HABER

Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yeni projeler

GAZİANTEP (İHA) - Gaziantep İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, okullardaki akademik çalışmalara paralel olarak öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda da aktif faaliyetlere katılmasını sağlamak için yeni projeler geliştirdiklerini söyledi.

Şişman, yaptığı açıklamada, Gaziantep'te il genelinde hızla okullaşma çalışmalarının yürütüldüğünü belirterek, "Eğitim alanında istenilen kaliteye ulaşabilmek için başta Valimiz Süleyman Kamçı olmak üzere müdürlüğümüze bağlı bütün okullarımız büyük bir performans sergileyerek çalışmalarını sürdürmektedir. Okullarımızda eğitim öğretim görmekte olan öğrencilerimizin sporun her dalıyla tanışabilmeleri, gerek takım oyunları, gerekse bireysel spor dallarında faaliyet gösterebilmeleri için yeni projelerimizi uygulamaya koyacağız. Çocuklarımızın spor kültürüyle küçük yaşta tanışabilmeleri, beden eğitimi dersleri dışında okul takımlarında aktif rol alabilmeleri için okul saatleri dışında uzman öğretmenlerimiz tarafından uygulanan egzersiz çalışmaları öğrencilerin okul dışındaki saatlerinde de sporla uğraşmalarını sağlamaktadır" dedi.

2009 yılı içerisinde okul takımlarının ve bireysel sporla ilgilenen öğrencilerin turnuvalarda önemli derecelere imza atacağına inandığını kaydeden Şişman, "Takım oyunları çocuklarımızın ekip ruhuyla çalışmalarını sağlayacağı gibi sorumluluk bilincinin gelişmesine de önemli katkıda bulunmaktadır. Eğitim kurumlarımızın geliştirilmesi ve kalkınmasına yönelik hayırsever vatandaşlarımızın okul spor takımlarının istenilen boyutlara ulaştırılması için de destek olacağını umuyorum. Bu konuyla ilgili önemli bazı projelerle müdürlüğümüze müracaat eden bazı kuruluşlara gerekli onaylar verilmiş olup önümüzdeki günlerde okul sporunun da geliştirilmesi için devlet vatandaş işbirliğinin güzel örneklerinin sergileneceğine, bu alanda da Türkiye'de yeni bir ilkin Gaziantep'ten start alacağına inanıyorum. Okullarımızdaki spor faaliyetlerinin desteklenmesine yönelik hazırlanan projelerle ilgili önümüzdeki günlerde kamuoyuna gerekli açıklamaları yaparak yeni bazı kampanyaların başlamasını da sağlayacağız" diye konuştu.

Şişman, eğitime yönelik yapılan destek ve yardımların Türk Milleti'nin geleceğine yönelik olduğunu ifade ederek, "Mezunların okudukları okulları desteklemesi eğitim alanında önemli bir adım olacaktır. Her okulumuzun binlerce mezunu bulunmakta. Mezunların büyük bir kısmı bugün sanayici, iş adamı ve bir çok iş kolunda önemli görevler üstleniyor. Okullarımızın eski mezunlarının eğitim öğretim gördükleri okullarına destek olması hem okullarımızın gelişmesi ve modernleşmesini sağlayacak hem de mevcut öğrencilerin gelecekte gördükleri bu örnek davranışları devam ettirmelerini sağlayacaktır" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön