HABER

Minübüscülerin hat kavgası

HATAY (İHA) - Hatay'ın İskenderun İlçesi'nde 1 kadının ölümü, 2 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından minibüs seferleri yapılmazken, olaylara karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan 3 kişi adliyeye sevk edildi.

İskenderun'da cuma günü başlayıp cumartesi günü silahlı çatışmaya dönüşen ve minibüsçülerin hat kavgası nedeniyle çıktığı öne sürülen gerginlik sürüyor. Polisin olağanüstü güvenlik tedbirleri devam ederken, otobüs ve minibüs seferleri de güvenlik nedeniyle durduruldu. 2 gündür minibüs ve otobüslerin çalışmadığı Esengül ve Pınarbaşıesen mahallelerinde yaşayan vatandaşlar, şehir merkezine gidebilmek için kilometrelerce yolu yürümek zorunda kalıyor. Vatandaşlar bu durumdan şikayetçi olduklarını; ancak bir yorum yapmak istemediklerini belirtti.

Öte yandan, ekmek almak için evden çıkan Emine Vurman'ın (34) ölümü, 2 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından polisin dün gece düzenlediği operasyonla, yakalanan K.A. (Kadir A-24), M.D. (Murat D-22) ve M.G. (Murat G-22), Emniyet Müdürlüğü'nde ifadeleri alındıktan sonra geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler