HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Nevşehir Sulusaray'da boş arazideki yavru köpekler

Daha yeni doğmuş yavru köpekler, Nevşehir Sulusaray'da boş bir arazide ölüme terk edilmiş halde bulundu.

Nevşehir Sulusaray'da boş arazideki yavru köpekler

Nevşehir Sulusaray'da birbirlerine sokularak ısınmaya çalışan onlarca yavru köpek dikkat çekti. İç acıtan bu görüntü kısa sürede büyük tepkiye neden oldu.

"BU GÖRÜNTÜLER GELMESİN ARTIK, SAHİP ÇIKIN!"

Yerleşim yeri olmayan bir bölgede bulunan ve kısa süre önce doğdukları tahmin edilen yavruların, bir araçla getirilerek buraya atıldıkarı sanılıyor. Annesiz kalan ve hareket etmekte zorlanan yavruların durumu Sulusaraylı hayvanseverlerin tepkisine neden oldu. Soğuk ve açlıktan bitkin halde bulunan yavrulara yetkililerin sahip çıkması istendi.

WhatsApp'tan MYNET Haber Hattı'na ulaşan hayvansever okuyucumuz şunları söyledi:

Sosyal medyada 'Kapadokya hayvan hakları' isimli bir sayfa ile ilgileniyorum. Elimden geldikçe hayvanlara bir şeyler yapmaya çalışıyorum. Köpeklerle ilgili ise dün ulaşamadım kimseye ama bugün Avanos Belediyesi'nin aldığı ve şu anda da veterinerin ilgilendiği söylendi bana. Fakat Nevşehir'de bu tarz durumlar çok oluyor. Amacım insanların dikkatini Nevşehir'e cekmek. Bizler görmeden sürekli birileri tarafından bir yerlere köpekler atılıyor. Ve küçük yer olunca ilgilenen insan sayısı çok az oluyor. Bu görüntüler sizin gibi büyük bir sitede yayınlanırsa en azından belediyelere daha çok telefon gider ve onlar da işlerini daha iyi yaparlar.

BİR OKUYUCUMUZUN BAŞINDAN GEÇEN OLAY:

BARINAK YETKİLİSİNDEN AÇIKLAMA:

(Yorumların tamamı haberimizin en altındadır)

MYNET HABER OLARAK BİZ DE ŞU KISMA VURGU YAPMAK İSTİYORUZ

Bu olayların bir an önce belediyenin ilgili birimlerince incelenmesini ve bu tür görüntülerin bir daha gelmemesi için hemen devreye girilmesini tememnni ediyoruz.

VALİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Nevşehir'in yerel sitesi Fibhaber'e açıklama yapan Vali Mehmet Ceylan, durumdan haberdar olduğunu ve bu olaya büyük bir hassasiyetle yaklaştıklarını, bu durumla alakalı gerekli çalışmaların hemen başlatılacağını söyledi.

TÜRKİYE'DE HAYVAN HAKLARI

Türkiye'de hayvan hakları 2004 yılında yasa ile koruma altına alınmıştır. Hayvanların, doğanın onlara tanıdığı yaşama haklarını korumak için gerekli hükümler yasal güvenceye alınmış ve bu hükümleri ihlal edenlere çeşitli cezalar verilmesi öngörülmüştür.

Mynet'in 'OLAYIN İÇİNDEN HABER HATTI' yayında!

Siz de gün içinde karşılaştığınız, haber değeri taşıdığını düşündüğünüz fotoğraf, video ve bilgileri WhatsApp haber hattımıza göndererek gönüllü muhabirimiz olabilirsiniz.

Siz gönderin, biz yayınlayalım.

Mynet WhatsApp Haber Hattı Numarası: 0530 946 95 00

İŞTE MYNET HABER HATTINA GELEN BAZI OKUYUCU HABERLERİ


Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler