HABER

Muhsin Ertuğrul Sahnesi yeni yıla kadar açık

İstanbul (AA)- İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yenilenme sürecine girinceye kadar faaliyetine devam edeceğini bildirdi.

Topbaş, basın mensuplarının, "Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nde tiyatro faaliyetlerinin devam ettiği, yıkımın iptal edilip edilmediği" yönündeki sorusu üzerine, bunun bir itirazdan kaynaklanmadığını, Kenan Işık'ın danışmanı olduktan sonra yaptığı çalışmalar çerçevesinde Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yenilenme sürecine girinceye kadar faaliyetine devam etmesi yönünde düşünce oluştuğunu ve buna olumlu baktıklarını söyledi.

Topbaş, ihale ve yer teslimi yapılıncaya kadar muhtemelen Aralık ayı sonuna kadar oyunların gösteriminin süreceğini belirtti.

Muhsin Ertuğrul Sahnesi'nin yeni projeleriyle ilgili olarak da Topbaş, "Kenan Bey, Muhsin Ertuğrul'un yeni projelerini gördü ve çok hayran kaldı. 'Mükemmel bir proje. Bu bize böyle anlatılmamıştı' dedi.

Gerçekten çok modern, çok doğru, ses ve ışık düzeniyle, mekanik sistemleriyle, her şeyiyle mükemmel bir Muhsin Ertuğrul Sahnesi'ni oraya inşa edeceğiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön