'O beni baştan çıkardı'

Tacizle suçlanan öğretmenden 13 yaşındaki öğrencisi için akıl almaz ifadeler...

'O beni baştan çıkardı'

Diyarbakır'da öğrencisi 13 yaşındaki kızla otomobilinde polis tarafından yakalanan öğretmen 39 yaşındaki S.C.’nin, nitelikli cinsel istismarı’ ve ’cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlamasıyla 50 yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Diyarbakır 5’İnci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan evli ve 4 çocuk babası S.C., "O beni baştan çıkardı. Ben mağdurum" diyerek öğrencisini suçladı.

Diyarbakır’da bir ilköğretim okulunda İngilizce öğretmeni olarak görev yapan S.C., geçen öğretim yılında 23 Nisan kutlamalarının yapıldığı gün, Nevruz Parkı yakınlarında, 13 yaşındaki 5’nci sınıf öğrencisi S.T.’ye, kendine ait otomobilde cinsel istismarda bulunurken polis tarafından yakalandı. Hakkında, ’çocuğun nitelikli cinsel istismarı’ ve ’cinsel amaçlı çocuğu hürriyetinden yoksun kılmak’ suçlamalarıyla 16 yıldan 50 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan 4 çocuk babası öğretmen S.C.’nin yargılanmasına Diyarbakır 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün başlandı.

Mahkeme heyeti çocuğun psikolojik durumunu göz önüne alarak duruşmayı kapalı oturumda yaparken, salona izleyici de alınmadı. Duruşmaya tutuklu sanık S.C., mağdur S.T., Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı, Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Danışma ve Uygulama Merkezi adına Baro Başkanı Tahir Elçi ve çok sayıda kadın avukat katıldı.

KADIN AVUKATLARIN KATILMA TALEBİNE RET

Duruşmada bilirkişi sıfatıyla ilk söz verilen Psikolog Çağdaş Tekin, öğrenci S.T.’nin olay nedeniyle yoğun ve uç travmalar yaşadığını belirterek, "Şu andaki ruh ve beden sağlığının tam olduğunu söyleyemem. Psikolojik desteğe ihtiyacı vardır" dedi.

Mahkeme, Diyarbakır Barosu Kadın Hakları Danışma ve Uygulama Merkezi’nin duruşmaya katılma taleplerini, suçtan zarar görmedikleri gerekçesiyle reddederken, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatının katılma talebini kabul etti.

Mahkemenin katılma taleplerini kabul etmediği avukatlar duruşma salonundan dışarı çıkarılırken, S.T.’nin ailesinin avukatı Gazal Bayram Koluman, duruşmadan çıkarılan avukatlara yetki belgesi vererek yetkilendirdi. Durumu görüşen mahkeme heyeti bunu kabul edince, salondan çıkarılan avukatlar yeniden duruşma salonun alındı.

"ÖĞRENCİM BENİ TACİZ ETTİ"

Duruşmada taciz ettiği ileri sürülen öğrencisi S.T.’yi suçlayan İngilizce öğretmeni S.C., öğrencisinin kendisine cinsel içerikli dokunmalarda bulunduğunu iddia ederek, "Öğrencim beni taciz etti" dedi. Öğrencisi S.T.’nin kendisine mektuplar yazdığını ileri süren öğretmen S.C., duruşmada şunları söyledi:

"Bana not ve mektuplar yazmasından düşüncesinin farklı olduğunu anladım. Daha sonra okul içinde bunun hoş olmadığı kanaatiyle kendisi ve kardeşiyle görüşmeye karar verdim. 23 Nisan törenlerinden sonra okulun dışında S.T. geldi. Yanında kardeşi yoktu. Arabanın ön sağ koltuğuna bindi. Giderken yaptığının yanlış olduğunu söyledim. Bir müddet sonra aracı yolun sağına park ettim. Bu esnada beni taciz etmeye başladı. Engel olmaya çalıştım, ancak sonra kendimi kaybettim. Daha sonra arka koltuğa geçtik, ben kesinlikle cinsel ilişkiye girmedim. Polis geldiğinde kemerlerimiz açıktı, ikimiz de çıplak değildik. Bir hata yaptım, ancak kesinlikle ilişkiye zorlamadım. Kesinlikle derslerinde zayıf not vermekle tehdit etmedim. Zaten o başarılı bir öğrencidir. Bu durumu ailesine söyleyip rencide etmek istemedim. Benim farklı bir düşüncem olsa dışarıda değil başka bir yerde görüşürdüm. Çok pişmanım."

Bu sırada avukatı araya girerek sanık öğretmene, oral yolla ilişkiden ne anladığının sorulmasını istedi. Bunun üzerine S.C., "Benim ondan kastım dudak dudağa öpüşmedir. Toplumun anladığı gibi ağız yoluyla ilişki değildir. Benim oral seksten anladığım sevişme, İngilizcede oral seks ağız yoluyla yapılan öpüşmedir" diye konuştu.

"KIZIMA ÖZEL DERS VERMEK İSTİYORDU"

Duruşmada hazır bulunan S.T.’nin annesi Z.T. de ifadesinde, "Oğlum bir gün sanığın kardeşi S.’ye özel ders vermek istediğini söyledi. Ben de bu durumu S.’ye sordum. O da doğruladı, ancak ben buna onay vermedim. 23 Nisan’dan önce oğlum sanığın kendisine gelmemesini söylediğini bana iletti. Benim kızım 13 yaşında, sanık ise 39 yaşındadır. Kızımın kendi rızasıyla gittiği düşünülemez. Zorla tecavüz edildiği kanaatindeyim" dedi.

NOT TEHDİDİ İDDİASI

Duruşmada sıra cinsel istismara uğradığı belirtilen S.T.’nin ifadesine geldi. Hazır bulunan sosyal hizmet uzmanı S.T.’nin sanığın bulunduğu ortamda ifade vermek istemediğini mahkemeye söyledi. Bunun üzerine sanık S.C., duruşma salonundan dışarı çıkarılarak, S.T.’nin ifadesinin alınması için kamera sistemi kuruldu. Sanık öğretmen S.C.’nin kendilerine çok iyi davrandığını belirten S.T., "Ben ve iki arkadaşım dersi çok iyi anlattığı ve bize iyi davrandığı için kendisini çok sevdiğimizi söyleyen bir mektup yazdık. Hepimizi çok sevdiğini söylüyordu. Bir defasında sınıfta yalnız kaldık. Bana bir arkadaşımın kendisine karşı hisleri olduğunu söyledi. Okulda öğretmenim bana hiç sarılmadı. Ben de kesinlikle kendisine sarılmadım" dedi. S.T. olay gününü de şöyle anlıttı:

"Olay tarihinden önce bana 23 Nisan’da gelmemi ve çalışacağımızı söyledi. 23 Nisan sabahı ben çalışma sayfamı hazırlayarak, arkadaşımla birlikte okula gittim. 23 Nisan töreninden sonra arkadaşımdan ayrılarak eve doğru yürümeye başladım. Sanık arabasıyla geldi. Ben arka koltuğa oturdum. Bir süre gittikten sonra durduk. Arabayı üstüme kilitleyerek gidip su ve kek getirdi. Nevruz Parkının orada yeşillik ve suyun olduğu yerde durduk. Arabadan inerek arka koltuğa geldi. Yanıma oturarak pantolonumu çıkarmaya çalıştı. ’Bana izin vermezsen sözlü notundan sıfır veririm’ dedi. Pantolonumu soydu. Ben bağırdım ancak çevrede kimse yoktu. Kendi pantolonunu da yarıya kadar indirdi. Benim üstümü çıkarmaya çalıştı. O sırada polisler geldi. Beni yan tarafa doğru itti ve kendi pantolonunu giymeye çalıştı."

"ERKEKLERLE İLGİLİ BİR BİLGİM YOKTU"

Mahkeme heyeti, S.T.’nin annesinin yanında ifade vermekte zorlandığı için annesi Z.T.’yi de dışarı çıkardı. Daha sonra ifadesine devam edilen S.T., sanığın arabanın arkasına geçtikten sonra pantolonunu çıkarmaya çalıştığını belirterek, "Ben kaçmaya çalıştım ama sanık kapıyı kapatarak içeriden kilitledi. Bu nedenle kaçamadım. Sanık bana tokat atmadı. Benim erkeklerle ilgili bir bilgim yoktu. Polis abiler bana değişik sorular sordular ama ben anlamadım. Sordukları soruları ablama sordum, o bana izah etti. Sanık cinsel organını zorla benim ağzıma sokmaya çalıştı. Ben ağzımı kapatarak, buna izin vermedim. Ben sanık S. C.’yi öğretmen olarak çok seviyordum. Ben tek başıma hiç mektup yazmadım. Mektupların üzerinde de kalp işareti yoktu. Onu bir büyüğüm olarak sevdiğimi yazmıştım" dedi.

"O BENİ BAŞTAN ÇIKARTTI, BEN MAĞDURUM"

Yeniden salona alınan sanık öğretmen S.C.’ye, taciz ettiği ileri sürülen öğrencisi S.T.’nin ifadesi okundu. Bunun üzerine sanık S.C., "Bana daha önceden elle dokunmak suretiyle tacizde bulunmuştu. O gün aramızda sevişme oldu ancak bir ilişki yaşanmadı. Ben cinsel organımı ağzına sokmak için zorlamadım. O beni baştan çıkardı" diye konuştu.

Duruşmaya kısa bir ara veren mahkeme, sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Öğretmeninin cinsel tacizde bulunduğu ileri sürülen S.T.’nin beden ve ruh sağlığının bozulup bozulmadığının saptanması için duruşma ertelendi.

haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 56 yorum
burada öğretmene karşı yapılan linç girişimini kınıyorum.13 yaşındaki kadın namuslu öğretmenimize ahlaksızca asılmış ve taciz etmiştir.öğretmen bu durumda davalı deil davacı olması gerektir.türk ceza kanununa göre yapılan eylem subut bulmuş ve öğrenci öğretmenine cinsel yoldan ve sözle tacizde bulunduğu anlaşıldığından okuldan uzaklaştırılması ve tasdikname verilerek başka bir ile naklinin sağlanması gerektir.yazıklar olsun böyle öğrencilere.zaman kötü.eskiden öğretmen taciz ederdi şimdi öğrenciler öğretmenlerini tecavüz ediyor işe bak yaa.tüü.ne günlere kaldık.
SENİN GİBİLERİN AĞIZINI BURNUNU KIRMAK GEREKLİ..
Dostum sen orospu cocugu musun?yoksa senin icin pedofililik mi var
İnşallah senin yakınının, canının başına gelir de o zaman anlarsın bu çocukların ne çektiğini!
öğretmene suçlamak doğru değil ama kötü niyetli değilse arabasına neden bindirdi .
ne içtin oğlum sen? mal mısın?
Allah belani versin daha ne diyim...
sen ne geri zekalısın o öyretmenin 4 çocuğu var onlara aynısı yapılsa o öyretmen ne yapar, hadi diyelim senin dediğin gibi olsun çocuk öyretmenine asılmış taciz etmiş olsa bile bunu öyretmen engellemesi gerekir.
13 yaşındaki kadın???
kızın varsa inşallah oda 13 yaşına gelınce öğretmenınin kucagında basılır. bizde 13 yaşında çocuk için O 13 YAŞINDAKİ KADIN deriz .karaktersiz kişiliksiz ateist seni
ne kadar yavşak ne kadar dönek birisin lan. yorumlarına bakıyorum bi akp vercem oyumu dıyorsun bi chp ye vercem dıyorsun harbi yanar dönersin aman dikkat etde dönerken başkalarının kucagına düşme döndurmeden korlar adama ki adam değilsin zaten
küçük bir kız çocuğu,içinde fırtınalar eser,gerçek duygunun ne olduğunu bilmez,,cinselliyi sadece filmlerdeki görüntülerden anlamayaçaılışır,onun davranışlarında,konuşmalarında ,bakışlarında masum bir karmaşıklık vardır,benliyini aradığı kadınlığa geçişinin fırtınalarıyla boğuşan masum bir çocuk.peki ya sen kırkına merdiven dayamış,öğretmenlik gibi en kutsal görevi yapan,o çocuklarımızı emanet ettiyimiz,onların içinde bulunduğu bu fırtınalı dönemde onlara doğruyu göstermesi gereken insanlık dışı mahluk,sende ne utanma,ne ahlak nede mamus duygusu yok,hiç deyilse adam olda karalamaya çalışma
Bu iş bana pek doğru gelmedi burada öğretmen suçludur çocuk istismarı vs ceza alması gerekir.Ama bir çocuğun öğretmenin arabasında arka koltukta yarı çıplak vaziyette bulunuşu bana pek zorla yapılmış bir şey gibi gelmedi yani kızda da az buçuk birşeyler olduğunu düşünüyorum boşuna dememişler dişi kuyruk sallamadığı sürece erkek köpek peşinde koşmaz diye.
ne olursa olsun 39 yaşındaki bir öğretmen 13 yaşındaki bir öğrenciye böyle bir istismarda bulunmaya hakkı yok.
13 yaşındaki çocuğa sen kadınmı diyorsun yazık sana
sendede ayar bozukluğu var
Kız alışık gibi geldi ama Değişmez,yaşını statüsünü falanı filanı gözetmeyen bu adamı bi güzel .ikeceksin anlayacak
Bir gün senin de evladına küçücük yaşında bunu yaparlar; o zaman bu yorumu yine buraya yazarsın.
Yorumları okuyorum da sizler nasıl düşünceli insanlarsınız?Sizin kızınız , kardeşiniz yokmu?Kardeşim o bir ÖĞRETMEN.Öğretmenin anlamı ne? Diyelimki 13 yaşındaki kız onu baştan çıkartmaya çalıştı.Neden 4 çocuk babası bir öğretmen olduğu aklına gelip onu doğru yola çekmeye çalımadı?Neden doğruyu öğretmeye çalışmadı?Biride dişi kuyryk sallamadan erkek köpek havlamaz demiş.Bunu yazanın ruh sağlığı normal olamaz.Bu öğretmenin sokaktaki tecavüzcü veya suç makinesi adamlardan ne farkı var?En ağır cezaya çarptırılmalı.Kendi dört çocuğundan biri kız olsa ve aynı durum onun başına gelse ne yapardı mera
ulan arsız herif 40 yasındasın 4 çocugun var ve 13 yaşındaki çocuk seni baştan mı cıkarıyor ?
onursuz sana insan demeye dilim varmıyor sen en adi hayvansın
Hiç sormadan asacaksın bu adamı
YASALAR KATI OLMALI.BAK BEN YOBAZ DEĞİLİM AMA YA İDAM YADA AĞIR HAPİS CEZALARI OLMALI ŞART.MERAK ETMEYİN İDAMDA ADAM ÖLMEZ.1 2 İDAM OLUNCA DİĞERLERİDE KORKAR ZATEN.İNSANOĞLUNUN CANI KIYMETLİDİR......
ben hep söylüyorum türkiyede öğretmen ve doktorlar dayak yiyorsa sakın acımayın çoğu piskopat
idama karşı çıkanlar görsün. böyle köpeklerin yaşaması topluma sadece zarar verir mikrop. bunları hapse atarak falan topluma kazandıramazsın. yargılayıp suçu sabitse asman gerekir. demokrasiyse derdiniz demokrasi böyle sağlanır. amerikanın bazı eyaletleri buna en güzel örnektir. kimi zehirli iğneyle kimi elektrikli sandalyeyle gebertilir.
kızın daha önce cinsel ilişkisi olmuşsa başkalarıyla buda raporla çıkar ortaya, o zaman bu öğretmene karşı yapılmış komplo diye aklıma geliyor. çünkü şahıs çevresinde tanınan ve bilinen sendikal yönden faaliyet içerisinde bulunan bir kişi. Mevcut durumu, ifadesinde yer aldığı şekliyle ki kendiside bu aşamaya gelmesinden kaynaklı pişmanlığınıda dile getiriyor, elbette mevcut durum hoş değil ama fırsatı bulmuşken linç kampanyası ve girişiminide tasvip etmek doğru değil...toplumu gençleri insanları blinçlendirmek, manevi tahribatları ortadan kaldıracak etkinlikler ve aktiviteleri artırmak lazım
