Metrobüslerde endişelendiren görüntü! Tıklım tıklım doldu

Koronavirüs önlemleri kapsamında oluşturulan düzenleme çerçevesinde toplu taşıma araçlarında yüzde 50 oranında yolcu alımı kararı verilmişti. Yeni normalin devreye sokulmasıyla birlikte yolcu alımı talimatı da kaldırıldı. Bu durum bazı durak ve metrobüslerde yoğunluk oluşmasına neden oldu. Sabah saatlerinde oluşan metrobüs yoğunluğu araç içinden de görüntülendi.

İçişleri Bakanlığınca, şehir içi yolcu taşımacılığına ilişkin valiliklere genelge gönderilmiş ve bu genelgeye göre koronavirüsle mücadele kapsamında şehir içi toplu taşıma araçları araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50'si oranında yolcu kabul alınabileceği talimatı verilmişti. Dün açıklanan kararla birlikte toplu ulaşımda yüzde 50 yolcu sınırlandırması kaldırıldı. Kısıtlamanın kaldırılmasıyla birlikte bazı durak ve metrobüslerde yoğunluk olduğu, metrobüslerin içerisinde de bazı yolcuların da yine yan yana oturdukları görüldü. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
Mecbur hayat normale dönecek bırakın bu haberleri artık yasak uasak nereye kadar
MAALESEF.DAHA ÇOK ENDİŞELENECEĞİZ. DEVLETİMİZİN VİRÜS TEDBİRLERİ KARARLARI VE KISITLAMALARI GEVŞEYİNCE MİLLET GEVŞEMEZ Mİ? DAHA ÖNCE MYNET DEN DEVLETİMİZİN VİRÜS TEDBİRLERİ İLE İLGİLİ KARARLARINI KISITLAMALARININ TAKDİRE ŞAYAN OLDUĞUNU ÖVÜNEREK DİLE GETİRMİŞTİM.ANCAK, İŞLER NEDENSE? DEĞİŞTİ. HATTA HABERLERE GÖRE 65 YAŞ KISITLAMASI DA KALKACAKMIŞ.ALLAH SONUMUZU HAYIR ETSİN.KAMU KURUMLARINDA İSE E-NABIZ DİYE BİRŞEY ÇIKARDILAR EVLERE ŞENLİK.KALP,TANSİYON, TIP1 TIP2 ŞEKER HASTALARI KRONİK HASTA OLMAKTAN ÇIKARILMIŞ.HALBUKİ BU TİP RAHATSIZLIĞI OLANLARIN VÜCUT DİRENCİ DÜŞÜK OLUR. NE OLUYORUZ?
kamu kurumlarında bu saydığımız şeker kalp tansiyon kronik hastalık olmaktan çıkarılması.lutfen bakanlık yazısını iyi okuyun.muhalefet edeceğim diye burda yalan yanlış şeyler yazıp milleti devlete ve hükümete karşı dolduruşa getirmeyin.
neyseki 65 yaş üstüne sokağa çıkmak yasak. ne olabilir ki
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler