KADIN

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Mynet Soran Anne Platformu

1 Bebeğinizin cinsiyeti nedir?
2 Bebeğinizin yaşını belirtir misiniz?
3 Sizlere hangi konuda yardımcı olmamızı istersiniz?
4 Öğrenmek istediğiniz farklı detaylardan burada bahsedebilirsiniz.
  Kalan mesaj: 10

  Muz kabuklarını sakın çöpe atmayın! Bu faydasını bilen çok az

  Özellikle çocukların bayılarak tükettiği muz hem nefis kokusu hem de tadıyla adeta iştah açan meyvelerden. Muzun yanı sıra kabuklarının da bir faydası ortaya çıktı. İnci gibi dişler için muz kabuklarını çöpe atmadan önce değerlendirebilirsiniz.

  En sevilen meyvelerden biri olan muzun kendi gibi kabuğu da faydalı çıktı. Muzdaki potasyumun yüzde 50'si dış kabuğunda bulunuyor. Muz kabuklarının faydasından siz de yararlanmak istiyorsanız çöpe atmadan önce bir kez daha düşünün. İşte muz kabukları ile kolay diş beyazlatma yöntemi...

  BU FAYDASINI DUYAN ŞAŞIRIYOR

  muz

  Potasyum ve magnezyum zengini muz kabuğunun diş beyazlatmada olan gücü oldukça şaşırtıcı. Bu doğal diş beyazlatma yöntemi için 15 dakikanızı ayırmanız yeterli.

  iStock-927709192

  İlk olarak muzu soyun ve dilerseniz tüketin. Daha sonra soyduğunuz muz kabuğunun iç kısmıyla dişlerinizi güzelce ovun. Ovma işleminin ardından 10 dakika bekleyin. Bekleme sırasında dudaklarınızı dişlerinize temas ettirmemeye özen gösterin. Son oalrakher zamanki gibi dişlerinizi fırçalayın. Dişlerinizde gözle görülür bir parlama fark edeceksiniz.

  Vitrin


  En Çok Aranan Haberler