Muharrem İnce isyan etti: CHP organizasyon yapmışsa sorun vardır

CHP Milletvekili Muharrem İnce, Yalova'daki konuşmasında mikrofonda sürekli sorun yaşaması üzerine "CHP organizasyon yapmışsa sorun vardır" cümlelerini kullandı.

16 Nisan referandumunun yıldönümünde 81 ilde OHAL’e karşı eylem yapan CHP’nin bu eylemi Yalova’da da Milletvekili Muharrem İnce, Yalova'nın CHP'li Belediye Başkanı Vefa Salman, Çınarcık Belediye Başkanı Avni Kurt, Kaytazdere Belediye Başkanı Ali Kangal, Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Taşköprü Belediye Başkanı Nedret Gülen, İl Başkanı Ertan Şener ve partililerin katılımı ile gerçekleştirildi. Basın açıklaması ve ardından yapılan oturma eylemine Demokratik Parti, Demokratik Sol Parti, ADD Yalova Şubesi, Eğitim-İş Yalova Şubesi, Eğitim-Sen, Emekli-Sen,Yalova Kent Konseyi, Hacı Bektaş Veli Derneği, Pir Sultan Abdal Derneği, Yalova Platformu, Cem Vakfı Yalova Şubesi, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi de destek verdi.

"CHP ORGANİZASYON YAPARSA MUTLAKA AKSAKLIK OLUR"

Yalova'da düzenlenen etkinliğe organizasyondaki aksamalar damga vururken CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce "Bir yerde CHP organizasyon yapmışsa mutlaka aksaklık olur. Olmazsa şaşarım. Her yerde ya, Yalova'ya özgü de değil" cümlelerini kullandı.

“MUSA BEKLERKEN USA GELDİ”

Burada bir konuşma yapan Milletvekili Muharrem İnce, “Bu sorun sadece Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olanların ya da CHP’nin yöneticilerinin ve seçilmişlerinin sorunu değil. Bu sorun 80 milyonun sorunu. 16 yıldır bu ülkede kurumlar çökertildi, gelenekler yok edildi, ordusu dağıtıldı, tersanelerine girildi. Sivil toplum susturuldu ve bir FETÖ darbe girişiminden sonra Olağanüstü Hal ilan edildi. Anladık OHAL böyle durumlarda gereklidir, fakat Hamza’ya boza iyi geldi. Alıştılar buna. Böyle yönetmek istiyorlar, sonsuza kadar böyle götürmek istiyorlar. O zaman bizim dik durmamız lazım. Kardeşim sen bu ülkenin tarımını çökerttin, iki Trakya büyüklüğünde alan artık ekilemiyor, samanı bile ithal ediyoruz. Dış politikasını rezil ettin. Kim dost kim düşman belli değil. Kandil gecesi küffarın askerleri Müslümanları bombalıyor, Tayyip Erdoğan destekliyor, Müslümanlardan ses yok Türkiye’de. CHP iktidar olsaydı, Kandil gecesi Şam bombalansaydı, emin olun CHP il binalarının önünde her tarafta siyah çelenk olurdu. Dış politikada geldiğimiz nokta bu. Hatırlayın; ‘Ne işi var Amerika’nın orada’ dedi, ‘Her firavunun bir Musa’sı olur dedi. Şimdi ise ‘Destekliyorum’ diyor. Her firavunun Musa’sı değil ama her firavunun bir ‘USA’sı varmış demek ki. Musa beklerken USA geldi. Türkiye’de tarım, dış politika dediğim gibi, eğitim de içler acısı. Bir yandan Atatürk’e kurucu değerlere söverlerken, bir yandan bu günümüzü çalıyorlar. Sandıktan oyumuzu, sınavlardan çocuklarımızın sorusunu çalıyorlar. Çalıyorlar da çalıyorlar. Paramızı çalıyorlar ama bir yandan da geleceğimizi çalıyorlar” dedi.

