İskemlede oturuyor. Genel başkanlık yapamaz" şeklindeki itirazlarla ilgili şöyle konuştu:

"Bunu sadece siyasi çevreler söyleseydi çok ciddiye almayacaktım. Baktım bu ülkenin münevverleri ve aydınları olması gereken medyanın bazı kalem sahip ve sahibeleri de bunun üzerinde duruyor. Böyle bir şeyi kabul etmem. Kendi adıma değil, sadece Türkiye'deki 8 milyon özürlü adına kabul etmem. Bu dünyada engelliler veya engelli olmayanlar neyi yapıyorsa onu yapabilirim. Ben iskemlenin üzerinde Allah'ıma çok çok şükürler olsun işte bakın görün, herkes baksın görsün, sabırla, tevekkülle, azim ve irade ile oturuyorum. Kendimi bırakmadım, Türkiye'yi de bırakamam, Kıratı'da bırakmam. İnadına doğruyol, inadına kırat. Yakın dönemde yeni kırat, Türkiye'de yeni bir Menderes, ikinci bir Menderes dönemi. İşte benim doğru yolculara mesajımın özünde bu yatıyor".

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön