HABER

Mesut Yılmaz, Yaşar Kemal'i ziyaret etti

Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz, Adana Belediye Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yazar Yaşar Kemal’i tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.

Mesut Yılmaz, Yaşar Kemal'i ziyaret etti

Öte yandan Yaşar Kemal’in bugünkü ziyaretçileri arasından yazar Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü de vardı. Ziyaretçilerin Yaşar Kemal’i görmedikleri ailesi ve doktorlarından bilgi aldıkları öğrenildi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavisi devam eden yazar Yaşar Kemal’i ziyarete ilk olarak Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile içlerinde eski futbolcu Saffet Sancaklı, Adana Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Zeki Kıvanç’ın olduğu heyet geldi. Sözlü’nün ardından ise Eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz Kemal’i ziyarete geldi. Mesut Yılmaz Yaşar Kemal’in doktorlarından bilgi aldığını söyleyerek, “Durumu tabii ki kritik. Allah’tan ümit kesilmez. Allah yardımcısı olsun” dedi. Sözlü ise çıkışta, “Daha önce doktorların ve ailenin açıkladığı gibi yoğun bakımda. Hemşerimizi ziyaret ettik. Dua ediyoruz" dedi.Işık Öğütçü ise ziyaretin ardından, “Yaşar Abi, kuvvetli bir insan. Çukurova’nın bereketli topraklarının insanı. Onun için ümidimiz son ana kadar devam ediyor. O çok şey atlattı. Bunu da atlatır. Bizim aramızda yine olur. Ona inanıyorum ben” diye konuştu.

Geri Dön