HABER

Mumcu'dan Erdoğan'a eleştiri

Mumcu'dan Erdoğan'a eleştiri

ANAVATAN Genel Başkanı Erkan Mumcu, "Mal bildirimlerinin şeffaflığını sağlayacak kanun değişikliği 15 dakikada halledilecek bir meseleyken, bunu bilinmeyen bir zamana ötelemenin arkasındaki gaye nedir?" diye sordu.

Partisinin Başkanlık Divanı toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Mumcu, toplumsal provokasyonlara açık olayların Trabzon'da meydana gelmesinin kaygı verici olduğunu, bu olaylara hükümetin seyirci kaldığını savundu.

"Birilerinin mal varlıklarına dokunulamıyor, konuşulamıyor. Ama insanlar mallarını ve canlarını evlerinde bile koruyamıyorlar" diyen Mumcu, sahte bir istikrar büyüsü altında insanların kandırılmaya çalışıldığını savundu.

Bir ülkede suç oranları bir yıldan öteki yıla yüzde 50 artıyorsa o ülkede hiçbir şeyin istikrarından söz edilemeyeceğini belirten Mumcu, "Bu apaçık sahte istikrardır" diye konuştu.

İslam dünyasını rahatsız eden karikatürlere de değinen Mumcu, gösterilen tepkilerin her ne kadar haklı bir temele dayansa da giderek bir provokasyonun içine doğru sürüklenildiğini kaydetti.

Bu konuda hükümetin popülizm göstermek yerine, kendi tarihsel misyonuna uygun düşen liderlik görevini yerine getirmesi gerektiğini ifade eden Mumcu, Dışişleri Bakanı, AB ve İslam Konferansı Örgütü'nün üye ülkelerinin dışişleri bakanlarını toplantıya çağırmalıdır.

Cumhurbaşkanımız da İslam ülkeleri ve AB'ye üye ülke devlet başkanlarıyla ortak bir inisiyatif geliştirilmesini dünya gündemine getirebilir" dedi.

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler