Muhalifler Batı'ya hedef listesi sundu

Batılı güçlerin Suriye muhalefetine ülkede "birkaç gün içinde" bir operasyon düzenlenmesini bekleyebileceklerini söylediği öğrenildi.

Muhalifler Batı'ya hedef listesi sundu

Amerikan NBC News kanalı, üst düzey ABD'li yetkililerden aldığı bilgiye dayanarak Suriye'ye üç gün sürecek askeri müdahalenin en erken Perşembe günü başlayabileceğini duyurdu.

NBC News'a konuşan üst düzey ABD'li yetkililer, Suriye'ye yönelik füze saldırısının "en erken Perşembe" günü düzenlenebileceğini söyledi. Aynı yetkililer, "üç gün sürecek sınırlı operasyonun" Suriye lideri Beşar Esad'a mesaj verme amacı taşıdığını söyledi.

Suriyeli muhaliflerle Batılı ülkelerin temsilcileri arasındaki görüşmelere katılan kaynaklar ise Reuters'a yaptıkları açıklamada Batılıların Suriyeli muhalifleri birkaç gün içinde Suriye'de bazı hedeflerin vurulacağı konusunda bilgilendirdiğini söyledi. Kaynaklar operasyonun hedefinin Suriye'de bir kez daha kimyasal silah kullanımını caydırmak olduğunu söyledi.

Karşılığında muhaliflerin Batılı ülkelere bir hedefler listesi sunduğu bildirildi.

ABD ORDUSU VURMAYA HAZIR

ABD Savunma Bakanı Chuck Hagel ise BBC'ye yaptığı açıklamada Amerikan askerlerinin Başkan Barack Obama'nın istemesi halinde Suriye'ye bir saldırı düzenleyebilecek durumda olduğunu söyledi.

Hagel, "Başkan hangi seçeneği tercih ederse etsin taleplerini yerine getirebilecek şekilde varlıklarımızı düzenledik" diye konuştu.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 77 yorum
bazılarının gözü aydın esada tokmak vurulacak.... iki tarafta müslüman kimi öldürürsen öldür fark etmez onlar için artık..... bu durumlara düşürenler utansın...yatacak yerleri olmasın inşallah..ortadoğuyu kana bulayanlar..allahın lanetine uğrasın inşallah...
ESAD DEĞİL, O GÜZELİM ÇOCUKLARI KİMYASAL İLE KİM ÖLDÜRÜRSE ÖLDÜRSÜN, ÖLMEYİ HAK ETTİ BENCE. BEN DE BABAYIM 4-5 GÜNDÜR UYKU UYUYAMIYORUM BEN.
Bazı yorumculara; O zaman esed e destek verelim de kendi mezhebinden olmayan (şia) tüm müslümanları zehirli gazlarla öldürsün,bu mu olsun ?
EMPERYALİSTLERİN BOMBALARI ÖLDÜRÜCÜ ETKİYE SAHİP DEĞİL Mİ!!!!!!!!! ABD SALDIRACAĞINI AÇIKLAYINCA, ERDOĞAN MENDİL SİPARİŞİ VERMEK İÇİN Mİ SAVAŞ BORAZANINI KULLANMAYI BIRAKTI ??????????
BU DURUMA GELİNMEDEN VE KİMYASAL SİLAH KULLANILMADAN YAPILMASI GEREKİYORDU...RUSYA VE İRAN ÖLENLERİN SORUMLUSUDUR...
ARKADAŞIM NE RUSYASI NE İRANI SEN HANGİ DÜNYADA YAŞYIYON RUSYA SİLAH TMİNİ YAPIP PARA KAZANNIYO İRAN DESEN SÖZDE MÜSLÜMAN ARAP EE KENDİ HALKINDAN OLANVARKEN ELİN SARI PİÇLERİNİ MÜSLÜMAN OLMAYAN BİR IRK I NE DİYE TOPLASIN YANINA KOMŞU OLARAK
İŞTE İSLAMİ ZİHNİYET KARDEŞİNİ BAŞKA BİR DEVLETE VURDURACAK SONUDA IRAK GİBİ SÜRÜNECEKLER. AH NE YAPTIM DİYECEK BAŞLARINI TAŞA VURACAKLAR AMA İŞ İŞTEN GECECEK SAYIN BAŞBAKANIMIZDA KINA YAKSIN AMERİKA BOMBALAYINCA KENDİLERİNE BÜYÜK ORTADOĞU EŞ BAŞKANLIIĞI YAKIŞIR ZATEN.
okadar insan ölüyor bunlardan biri kardeşin anan baban veya çocuğun olsa aynı düşünceye sahip olacakmısın acaba? benim dayım ve teyzelerimden haber alamıyoruz. senin açındaı sıkıntı yok zaten. ayrıca bilmeyenler için söyleyelim beşar esad ve babası hafız esad yıllardır istenmeye nbir hükümetti. babadan oğula geçen krallık sistemi vardı seçme seçilme hakkı yoktu. sizler 2 ağaç için başbakanın ne anasını ne bacısını bıraktınız esnafın anasını ağlattınız. gidinde diktatör görün orada
fatih.aka orantısız güç demişken Türkiye'de öldürülen 5 genç var duydun mu biri 19 yaşında ali İsmail korkmaz diğerlerini 14 yaşında bir çocuk 70 gündür komada, 17 yaşındaki bir çocuk hastaneden daha yeni çıktı... bunlardan haberiniz var mı? orantısız güç diyorsunuz ya akepenin istediği haberleri veren medyadan maalesef böyle öğreniyoruz.
arkadaşım kendi insanını neden vuruyor bu adam o zaman.neden orantısız güç kullanıyor birde bunları sorsana????
şimdide o kadar insan ölecek onlar gibi vurarak mı düzeltecekler ortamı... geziye laf söyledi bal kabağı esnafın anası şimdi ağlayacak haberin yok hele bi vursun gör sen ekonomiyi şimdiden başladı...
agis4 sen 5 kişiden bahsediyosun ben yüzbinlerden bahsediyorum neyin kafaısndasın?
apoyu koruyan esedmi kardeş
fatih aka orantısız güç kulanıyosa türkiye savaşsın işini mafyaya verirsin mafyanın parsıbiterse en yakın seni görür
yahu demiyiim diyorum ama halediyorsunuz ne kadar GERİZEKALISINIZ. afganistana,ırak'a da kimyasal bahanesiyle girdiler ama müslüman kadınların ağzına dalgaları verip domalttılar...youtube den aç bi bak. şimdi suriyeye aynısını diyolar. esad yapsa BM. heyetini çağırır mı gelin inceleyin diye. oyun bu oyun. uyan ey güzel ülkemin güzellik uykusunda yatan BABA sı.....
OYUN OLDUĞUNU HERKES BİLİYO BU ŞEKİLDEKİ OYUN SENARYO 3 . 4 DE TÜRKİYE OLURSA ŞAŞMAM ARTIK
Sıra Esad ın ağzına vermeye geldi o zaman değil mi?
Esadı indirmek için 3 gün bence çok 6 saatte teslim olur zaten. Muhaliflerin listesindeki yerler vurulsun Esad ın askerleri savaşmaktan çok yaralıları tedavi ile uğraşır ve bir süre sonra ordu dağılır. Esadın durumu önemli değil bence Rusya ve İran ın vereceği tepkiler önemli.
Kahrolsun haçlı ordusu
ve hizmetkârları
kahrolsun kelle kesen sakallılar
kahrolsun insanın ciğeri yiyen ve masum insanların katli vaciptir diyen zihniyete ve destekleyene başta müslümanım diye geçinen akp ye...bu güzelim ülkeyi kaosa sürüklüyene....... yeryüzünde fesatlık kimseye kar kalmamış kalmayacak
Kahrolsun empeyalist kızıl emperyalist yanlıları ve esat.
BÜTÜN TEZGAH BATILI HİRİSTİYANLAR İYİ YAŞASIN DİYE
Aaa , ayıp ettin bazı Müslümanlarda iyi yaşayacak , mesela ülkemizi ileri karakol yapanlar , keşke sadece onlar olsa
Suriye'deki bazı hedefler vurulunca sivil halk ölmeyecek mi? Suriye'ye barış ve demokrasi gelecek mi? Afganistan'a, Irak'a barış geldi mi? Bence yol ve yöntem yanlış,yine olan zavallı çocuklar ve günahsız Suriyeli halka olacak!!!
akpliler bopun esbaskanı olan baskanınıza destek olmaya devam edin ! ileride bu devlete bise olursa vebali omzunuzda olacak bilin bunu ! sizin Allahınız para olmus be ! para icin mevkii icin abdnin yalakalıgı icin yapamayacagınız sey yok ! Mısır filistin diyip durdunuz simdiye kadar yok müslüman ölüyo cart curt diye , suriyedekiler ne peki ? sadece Mısır filistin ve akplilermi müslüman zavallılar ? !
Siz senelerdir bu burjuva kısmının yalakalığını yapıp oyunlarına gelmeseydiniz ülke Amerikadan güçlüydü şu an. İhtilalci, diktatör yalakaları sizi. Canınız halen darbe istiyo değil mi? Bu millet yemez artık.
GÜNAHSIZLARI VURMAK İÇİN İKİ GÜNDE ÜLKE EKONOMİSİNİ ALT ÜST ETİLER TÜRKİYEYE EKONOMİSİNİ ÇÖKERTİP İŞİN İÇİNE ÜLKEMİZİDE BU KİRLİ SAVAŞIN İÇİNE BULAŞTIRMAK İÇİN HİÇ KİMSE BUNUN FARKINDA DEĞİL YAZIK.
bilinçli insanlar bunun farkında %50 farkında değil sanırım... ekonomiyi haziran olaylarında tepetaklak ettiler diyenler daha durun bu abd ne edecek bize...
Haçlı ordusu yine oyunlarla istediğini yapacak. Irak'ta da kimyasal silah var dediler savaş bitti gerçekler ortaya çıktı. Yahu yeni bir bahane bulun bari. Ben kimyasal gazı Esad'ın attığına inanmıyorum. Haçlı ve yandaşları sözde Müslümanlara Müslüman ülkelere saldırmak ve vahşice Müslüman öldürmek için bir bahane sadece.
Esadın kimyasal silah kullandığına ancak aptallar inanır veya inandırılır.Irak da uygulanan aynı oyun suriye yede uygulanıyor.Amerika-İsrail ve işbirlikçileri esadı ykıp suriyeyide bölüp parçalayıp bop'u gerçekleştirme yolunda 1 adım daha atmış olacaklar;işte tüm gerçek bu kim ne tarafıyla anlarsa anlasın veya anlamasın bu gerçeği değiştiremez.
O degilde bugün Suriye demokrasi talebini kabul edip , savas yoluna gitmeseydi böyle olmayacakti .. simdi hem Türkiye ABD siz , hem de Suriye Rusyasiz kaldi ... fakat zarar eden Türkiye olacak ... ve bir cok masum insan ölecek ... ha sonraki durak neresi mi ? Türkiye`nin yeni ismi ve yeni koruyuculari ... SINIRLARIMIZ böyle kalirmi bilinmez ama , daha farkli bir Türkiye 2 yil icinde kurulur ...
Libya ve Mısır gibi değilmi sayın ulema arkadaşım
ESAD ÇOLUK ÇOCUK ON BİNLERCE MASUMU ÖLDÜRÜRKEN İSLAM COĞRAFYASI UYUYOR. YAZIKLAR OLSUN. SADECE ERDOGAN VE KATAR DİK DURUŞ GÖSTERİYOR BU VAHŞETE.
külliyen yalan... esad bir kahramandır, halkını koruyor
esad ve vuranlar müslüman değil mi şimdi de onlar vurulacak ya... kaddafi neydi acaba bize yardım eden adamı öldürdüler ses çıkardı mı erdoğan hayır... kime göre neye göre müslüman bu erdoğan?
ne dönek bir toplumuz ya. müslümanı müslümana kırdırıyorlar diye isyan ediyosunuz ama türkiyeye sığınak yahudimi? tayyibe isyan ediyosunuz bütün suriyelileri türkiyeye aldı sen önce knedi halkını doyur diyosunuz. bumudur mmüslümanlık? orada yüzbinlerin ölümüne sessiz kalmakmıdır müslümanlık? akan kan duracaksa abd ye sonuna kadar destek veriyorum.
karaegekdeniz spastikmisin yoksa otistikmi.? yazdıkalrımı terstenmi okudun anlamadım. cümlelerimin neresinde abd müslümandır diye bi cümle kullanmışım baktınmı? ayrıca yalaka ben deil senin gibilerdir. edebinle takıl..!
ABD Müslümanmı yalaka
akan kanı durdurmak...ve ABD. sanki ikisi bir arada uyuşmadı gibime geldi...ne dersin?
DİBİ GÖRMEDEN TEPEYE ÇIKAMAZSINIZ. İSLAM ÜMMETİ PARÇALANMIŞLIĞIN CEZASINI ÇEKİYOR.
vatan hainleri kendi ülkelerini taşeron bir ülkeye vurduruyorlar sonuç o ülkenin kaderini sizmi belirliyeceksin elin gücüyle helal olsun sizlere
apo desdekcisi esed tanrınız oldu
esad apo destekçisiyse erdoğanla esad da destekçi olmuş oluyor erdoğan kankasını neden vurmaya çalışıyor?
büyük ortadoğu projesinin eş başkanıyım diyen bir ülke yöneticisinin olduğu ülkede yaşayınca tüm bunlar insana normal gelmeye başlıyor...
amerikayı hiç bir zaman desteklememişimdir. ancak orada ölen yüzbinler başta benim akrabalarımda olmak üzere bir çok çoluk çocuk kayıplar var. orantısız güç kulanılıyor. burada başbakanımıza diktatör diyenlere soruyorum bizimkisi diktatörse esad ne oluyor? halk sadece seçmek istedi demokrasi istedi.
Mısır ve Libya gibi değilmi sayın arkadaşım
1-amerika ya müdahale hakkını kim ,neden veriyor?2-abd iyilik perisi mi?3-amerika nın tarihte bir tane haklı doğrunun yanında müdahalesi avr mıdır?4-sizce olası bir müdahalenin sonuçları en çok kime girer?...(ırak ta 1koy 3 al niyetiyle girip,zararlarımızın miktarını hatrlatırım.5-burda kendini müselman diye tanımlayan zevata sesleniyorum:olası kıyımlar sonucu vicdanınız sızlar mı?(ki,10 yıl sonra esad kimyasal atmadı pardon,deme olasılıkları yüksek)saygılarımla.
O vatan hainlerine direnmeye devam esad ..
Bunlar demokrasiden anlamaz adrese kardeş. Şimdiye kadar hep ihtilalcilik yaptılar. Savundukları sistemi başka türlü iktidar yapamıyorlar çünkü.
suriyede diktatörlüğe direnenlere halkına zulmeden çoluğu çocuğu öldüren birine karşı duranlara vatan haini diyen sizler değilmiydiniz gezi parkında eylem yapan ozaman sizde vatan hainisiniz.Kaldı ki ülkemizde diktatörlük zorbalık yok seçimle demokrasiyle seçilen yönetimler var
musa gelecek suriyeyi kurtaracak diye elin gavuruna müslümanları vurdurmaya çalışan din bezirganları insan cigeri yiyen mualif güçlere nasıl rıza gösterecekler acaba suriyeye arka çıkacagımıza mezhepçilik yapmaya devam
ha gayret muslumanlar abd avrupa ve israil ile beraber cihada
EVET MALESEF BU HALE GELDİK. KATİL ESAD VE KATİL SİSİ, ÇOLUK ÇOCUK, KADIN YAŞLI DEMEDEN ON BİNLERCE İNSANI ÖLDÜRÜRKEN BÜTÜN İSLAM COĞRAFYASI UYUYOR. SADECE ERDOGAN VE KATAR BU KONUDA DİK DURUŞA SAHİP. BU KATLİAMLARI DA BATI ÖNCE GÖRMEZLİKTEN GELMEYE ÇALIŞTI AMA MIZRAK KILIFA UYMUYOR MALESEF. BİRLEŞMİŞ MİLLETLER EĞER BİRAZ OLSUN DEMOKRASİYİ VE İNSAN HAKLARINI KABUL EDİYORLARSA BİRAN ÖNCE MÜDAHALE ETMELİ.
ben bu cevabı yazarken 5 kişi beğenmemişti bu yorumu sanki yalanmış gibi..
e tezkere tezkere diye ağlayacaklsınız israil ve abd nin politikalrı uğruna nice mehmetçik ölecek sıfatını skyiimm senin sana oy verenlerind sizde kına yakacasınız size insan diyende var sana alkış tutanda var işte ben aayınıza kyyiimm akdğmununn bnlr rdusu münafık sürüsü kölleştirilmiş uşallık etmekten zevk dut-yan müslüman diyerek fitne ve fesat çılık yapan zihniyet .. sana ve sizlere oy verenin de şuurundan aklından haysşyetinden ve onurundanda ne beklenişrrrrrrrrrrrr sen neysen onlardaa 2 katt öyledir satılık koyunlarr
gereksiz bir insan demeye layık değilsin ssen
habercilere ekmek kapısı açıldı nereye açsam suriyeee
Bu oyunlarin hepsi büyük israilin kurulmasi için hazirlanmis oyunlar. Amerika gevurunun umurundami ki müslüman kaninin akmasi demokrasiymis özgürlükmüs hepsi palavra Baska yerlerdede müslüman kani akiyor, neden oradakilere müdahale edilmiyorda Irak,suriye ye müdahale ediliyor. Türkiye ye pkk yi bela ediyorlar. Kürtlere devlet kurdurup Israilin her istedigini yaptiracaklar. Uyan ey müslüman Türk halki uyan artik.uyan islam alemi uyan artik. Birakin mezhepçiligi, irkçiligi , yeter artik kendinize gelin"...".....
SORU: Türkiyedeki yobazlar da günün birinde emperyalist işbirlikçilerine bombalamaları için koordinat verirler mi? CEVAP : 1920-1923 te vermediler mi? Gene verirler.
Muhalifler peki ne olduda bu teröristler türedi Esada karşı Abd oyunu arap baharıymış ne baharı fırtına öncesi sessizlik gibi tünelin sonunda ki ışık gibi ama o ışık Trenın farı
bunlar nasıl müslüman. ırakı filistini görmüyormusunuz ? hala abd den israilden yrdım bekliyorsnz
helal olsun ABD ye bızden daha cesurlar tayyıp kendınden korkuyo gıt dal aga suruyıye esedın kendı ne gucu ne rusya yı almıs arkasına dunyaya kafa tutuyo surıyenın 15 dkk işi var taş ustunde tas kalmaz yeter artık onca ınsan öldü be bebeler öldü ALLAH BELASINI VERSIN esedınde buna göz yumanlarında
Lan senin gibi mallar var mi daha dunyada
bunlar sürekli birbirlerini öldürüyorlar ne amaçlıyorlar ben çok merak ediyorum yani HARBİ ŞAKA GİBİ YA NEYİN PEŞİNDELER arkadaşlar Yunus Mjuhkin diye bir adam yedi günde yediyuzyetmisyedi milyar lira para kazandırmış. adam bedava tahminlerle binlerce kişiyi zengin etmiş hemen Yunus Mjuhkin Diye aratıp adamı bulun zengin olun yarışmada yapmışlar yedi milyarlık
anlamıyorum bi türlü müdahale edilince yine insanlar ölecek bu nasıl bir mantıktır yaa
bunu kimse anlamıyor bunların gözlerini para bürümüş esad devrilsin gelsin petroller savaş paracıkları türkiye yardım mı etti yardım istemedik ki biz hallederdik türkiye yala avcunu!
recep bey orada ölen her insandan sen sorumlusun allah cezanı verecek
KİMYASAL SİLAHI MUHALİFLER KULLANSIN,ACISINI BAŞKALARI ÇEKSİN....VAY VAY VAY....MANTIKSIZLIK ŞURADA;ESAD ZATEN SON DÖNEMLERDE KAYBETTİĞİ YERLERİN ÇOĞUNU GERİ ALDI...KİMYASAL SİLAH KULLANMASINA İHTİYACI YOK..İHTİYACI OLAN SADECE MUHALİFLER.KİMYASALI KULLANDILAR ÇÜNKÜ ESAD ONLARI İYİCE SIKIŞTIRDI...
peki sen nerden biliyorsun kullanmadığını yanındamıydın neden kullanmasın oda senin gibi düşünmemizi istemiş olamazmı bak sen negüzel yazmışsın senin gibi birisi bunu düşünebiliyorsa onun okadar danışmanı ve beyin takımıda bunu düşünmüştür herhalde muhaliflere gelince kendi yaptıkları silahlarla karşı koyan bir muhalif nasıl olurda kimyasal silahı ele geçirip onu kendi bölgesinde patlatır esatın kimyasal bombalarını ele geçirmek kolaymı ki zaten öyle bişey olsa niye sivillere saldırsınki direkt esadın sarayına atmazmıydı sonuca ulaşmak için bide butarafından da düşün bakalım
ne kadarda esad taraftarıymışsınız ne biliyon kimyasalları muhaliflerin kullandını ordamıydın kimyasalı adamlar neden kendi üzerlerinde kullansın kimyasalı bırak muhaliflerde adam gibi silah bile yok esad vermedimi kimyasal silah pkk lılara belkide onlar kullanmıştır
muhalifler acayip esada karşı şekil uyguluyorlar belli oldu yani HARBİ ŞAKA GİBİ YA NEYİN PEŞİNDELER arkadaşlar Yunus Mjuhkin diye bir adam yedi günde yediyuzyetmisyedi milyar lira para kazandırmış. adam bedava tahminlerle binlerce kişiyi zengin etmiş hemen Yunus Mjuhkin Diye aratıp adamı bulun zengin olun yarışmada yapmışlar yedi milyarlık
Enerji Borsası'nda sona yaklaşıldı
zaten kürtler türkiyenin korumasında ama yinede kürt bölgesinin dışındaki hedeflere atış serbest, çünkü hepsi müslüman ve suriyeli, katli vaciptir.
Diğer Haberler