HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mustafa Balbay: AK Parti bu ülkenin tarihini kaldıramadı

Kocaeli’nin Karamürsel İlçesi’nde CHP aday tanıtım toplantısına katılan Mustafa Balbay, önlerinde yeni bir seçim süreci olduğunu ve tek hedeflerinin artık iktidar olmak olduğunu söyledi.

KARAMÜRSEL(Kocaeli),(DHA)- Balbay, "Bugün AK Parti bu ülkenin tarihini kaldıramamıştır. İslam tarihini kaldıramamış ve bunların altında kalmıştır. Bu toplumu barış içinde tutacak yeni bir iktidar gerekiyor. Bu iktidarın adı halk iktidarıdır" dedi.

CHP Karamürselİlçe örgütünün Karamürsel Kalyon Cafe’de yapılan aday tanıtım toplantısına, CHP Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tahsin Tarhan, Karamürsel Belediye Başkan Adayı Mustafa Asım Uğurlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

‘BİZİM HEDEFİMİZ ARTIK İKTİDAR OLMAK

Karamürsel'de partililer tarafından sevgi gösterileriyle karşılanan Mustafa Balbay, burada bir sehpanın üzerine çıkarak yaptığı konuşmada, artık tek hedeflerinin iktidar olmak olduğunu söyledi. Balbay şöyle konuştu:

"Biraz önce gelirken bir arkadaşımız bana sarılırken gözyaşlarını tutamadığını gördüm. Hüzün gözyaşlarınız var ama o gözyaşlarınız zafer gözyaşları olacak. Şimdi önümüzde yeni bir süreç var. 3 seçimlik süreç bu. Toplumun değişik kesimlerinden lehimize ve aleyhimize çok sey söylenebilir. Ama bunları kabul edip halkı dinleyeceğiz. Bir kahvede bir vatandaş etkili muhalefet edemediğimizi söyledi. Ben de bizim hedefimizinartık iktidar olmak olduğunu söyledim. Bugün AK Parti bu ülkenin tarihini kaldıramamıştır. İslam tarihini kaldıramamış ve bunların altında kalmıştır. Bu toplumu barış içinde tutacak yeni bir iktidar gerekiyor. Bu iktidarın adı halk iktidarıdır. Biz direniriz, ayakta kalır ve pes etmeyiz. Bu direnmenin sonunda asıl temel hedefimiz halkın temel iktidarını kurmaktır ve onun zamanı gelmiştir.”

‘İÇERİDE YALNIZLIK HİSSETMEDİK’

Tutuklu kaldığı sürede hiçbir zaman kendisini yalnız hissetmediğini söyleyen Balbay, "Bizler içerde hiçbir zaman kendimizi yalnız hissetmedik. İçeride zaman zaman insan kendine soruyor. Özgürlük ne zaman gelir diye. Bunların tümünde şu cevabıverdim. Balbay senin ne zaman çıkacağın önemli değil, nasıl çıkacağın önemli.Seni bekleyenlerin karşısında dim dik durabilmelisin dedim. İşte şimdi ben bu duyguyla dimdik ve daha güzel bir Türkiye mücadelesinde sizlerle omuz omuza olmanın coşkusundayım" dedi.

‘TÜRKİYE’Yİ 21. YÜZYILA BİZ TAŞIYACAĞIZ’

CHP’nin muhalefette de bu ülkenin sigortası olduğunu söyleyen Balbay, “CHP çok önemli işler yapmıştır. Bugün Türkiye, Irak bataklığına saplanmamışsa en büyük payı CHP’nindir. 10 yıl sonra bu iktidar partisinin olup olmayacağı belli değil, ama CHP nin olacağı kesindir. Partimizin ilk kurultayı Sivas kongresidir ve biz oradan geliyoruz. Türkiye’yi21. Yüzyıla biz taşıyacağız. Toplumu yeni yüzyılın temel değerleriyle barışık olarak insanların sürekli kavga ettiği bir ülke olmaktan çıkartacağız. Bugün ki iktidarın ilk yıllarında şunu vurguladım. Attığınız adımların samimi olmasını dilerim dedim. Bu iktidar vicdan için değil, cüzdan için kullandığını anlatmaya çalıştım. Şu anda bugünki iktidar yıllarca kendisi dışındaki herkesi düşman belledi ve şimdi de kendisine yapılan her eleştiriyi ve yolsuzluk operasyonunu bile ‘Dış güçler yaptı’ diyor. AK Partinin dışındaki herkes dış güç. Bugün ki iktidarın yaptığı gibi insanları birbirine sokmadan yeni bir dönem açmayı başaracağız" diye konuştu.

‘BİRBİRLERİNE HAŞHAŞİLER DİYORLAR’

Yollarına halkla birlikte yürüyerek devam edeceklerini söyleyen Balbay, “Bugünki iktidarın Türkiye’de yarattığı travma ile karşı karşıyayız. Örneğin birbirlerine ‘Haşhaşi’ diyorlar. Demir parmakların ardından ne kin ne nefret, en çok gelecek biriktirdim. Herkesin telefonlarının dinlendiği bilgisayarlarının takip edildiği bir dönemdeyiz. Biz halkın sözünü dinleyeceğiz. Atatürk'ün şu sözüyle sözlerime son vereceğim. Dinlenmek için yürümeye karar verenler asla yorulmazlar" dedi.

Express


En Çok Aranan Haberler