HABER

MHP yerel yönetimler çalıştayı sona erdi

MHP Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, halkın AK Parti iktidarından kurtulmak için erken seçim istediğini ileri sürdü.

Milliyetçi Hareket Partisi'nin Bursa'nın İznik ilçesinde yapılan "2010 Yerel Yönetimler Çalıştayı" sona erdi. DSİ sosyal tesislerinde iki gün süren çalıştaya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kırşehir milletvekili Metin Çobanoğlu, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmet Büyükataman, Bursa milletvekilleri Hamit Tomriş, Necati Özensoy ile belediye başkanları ve ve teşkilat yöneticileri katıldı.

Genel Başkan Yardımcısı Metin Çobanoğlu, "Türkiye artık AK Parti'den kurtulmak istiyor. Bunun için halk erken seçim istiyor. Bize göre seçim Kasım 2010'da olacak. Çünkü insanlar geçen seçimdeki gibi yazın sandık başına gitmek istemiyor. Bu seçimin ya ilkbaharda ya sonbaharda olması gerekiyor" dedi.

Milletvekili Necati Özensoy ise, "4 medeniyete başkentlik yapmış İznik'te turistlere yardımcı olacak, onların dilinden anlayacak rehber bile yok. Dünyanın ender müzelerinden biri olan İznik Müzesi halen yenilenmeyi bekliyor. En çok dikkat çeken eserlerden biri olan surlar ise çürümeye terk edilmiş, belli ki iktidar buradan elini kolunu çekmiş, hizmetlere fren koymuş. Bu konuları Meclis'e sunacağım" ifadelerini kullandı.

Geri Dön