MHP lideri Bahçeli, Türklük Anıtı'nda

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Kayseri’nin Pınarbaşı İlçesi'nde merhum MHP lideri Alpaslan Türkeş’in heykelinin de bulunduğu Türklük Anıtı’nı ziyaret etti.

MHP lideri Bahçeli, Türklük Anıtı'nda

Bahçeli, "PKK ordu kurmaktadır. AKP hükümeti PKK’yı destekleyip yardım ve yataklık yapmaktadır. Kandil çetesi, Türkiye’den toprak istemekte ve Türkiye’nin tümüne göz dikmektedir" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ankara’dan karayoluyla Kayseri’ye geldi. Bahçeli, kent girişinde MHP İl Başkanı Mete Eke, MHP Kayseri Milletvekili Yusuf Halaçoğlu, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Eraslan ve çok sayıda partili tarafından coşkulu biçimde karşılandı. MHP lideri daha sonra, uzun bir araç konvoyuyla 150’nci yılını kutlayan Pınarbaşı İlçe Belediyesi'nin etkinliklerine katılmak üzere Pınarbaşı İlçesi'ne geldi.

İlçe girişindeki Türklük Anıtı’nı ziyaret eden ve burada partililerle hatıra fotoğrafı çektiren Bahçeli, daha sonra Pınarbaşı Belediye Başkanı MHP’li Dursun Ataş’ı makamında ziyaret etmek için, geldiği belediye binası önünde, Erzurum Atlı Cirit ekibi ve mehter takımı ile karşılandı. Bahçeli, daha sonra cirit alanına geçti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Pınarbaşı Belediyesi’nin kuruluşunun 150. yılı anısına düzenlenen şenlikte yaptığı konuşmada, 30 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerin sadece belediye başkanlarını ilgilendiren bir seçimden çok, Türk milletinin istikbalinin oylanacağını söyledi.

Bu seçimin, frensiz Ak Partiyi engellemek için tarihi bir gün olacağı görüşünü savunan Devlet Bahçeli, "Ya AKP bu seçimde intihar edecek ya da iktidarı kaybettiğini söyleyecektir. Türkiye, bilindik ayak oyunlarına boyun eğmektedir. Yerel seçimlerdeki oylama, ya Başbakan ile PKK’nın birlikteliğini, kanlı kavgasını onaylayacak ya da eşkıya kaybedecek. Ya da Türkiye çöküşle tanışacaktır" dedi. Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bir tarafta İmralı Canisi ve BOP Eşbaşkanı, diğer yanda ise milliyetçi, ülkesini seven Türkiye sevdalıları. Bir yanda müzakereciler ve caniler işbirlikçi hainler, bir tarafta ise bayrak, vatan, bağımsızlık diyen millet evlatları vardır. AKP, BDP, İmralı Canisi ve peşmerge ittifak halindedir. MHP ise vatanını sevenlerle, milliyetçilerle iç içedir. Mahalli seçimler AKP için bir milat ve sonun başlangıcı olmalıdır, kaybedilecek zaman yoktur. Tahammül edilecek hal kalmamıştır. Bu nedenle AKP, yerel seçimlerde uyarılmalıdır. Milli varlığımız buna bağlıdır."

"PKK ORDU KURUYOR"

MHP Genel Başkanı coşkulu alkışlarla sürdürdüğü konuşmasında, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın demokratik yollarla koltuğundan indirilmesini isteyerek, "PKK ordu kurmaktadır. AKP hükümeti PKK’yı destekleyip yardım ve yataklık yapmaktadır. Kandil çetesi, Türkiye’den toprak istemekte ve Türkiye’nin tümüne göz dikmektedir" dedi. Devlet Bahçeli, bu anlayışta Ak Parti’nin parmak izinin olduğu görüşünü savunarak şöyle dedi:

"Devletin bölünmez bütünlüğü adeta bu anlayışlara kurban edilmek istenmektedir. Komşularımız ateş çemberindedir. Türkiye’nin dış politikada, AKP hükümeti eliyle Batıya uyduruk yaptıkça inandırıcılığı kalmamıştır. Türkiye artık, dış politikada ciddiye alınmamaktadır. Hükümet, Suriye’yi düşman ilan etmiştir, İran’a karşı kutuplaşmıştır. Lübnan ve Irak’la sorunlar yaşamaktadır. Ak Parti, iç politikada iflas etmiş, dış politikada ise başımızı eğdirmiştir. Kaçakçı görünümlü teröristler sınırlarımızda cirit atmıştır. Bu gelişmeler karşısında üzülen ve kahrolan milletimizdir. Hükümete bakarsanız, her şey iyidir. Başbakan’a göre, yaşanan olumsuzlukların nedeni tencere tava çalanlar, faiz lobisi ve dış güçlerdir. Bölücüye munis, müsamahalı davranan Başbakan, onların dışındaki herkese öfkelidir. Türkiye’yi ne hallere soktuğuna bakmadan köşe bucak kaçıp saklanmaktadır. Başbakan, toz pembe hayaller peşindedir. Yerel seçimler bu kiri, belayı mutlaka bertaraf etmelidir. Türkiye’ye yerel seçimlerde vereceğiniz oylarla sahip çıkmalısınız."

"MISIR OLAYLARI"

Devlet Bahçeli, Mısır’daki gelişmelere değinirken, olayların bölge ve insanlık adına endişe verici olduğunu söyledi. "Firavunlaşmayı ibretle izliyoruz" diyen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Körfez ülkelerinin Mısır’daki olayları neredeyse onayladıklarını da ibretle takip ediyoruz. Suudi Arabistan gibi ülkelerin tavrını üzülerek görüyoruz. Vicdanları kurumuş, dilleri susmuş, vahşete sessiz kalmalarına hiçbir fani, hiçbir Müslüman, bu olaylara dudak bükemez. Mısır’daki olaylar, Müslüman ülkelerin de durumlarını ortaya koymaktadır. Bazı İslam ülkeleri, Mısır’daki olaylar sırasında hakikaten sınıfta kaldılar. Batıya çalışan yönetimler lüks ve ahlaksızlığa batıp, yüce dinimize saygısızlık yapmışlardır. Bu kaos son bulmalıdır. Buradan Mısır’daki olayların bir an önce barışa ulaşmasını diliyorum. Ak Parti’nin de bunu dikkatle gözleyip, dinleyip anlamasını istiyorum."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
BU MİLLET SENİ ANLADIĞINDA,İNŞAALLAH İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLMAZ....
inşallah kardeşim
Sen destek vermedin mi AKP ye ne farkınız var birbirinizden? Ancak lafta senin milliyetçiliğin.
güzel yorum...
pkk ordu kurmuyor başbakanımız buna müsaade istemez islam devletini kuruyor ak parti elhamdülillah..
Sen nerede yaşıyorsun
Yuh be kaç ay önce dedik bu pkk nın çekilmesi felan hepsi oyun. PKK neden çekildi siyasi direktifler karşılık buldu ok aldı. Peki bu ok almayan direktifler için kim ortaya geri çıkıyor. Peki yıllardır bu pkk ya silah para desteği sağlayan ülkeler neden desteği çekiyor ve neden siyasi direktifler yerine getirilmeyince pkk tekrar hortluyor ? BU RESMEN DIŞ GÜÇ lerin ülkemizi nasılda fırıldak gibi çevirdiginin göstergesidir. Bu fırıldağı kim çevirttiriyor ? Gidin oyunuzu canı gönülden verin verinki yüzde 90 la başa gelip hepten dış güçlerin oyuncağı olalım..
evet sanırım bu doğru kuzey ırak kurulurkende öalap 500 peşmergeyi bizim paramızla amerikada eğitmiş türkmeler hariç ermeniler kürtlere maddi manevi yardımı yapmış sınırı çizmiş çekiş güçlede koruma altına almıştı barış sürecindede akp pkk nın ordu kurması için yardı ediyor sesiz kalıyor güçlenmelerine en aından toplanmalarına göz yumuyor tehditlerini duymuyor en küçük bir kıvıcımda ayaklanacaklarını söylüyorlar türkiye kan gölüne döndüğünde ne papalım deyip millete sizndire sindire kürdistanın üçüncü ayağını tesim edecekler ve bob başkanlığı liyakat madalyasını o zaman alırlar peki neden pkk
AK partinin bu memleketin başına getiriliş amacı kürdistan hayali önündeki en büyük engel TÜRK milletini pasifize etmek değilmi sanki , bizim Kürt din kardeşlerimizle ve bu coğrafyada asırlardır yaşadığımız diğer tüm vatanseverlerle bir derdimiz yokki,yüz yıl önce ermenileri kışkırtarak bizi bölmek isteyenler şimdi aynı şeyi 30 yıldır kürtlerle yapmaya çalışıyor, bu memleket hepimizin
BU ADAM TAM BİR KOMEDİ OLDU ARTIK. KEŞKE BİRAZ SUSMAYI DENESE DE BU KADAR CAHİL OLDUĞU ORTAYA ÇIKMASA.
Cahil olan kim,görüyoruz.KIL....
sen kim milliyetçi olmak kim kukla... anca konuşuyorsun diyecem ama artık sesinde çıkmıyor
Siz bu ülkede kime oy verirseniz o batının uşağı olacaktır şüphesiz
millet akıllandı. üç dönem akp ye oy verdim. başıma gelmedik kalmadı. allah bildiği gibi yapsın hepsini asla kul hakkımı helal etmiyorum . bu seçimde ailece size oy vereceğiz. bütün tanıdıklar aynı şeyi söylüyor artık akp gitmeli çoktan gitmeliydi. herkez anladı artık gerçek yüzünü. akp bitti.kabul etsede bitti kabul etmesede bitti. artık zerre kadar güvenmiyor kimse kendisine. ailece size oy vereceğiz seçimlerde. hatta bütün tanıdıklar size oy verecek öyle karar aldık. benim anlamadığım tek şey. badem bu kadar olaylar sizi korkutuyor neden istifa edip hükümeti düşürmüyorsunuz.
3 dönem neden akpye oy verdin peki biz de sana helal etmiyoruz hakkımızı, ha akp ha mhp hiç farkı yok birbirinden
BAHÇELİ büyük umutlarla geldin oraya o partinin başına ama hep hain dediklerine destek oldun senın yerınde Türklük şuuru yüksek bir kişi lazım PAMUKOĞLU mesela veya Engin ALAN
arkandayız reis
yani yorumlara bakıyorum memleketi seven yok herkes halinden memnun ama bu böyle gitmez ahh demeden bu iktidardan kurtuluşun yolu mhp dir herşeyi görüyoruz hala akp neden
Osman Pamukoğlunun tırnağı olamazsın
sende akp ye destek veriyorsun
Haberede Yorumlarada ,Yaw he he :)
ben bölge illerinden birinde görev yapıyorum, bölge halkı da pkk dan çok memnun değil, ancak tarihte bazı istenmeyen olaylar bölge insanını ikileme sokmuş, eğitim knsnda yıllarca pkk insanların belli bir seviyeye gelmesine engel olmaya çalışmış, bahçeli genel başkan olduğundan bu tarihe kadar hep ülke menfaatlerini ön plana çıkartmış,iyi niyetle ve ılıman bir siyaset benimsemiştir.algılamada bir hata var ya da ifade etmek istediklerini tam manasıyla bizler anlayamıyoruz, bu ülkede iç savaş çıkmadıysa Allah kendisinden razı olsun.bin yıldır kardeşiz ve Allahın izni ile bu kardeşliği kims bozamz
veriyorda sayın bahçeli, sizde duyarlısınız bu duruma ama kime anlatıyorsunuz. bizim milletimizde nato kafa nato mermer
Diğer Haberler