HABER

Meteoroloji İstanbul için saat verdi: Yağış geliyor

Meteoroloji İstanbul için uyarı yaptı ve yağış için saat verdi. Akşam saatlerinde İstanbul'da yağışın tekrar başlayacağı belirtilirken, yurt geneli için 'ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege Bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor' denildi.

İstanbul'da akşam saatlerinde yağış bekleniyor. Öğle saatlerinden itibaren rüzgarın şiddetini arttırarak perşembe akşam saatlerine kadar fırtına şeklinde esmesi beklenirken, İstanbul'da akşam saatlerinden itibaren hafif yağış geçişleri yaşanacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey ve batı kesimlerinin çok bulutlu, Marmara'nın güney ve doğusu, Ege Bölgesi, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz, Tekirdağ, Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Rüzgarın genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Akdeniz'de güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz'in batı kıyılarında kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

_

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:_

Ankara: Parçalı, yer yer çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 23
Bursa: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 24
İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 25
Adana: Parçalı ve az bulutlu 31
Antalya: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu öğle saatlerinden itibaren batı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 26
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 18
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 17
Erzurum: Parçalı ve az bulutlu 19
Diyarbakır: Az bulutlu 28

Geri Dön