HABER

Nintendo’ya göre kötü satışın sebebi

Nintendo başarısızlığın tek sebebinin deprem olduğunu düşünüyor. Peki gerçekten öyle mi?

Nintendo’ya göre kötü satışın sebebi

Uzak doğunun sevilen firması Nintendo’da işler pek de iyi gitmiyor. El konsolu 3DS’e yapılan indirimlerin ardından satışlar biraz daha canlansa da piyasaya sönük bir şekilde girmesiyle beklentilerin altında kaldı. Wii U ise yine çok satan konsollar arasında yer almıyor ve büyük satış rakamlarına erişemiyor. Nintendo’ya göre ise bu kötü gidişat firmadan kaynaklanmıyor.

Yahoo Japonya’nın aktardığı bilgilere göre Nintendo, bu satışların gidişatından en büyük sorumlu olarak depremi gösteriyor. 2011 yılında Tohoku merkezli depremde birçok firma büyük zararlar görmüş, ürünler zarara uğramış ve firmalar büyük maddi kayıplar yaşamıştı. Nintendo da bu deprem sebebiyle 3DS’in ve Wii U’nun çıkışlarının ses getiremediğini düşünüyor.

Ancak oyuncular aynı fikirde değil. Zira genel kanıya göre asıl sorun, Nintendo’nun yeterince özel oyun yapamaması ve 3. parti desteğini yeterince arkasına alamaması. Ayrıca hardcore oyuncuların istediği yapımların birçoğunun halen konsolda bulunmaması da büyük bir etken olarak gösteriliyor. Sanırız Nintendo oyuncuların düşündüklerini dikkate alsa ve deprem yerine hatayı biraz da firmada arasa çok daha iyi sonuçlar elde edilebilecektir.


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön