Mutlu hissetmek için inanılmaz derecede basit bir yol

Mutlu hissetmek için inanılmaz derecede basit bir yol

Mutlu hissetmek için inanılmaz derecede basit bir yol

Sufi felsefesine göre, sevdiğiniz biriyle ya da bir arkadaşınızla oturmak mutluluğun ön koşullarından birisi.

Sadece sessizce oturmanız ve hiçbir şey yapmamanız gerekiyor. Birbirinize bakıp bakmamak sizin elinizde. Her iki koşulda da, kişi kendini birlikteyken rahat hissettiği insanların yanında olduğu için huzurlu hisseder.

İki taraf da kendilerini oyalayacak bir şeye ihtiyaç duymaz, hatta sesle (yani konuşarak) bu boşluğu doldurmalarına da gerek yoktur. Sevdiğiniz kişinin, arkadaşınızın yanında olmak ve onların varlığını hissetmek yeterlidir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 2 yorum
Cok dogru.Bazen bir boslugun icine dusersin,nasil cikacagini bilemezsin,kimselrede bir sey anatamazsin.Iste o anda sevdiklerine gidersin ve hic bir sey soylemeden gozlerine bakarsin.Sonra hiss edersin ki, acin hafiflemeye basliyor.Cunku onlarin sana olan sevgisi gozlerinden yansiyor.Dersin ki,beni seven insanlar varken,sevdiklerimin yanindayken,ben nie uzuluorum ki?!Hayat zaten bu diyilmi?!Mutluluk bu diyilmi?!Kisa bir surede o baslugun icinden cikarsin,hayati hiss edersin. Mutluluk para,is ve s. diyildir,mutluluk sevdiklerin!Evet mutluluk sevdiklerinin ve seni sevenlerin gozlerine bakmakdir..
@hayat_boyle_1997 kaleminize yüreğinize sağlık aynen katılıyorum ve haber sahibinede tesekkürler...
Diğer Haberler