MUHARREM

POLİS KAMERASINDAN SESLENDİ

Basın açıklaması sırasında görüntü alan polis kamerasına dönerek Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslenen İnce, “Hangisi polis kamerasıysa ona sesleneyim, Erdoğan sesimi daha net duysun. Ona doğru konuşayım. Senden korkmuyoruz. Senin yarattığın bu düzenden de korkmuyoruz, olağanüstü halinden de korkmuyoruz. El birliğiyle, güç birliğiyle bu ülkede demokrasiye inananlar, cumhuriyete inananlar, Atatürk’e inananlar, bunu hep birlikte başaracağız. Yakında yerel seçim var. Seçimlerden önce bunların kulağını çekeceğiz. Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerinde defedip göndereceğiz. Bunu birlikte başaracağız. Onun için hep birlikte yaşasın barış, yaşasın demokrasi, yaşasın cumhuriyet diyeceğiz” diye konuştu.

“Benim bir sorum olacak, bilene yemek ısmarlayacağım” diyen İnce, “Beygire biner seyis değil, uçağı var pilot değil, sarayı var kral değil, parası var helal değil. Bu kim?” diye sordu.

“MİLİM GERİ ADIM ATMIŞ DEĞİLİM”

Yapılan açıklamanın ardından oturma eylemine geçildi. Burada basın mensuplarının da sorularını yanıtlayan İnce, cumhurbaşkanı adayının üyelerin yapacağı seçimle belirlenmesiyle ilgili geri adım atmadığını belirtti. İnce, “Sözümün arkasındayım. Ben kamyoncu Şerif’in oğluyum. Bende geri vites unutulmuştur. Sözümün arkasındayım. Belediye başkanları büyük şehirlerde üyelerle ön seçimle belirlenmelidir. Büyük şehirleri kastediyorum. Sözümün arkasındayım. Cumhurbaşkanı da üyelerle belirlenmelidir. Ben inandığımı yaparım. Cevap alırım ya da almam, başarıya ulaşır ya da ulaşmaz. Ben cumhurbaşkanı adayımızın Ekmeleddin İhsanoğlu vakasında olduğu gibi olmasını istemiyorum. Partinin 1 milyon 200 bin üyesi var. Üyelerin önüne sandık konulmalı, aday böyle belirlenmeli diyorum. İstanbul, Ankara belediye başkanları da böyle belirlenmeli diyorum. Benim teklifim bu, düşüncem bu. Milim geri adım atmış değilim. Ben böyle düşünüyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı konusunda CHP’nin anket yaptırdığı yönündeki açıklamasına Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Öyle bir anket yok’ söylemi de sorulan İnce, “Polemiğe girmem. Genel Başkan öyle diyorsa öyledir” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
bu adamı hala partide niye tutuyor chp
kısa diyorki bizim olduğumuz yerde sorun bitmez, hatta ot bitmez, uç beş kişiye hitap edecek onu bile organize edemoyenler ülke yönetecek.
Sn.İnce'nin yaptığı bu basit özeleştirinin %1'ini siz yapsanız adam olursunuz.
ADAMSIN CHP DEMEK KARGASA DEMEK
buda genel başkan olamadı yaaa... almış eline satırı bir sağına bir soluna vuruyor... kardeşim yawww birlik olur; kılıçdaroğlunun arkasında yanında olursunuz... yada bırakıp gidin kardeşim... sizin yaptığınız nankörlükden başka birşey değil... muharrem ince artık aklını başına al... sizin bu yaptıklarınız ancak tayyibin ekmeğine yağı balı sürmek olur... artık yeter bir chp li olarak her seçimde oy veriyoruz... ama sizin şu yaptıklarınıza bakın... oy zamanı sandıklarınıza sahip olun, oylarımıza sahip olun herhangi bir alavereye karşı hazırlıklı olun yeter...
neyi bekliyorsunuz orada o zaman.
Özeleştiri yapmak ta erdemdir.
senınde ne konustugun bellı deıl devletten yanamısın chp denmısın bellı deıl madem sorun var nıye yıllardır chp nın dıbınden cıkmıyorsun ya
Bu Adam Chp de Harcanıyor, Terör Sempatizanlarının Bile Sözcü Genel Bşk Ve Yardımcısı Olduğu Partide Sıradan Bir Vekil Olması Çok Üzücü, Kendisi Ulusalcı Ve Atatürkçü Bir Vekil Çizgisi Ve Tarafı Baykal İle Aynı, O Yüzden Pkklılar Tarafından Ele Geçirilmiş Bu Partide Genel Başkan Seçilemiyor, Delege lerin Hepsi Bay Kemal Tarafından Özellikle Tunceli Ve Doğu Kesiminden Seçildi, Partideki Mevcut Üye Vekil Ve Delegeleri Sorguya Alsalar En Az %80'ni Terör Sempatizanı Yada Yardım Ve Yataklık Etmiş Kişiler Çıkar, Aksini İdda Edecek Kişide Aynı Kafadadır.
adam doğru söylüyor koca miliyetci atatürkcü partiyi pkk taşeronu yaptı bu kemal mesrep partisi oldu yazık tek yaptıkları küfür demirtaşı ziyaret
sen bence chp den istifa et
Bu adamın ayrı bir sempatisi var bir an önce Chp den kurtulması lagzım cünkü chp de bu adamı harcarlar nede başa getirirler
Hay ağzınla bin yaşa be Sn.İnce..Allah konuşturdu seni..CHP nin her işinde sorun var o yüzden iktidar olamıyor..Chp nin başındaki bile bir sorun..
chp nin varlığı bile hata
demedi deme Muharrem seni harcar bu chp
Muharrem İnce bazen sert yapıyor kendi personeline karşı bile! Ne var yani,aksaklık olamaz mı!? Kendini şikayet ediyorsun halka karşı,sonra da Akp'nin diline düşüyorsun!.
işte chp nin farkı budur. herkes özgür konusmakta. akp den biri böyle konussaydı kendi partisi hakkında idam sehpasına koyarlardı anında.hain damgası yerdi
Muharrem İnce güçlü bir adam, hitabeti de iyidir, chp nin içinde her zaman bir planlama sorunu olmuştur, nasıl saadetin içinden akp evrildi bu seviyelere geldi, meral akşener gibi ayrılıp yeni bir sistem kurmayı deneyecek güçlü karakterler lazım, koltuk partileriyle ülke bir yere gelemez, politika rekabet demektir.
“Benim bir sorum olacak, bilene yemek ısmarlayacağım” diyen İnce, “Beygire biner seyis değil, uçağı var pilot değil, sarayı var kral değil, parası var helal değil. Bu kim
BASİT BİR ESPRİYİ BİLE ANLAMAKTAN O KADAR UZAĞIZ Kİ, ŞAŞTIM KALDIM
BÖYLE LAFLA OLMAZ MUHARREM BEY KONUŞACAHINIZA HALKI ÖRGÜTLEYİM VERİN MALZEMEYİ ELLERİNE DÖKÜN SOKAHA HERŞEY OLSUN BİTSİN YA ONLAR YABİZ BELKİ OZAMAN YENİDEN BİR KURTULUŞ SAVAŞI VERİRİZ SONU DÜŞÜNENDEN KAHRAMAN OLMAZ KORKAKLARDAN KAHRAMAN OLMAZ SİZ NEDEMEK İSTEDİĞİMİ ANLADINIZ TEŞKİLATLARI HAREKETLENDİRİN AMA HALKI TECZİZATSIZ BIRAKMAYIN CUMHUR BAŞKANLIĞINDA GENE KAZANAMAYACAKSINIZ ÇÜNKİ GEÇENSEÇİMGİBİ HIRSIZLIK OLACAK VE SİZDE GEÇEN SEÇİMGİBİ KONUŞMAKLA KALACAKSINIZ GEÇMİŞ BUNUN KANITIDIR
GÜZEL... MUHALEFET... BUDUR... SAYIN MUHARREM İNCEYİ TEBRİK EDERİM..
Diğer Haberler