MSB duyurdu! F-16'lar Suriye hava sahasında uçtu

Milli Savunma Bakanlığı'ndan son dakika olarak yapılan açıklamada "İki F-16 ile 10.00-12.00 arasında Suriye hava sahasında uçuş icra edildi" ifadeleri yer aldı. Öte yandan Suriye’nin kuzeyinden gelen ABD'ye ait 2 adet askeri helikopter de, Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığına indi.

Milli Savunma Bakanlığınca, Doğal Kararlılık Harekatı kapsamında iki F-16 ile 10.00-12.00 arasında Suriye hava sahasında uçuş icra edildiği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığınca yapılan açıklamada, "Doğal Kararlılık Harekatı kapsamında Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait iki F-16 ile 10.00-12.00 arasında Suriye hava sahasında uçuş icra edildi." ifadesine yer verildi.

AKÇAKALE'DE HAREKETLİLİK

Türkiye ile ABD tarafından Suriye'nin kuzeyinde oluşturulması planlanan Güvenli Bölge çalışmaları devam ederken Şanlıurfa’nın Akçakale ilçesinde helikopter hareketliliği yaşanıyor.

Suriye’nin kuzeyinden gelen ABD'ye ait 2 adet askeri helikopter, Akçakale İlçe Jandarma Komutanlığına indi.

(AA-İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
uçuş icra etmek ne demek varsa terorist git vur yoksa gönder İHA bulsun durduk yere icralık etmeyin bizi
El Bâb Cerablus ve Afrin'e gireceğimiz günlerde "Bize ne Siz Gidin" diyen tayfa; Bu sıra bi garip cümleler kurmaya başladı.. "Hadisenize ! Ne duruyorsunuz neyi Bekliyorsunuz" vs vs. la olum! Fırat'ın Doğusuna Harekât yakındır. Bu sözlerinizi Unutmayın sakın! Mehmetçik yürümeye başlayınca "Sakın Merkeze Girmeyin" falan demesin Kemal'e de Söyleyin
@palermo_2019 oy oranı düştükce,ver mehteri.kapı arkasında aselsanı israıller,tank fabrıkasını katar lılara peş keş cek,hala utanmadan afrın.elınızde kala kala fıratın doğusu ve diyarbakır anneleri kaldı,herşeyı tükettınız,ülkemi sattınız,SİZLERİ ASLA AFFETMEYEÇEĞİZ.
@i.lfert tartışmaya gerek yok google girde 15 senedir bu ülkeye yapılanlarla satılanları bi karşılaştır aradaki farkıda burada paylaş.kim haklı bir görelim güzel kardeşim be.
ölen mehmetçik beyinsiz senin rant edebileceğin bi konu değil ama sen ve senin gibi iktidar yanlıları için birşey ifade etmiyor şehit olan mehmetçik sen sadece bu günün peşindesin ..
@palermo_2019 sende okuduklarını kulaktan duyduk yere yaz be
Allah esirgesin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler