HABER

Mısır'da "orantısız güç" protestosu

Mısır'ın başkenti Kahire'de kadınlar ve öğrenciler, orantısız güç kullandıkları gerekçesiyle güvenlik güçlerini protesto etti.

KAHİRE (İHA) - Mısır'ın başkenti Kahire'de kadınlar ve öğrenciler, orantısız güç kullandıkları gerekçesiyle güvenlik güçlerini protesto etti.

Mısır'da göstericiler ile güvenlik güçleri arasındaki çatışmalar aralıklarla devam ederken, bir grup gösterici güvenlik güçlerinin orantısız güç kullanımını protesto etti. Yüksek Askeri Mahkemesi'nin önünde başlayan gösteriler, öğleden sonra Gazeteciler Cemiyeti önünde devam etti.

Öğrenci ve kadınlardan oluşan eylemci grup "Askeri yönetim sona ersin", "Devrim Devam ediyor" sloganları attı. Mısır ordusunun Suriye ve Libya orduları gibi olmasını engellemek için eylemler düzenlediklerini ifade eden göstericiler, özellikle de kadınlara karşı uygulanan şiddeti protesto ettiklerini dile getirdi.

Bu sabah Tahrir Meydanı'nda bir grup eylemcinin bölgeyi trafiğe kapatmak istemesi üzerine güvenlik güçleri olaya müdahale etmiş ve üç kişi yaralanmıştı. Cuma gününden bu yana olaylarda hayatını kaybeden 14 göstericiden 9'unun ateşli silahlarla öldürüldüğü açıklandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön