HABER

Mısır'da bulunan lahitin içinden lağım suyu çıktı!

Mısır Tarihi Eserler Yüksek Konseyi, temmuz ayının başında ülkenin kuzeyindeki İskenderiye'de bulunan bir lahit içinde sıvının, hayat iksiri ya da kırmızı cıva değil lağım suyu olduğunu duyurdu.

Mısır'da bulunan lahitin içinden lağım suyu çıktı!

Bir inşaat çalışması sırasında bulunan 30 tonluk lahitin içindeki suyun içilmesi yönünde sosyal paylaşım sitelerinde kampanya başlatıldığı yönündeki haberlere Mısır yönetimi açıklık getirdi.

Mısır Tarihi Eserler Yüksek Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Veziri yaptığı açıklamada, uzmanların lahitin içindeki sudan numune alarak tahlil ettiğini ve bu suyun hayat iksiri ya da kırmızı cıva değil, lağım suyu olduğunun ortaya çıktığını söyledi.

lahit

KAFATASLARI ASKERLERE Mİ AİT?

Lahitin içinde bulunan 3 kafatasının, askerlere ait olduğu yönünde daha önce yaptığı açıklamalara atıfta bulunan Veziri, bu açıklamaları kafataslarının şekillerine bakarak yaptığını, onun dışında askerlere ait olup olmadıklarıyla ilgili ellerinde bulgu olmadığını, sadece birisinde ok izine rastlandığını aktardı.

Veziri, lahitin üzerinde hangi döneme ya da kime ait olduğuna dair hiyeroglif yazılar ya da süslemeler olmadığını belirtti.

Batı basınında yer alan haberlerde, bulunan lahitin Büyük İskender'e ait olduğu yer almış ancak Mısır yönetimi bunu yalanlamıştı. (AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Tabiyaaa kesin lagim suyu 30 tonluk kayalarin altindaki lahite nasi girecek o lagim tabi krsin lagimdir dimi kimbilir hangi milti milyarder yahudi amerika li geti zekali bi zrngime ne sattiniz paha bicilmez lagim suyunu
Keşke bir bardakta sana ayırsalarmış.
nasıl insanlar var memlekette ya.adamın derdine bak sen ne olsun istiyorsun.keske numuneyi sana icirselermiş.
@jermin_2017 tabi arkadaşın ısrarın daki durum kırmızı civa olabilceği konusunda dünyanın en değerlisi olunca tabi bende lahım olamıyacagına kanaat getiririm
içte görelim mistik sey
buzda kayan 2 çocuk buzun altında bir sarı bir görüntü görür, altına benzemektedir, buzu kırmak isterler, diğer 3. öocuk kırmayın der, derken altın bulduk diyerek buzu kırarlar, bakarlarki bir insan dışkısı bu! 3. çocuk der, lan utancımdan diyemedin onu 3 gün önce ben yapmıştım onun altın olmadığını biliyordum, ama siz beni dinlemediniz.
lağım suyu girse lahittteki tüm cesetler çoktan bizi kurdu,çürürdü
Geri Dön