Milli Eğitim Bakanı Çelik'e 'taciz' davası

Milli Eğitim Bakanı Çelik'e 'taciz' davası

Erzurum Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak, bir başka göreve atanmak üzere 10. kez görevinden alındı.

Milli Eğitim Müdürü Budak'ın avukatı Ali Altay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, müvekkili Budak'ın bugün Resmi Gazete'de yayımlanan karar ile bir başka göreve atanmak üzere görevinden alındığını belirterek, Budak'ın en son 2006 yılının ağustos ayında görevinden alındığını, fakat mahkeme kararı ile tekrar Erzurum Milli Eğitim Müdürlüğü görevine döndüğünü hatırlattı.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik hakkında dün Ankara 10. Asliye Hukuk Mahkemesinde mobbing davası (iş yerinde manevi taciz) açtıklarını anlatan Altay, "bu davanın açıldığı günden bir gün sonra müvekkilimin görevinden alınmasını yeni bir taciz işlemi olarak niteliyorum" diye konuştu.

Budak'ın görevine iadesi için tekrar yargıya gideceklerini kaydeden Altay, şunları söyledi:

"Müvekkilim, İl Valisi aracılığı ile daimi bir biçimde soruşturma açılmasına tabi tutulmuştur. Açılan soruşturmaların hiçbirinden sonuç alınamaması nedeniyle geriye iş yerinde manevi tacizin somut belgeleri kalmıştır. En son 2006 yılının ağustos ayında görevinden alınan Budak'ın yargı kararıyla tekrar görevine döneceğine inanıyorum."

Milli Eğitim Bakanı Çelik hakkında açtıkları 3 tazminat davasını da kazandıklarını hatırlatan Altay, "Bakan Çelik hakkındaki bir tazminat davası da sürüyor. Ayrıca Vali ve Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine karşıda açtığımız tazminat davaları sürmekte. Budak'ın görevinden alınma işleminin tüm bu süreçten bağımsız olmadığını düşünüyorum" diye konuştu.