HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Muhterem Nur kimdir?

Muhterem Nur hayat hikayesiyle gündeme yerleşti. Müslüm Gürses'in eşi, Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Muhterem Nur, yaptığı açıklamalarla şok yarattı. '12 yaşında tecavüze, 14 yaşında enişte tacizine uğradım' diyerek yaşadığı acıları anlatan Muhterem Nur kimdir?

Muhterem Nur kimdir?

Arabeskin babası Müslüm Gürses'in eşi Muhterem Nur, hakkındaki gerçekleri 'Ömrümce Ağladım' kitabında anlattı. Muhterem Nur 12 yaşında tecavüze, 14 yaşında enişte tacizine uğradım diyerek yaşadığı acıların boyutunu ilk kez paylaştı. Kendi hayatını 'Ömrümce Ağladım' adlı kitapta anlatan Muhterem Nur, kitabın adından da anlaşıldığı gibi yaşadığı acıların ne kadar derin olduğunu anlattı. Asıl adı Olga olan Muhterem Nur kimdir?

"SAKLAMBAÇ OYNUYORDUK DÖNDÜĞÜMDE ARKAMDA DEV GİBİ BİR ADAM VARDI"

Saklambaç oynuyorduk. İnşa edilmekte olan duvara yüzümü dönüp saymaya başladım: Çocuktuk mahallede saklambaç oynuyorduk. Ben "1-2-3…" diye saydım Bir sessizlik oldu. Yavaşça arkama döndüm. Karşımda dev gibi bir adam gördüm. Tam bağıracakken, yüzüme sert bir tokat indirdi. Elleriyle ağzımı kapattı. Ne kadar çırpınsam da fayda etmedi. Henüz 12 yaşındaydım ve tecavüze uğradım. Balat hastanesinde gözümü açtım. Beni gecekonduları için toprak almaya gelen kadınlar bulmuş. Bir bakıyorlar, iki tane ayak, belden aşağı bir çocuk. Bayılmışım, herhalde kafamı taşa vurmuşum. Kendime geldiğimde çok utandım. Okula gidemedim.

MUHTEREM NUR KİMDİR?

Aslen Yugoslavya doğumlu olan ve asıl ismi Olga olan Muhterem Nur, Müslüm Gürses'in eşi olarak bilinse de onlarda filmde rol almış bir sinema aktristidir. Memduh Ün'le yaşadığı aşkın ardından Işın Kaan'la evlenen Muhterem Nur, 1986 yılında Müslüm Gürses'le evlenir. 4. Altın Koza-En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu, 17. İstanbul Film Festivali Onur Ödülü, 3.İpekyolu Film Festivali-Onur Ödülü sahibi olan Muhterem Nur, Yıldızlar Revüsü filminde figüran olarak sanat hayatına 1951'de başladı. Kısa sürede başrollere yükselerek birçok film çevirmesine karşın, dönem oyunculuğuna bağlı kalması nedeniyle iş yapamaz olan sanatçı, bir süre dansözlük ve şarkıcılık yaptı. . Tekrar sinemaya dönerek aralıklı yıllarla 2002'ye kadar sinemada yer aldı. Muhterem Nur ilk evliliğini gazeteci-aktör Işın Kaan ile yapmış ancak 1963 yılında ayrılmıştır.1986 yılında Müslüm Gürses ile evlenmiştir.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler