HABER

MHP'yi sarsan haber! 2009'dan beri başkandı, istifa etti!

Sinop'un Türkeli Belediyesi Başkanı Halil Dilek Özcan, partisi MHP'den istifa ettiğini bildirdi. Özcan, yaptığı açıklamada "2008'den beri üyesi olduğum, 2009'dan beri de belediye başkanlığı görevini yaptığım Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum" ifadesini kullandı.

MHP'yi sarsan haber! 2009'dan beri başkandı, istifa etti!

Halil Dilek Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, yönetici kademesinde görev yaptığı süre boyunca beyaz görünenin gerçekte siyah olduğunun farkına vardıklarını belirtti.

Söylemde doğru olan her şeyin eylemde farklı görülmesinin, istifa kararı almasında önemli bir etken olduğunu ifade eden Özcan, Türk milletini Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği muasır medeniyetler seviyesine çıkarmayı hedeflediğini aktardı.

"OLUMSUZ DÜŞÜNCEM YOKTUR VE OLAMAZ"

Yeni fikir ve yeni söylemin, yeni insan demek olduğunu dile getiren Özcan, şunları kaydetti:

"Çocukluğumdan beri Türklük şuuru ve fikriyatı ile özdeş yaşamış bir Türk insanı olarak mensubu olmaktan gurur duyduğum ve ömür boyu gurur duyacağım, 2008 yılından beri üyesi olduğum, 2009 yılından beri de belediye başkanlığı görevini yaptığım Milliyetçi Hareket Partisinden istifa ediyorum. Halil Dilek Özcan olarak ilçemde siyaseten yol yürüdüğüm, irtibat içinde olduğum değerli dostlarımla ilgili asla hiçbir olumsuz düşüncem yoktur ve olamaz. Yerel bazdaki en etken rol, yeni kurulan il teşkilatının bencil tavır ve davranışları olmuştur. Bu bağlamda halka rağmen hareket etmeyi doğru ve uygun bulmadık. Gayemiz ve davamız kendini Türk hisseden herkesi Türk devletinin başına getirip, ülkesini yönettirmektir."

HALİL DİLEK ÖZCAN KİMDİR?

1968 Türkeli doğumlu olan Halil Dilek ÖZCAN ilk, orta ve lise tahsilini Türkeli ilçesinde tamamladı. Lise tahsilinden sonra Üniversite sınavında 19 Mayıs Üniversitesi, Amasya Meslek Yüksek Okulunun Muhasebe Bölümünü kazandı. Öğrenimini bir müddet devam ettirdikten sonra ticari hayata atıldı ve tahsiline ara verdi.

Askerliğini bitirdikten sonra İstanbul’da aydınlatma üzerine şirket kurarak ticari hayatına tekrar başladı. Daha sonra ise Türkeli’ne gelerek ticaret hayatına devam etti. 1994 seçimlerinde Türkeli Merkez Mahallesi Muhtarlığı’na seçilerek 1999 seçimlerine kadar ilçemize muhtar olarak hizmet verdi.

Evli ve iki çocuk babası olan Halil Dilek ÖZCAN, 18 Nisan 1999 seçimlerinde Türkeli Belediye Başkanı seçilmiş ve 1999-2004 yılları arasında Türkeli Belediye Başkanı olarak görev yapmıştır.

2004 yerel seçimlerinden sonra ticaret hayatına devam eden Halil Dilek ÖZCAN 2006 yılından itibaren Ankara’da faaliyet gösteren bir firmada AB projeleri ve Belediyelerle ilgili konularda yöneticilik yapıtı. 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde ve 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde yeniden Türkeli Belediye Başkanı seçilmiştir.

AA


Geri Dön

En Çok Aranan Haberler