SİLAH ZORUYLAMI BULUSUP BULUSUP DURMUS BU KIZ ADAMLA BIRAKIN YA HERKEZ BILIYO SIMDIKI KIZLARIN NASIL OLDUGUNU ADAM SUCLU ANLADIK AMA KIZDADA VAR HERKEZ BILIYO BURDA LAGA LUGA YAPMAYIN HANGINIZIN KOCASINA KOMSU KIZI ILGI GÖSTERSE BOS GELMEZ BIRAKIN BU AHH VAHH YAZCIK COCUK AYAKLARINI
Mynet sendede yayın etiği varsa yazdığım yorumları yayınlarsın ve 'O BENİ BAŞTAN ÇIKARDI' manşetini kaldırır daha insani bir başlık atarsın.
ÖĞRETMENLER DİYESİYE Şerefsiz yorum yapanlara diyorum ki,herkesin çoluk çocuğu var,pislik bir zümreyle bağdaştırılamaz,ha şöyle dersin,bu adamı bi güzel .ikeceksin anlayacak baştan çıkarmayı,öğretmenden zoru olanlar yorumu yapıştırmış,biz size soruyor muyuz ananız babanız ne yapıyor diye
HAYATTA CİNSELLİK KADAR NEFRET ETTİĞİM ŞEY PEK AZDIR.YA MAHREM DİYE BİR ŞEY BIRAKMADILAR.YOBAZ OLMAMA RAĞMEN İĞRENİRİM BÖYLE PİSLİKTEN.NEFİS DİYE BİR ŞEYDE KABUL ETMEM.İRADELİ OLMALI HERKES NE YAPACAKSAN EVİNDE YAP GİT YAKININLA.YA BUNLAR RUH HASTASI RESMEN.1 NEFİSİYLE BAŞ EDEMEYEN ŞEYTANA KÖLE OLMUŞLARLA DOLU ŞU TOPLUM.YETER BE HERKES HADDİNİ BİLSİN.ALHLAKSIZ PİSLİK HERİFLER.HER ŞEYİN YERİ VAR.MAHREMİN İÇİNE EDEN BAYAĞI İNSANLARI BU CİNSELLİK MANYAĞI AHLAKSIZLARI ESEFLE KINIYORUM….
Şu haberi okuyanların arasında 13 yaşındaki çocuğu istismar edecek adamlar var. Dolaylı yoldan ayarttı, uyardı, dürttü gibi aklama ve hep meşru gösterme çabası... Merak ediyorum ördeğe tecavüz eden adam ördekten nasıl bir cinsel uyarı almış olabilir yada Damacanaya tecavüz vakkasında nasıl bir baştan çıkarılma durumu söz konusu olabilir? Geçtiğimiz yıllarda 3 aylık bebeğe bile yapıldıysa tecavüzcüden söz ederken ama lakin zira fakat gibi şerhler koşamazsın.İngilizce öğretmeni S.C ben diyarbakır bağlardayım şafağını birlikte sayacaz.
gözlerimle görmesem kulaklarımla duymasam 13-14 yaşlarında bazı kızların cinsellikle ilgili neler bildiklerine ne ahlaksızlıklar yaptıklarına inanmazdım. ben de öğretmenim. Ebeveynler kızlarınızı takip edin göz kulak olun maalesef artık sebebi her neyse bunun kızlar küçük yaşlarda cinsellikle tanışıyor ve kendilerinden yaşça büyük erkeklere ilgi duyabiliyorlar. Öğretmen tabiki bir ceza almalı bu duruma mahal vermemeliydi. Anneler babalar çocuklarını bize emanet ediyorlar. Bizim en büyük görevlerimizden biri de çocuklara hata yaptıklarında doğru yolu göstermektir. Umarım adil bir karar verilir.
Yazıklar olsun senin gibi öğretmene.Olmaz olsun senin gibi öğretmenler.Yabancı dil öğretmenisin üstelik.Dünyadan haberdar olması gereken bir öğretmensin.Yüzüne okkalı şekilde tükürülmeyi haketmişsin pislik.
Öğretmenlikle ilgisi ne?Senin meslektekiler çok mu temiz?
insanlıkdan çok yoksunsun o henüz çocuk, akıldan eksik birinin körpe cinseliğine takılıyorsun hadi o çocuk senin kızın olsaydı ne yapacakdın elinlemi verekdin kızını o adama kuma olarak, yazzıklar olsun böyle düşünen böyle yaşayan sözüm ona erkek geçinenlere erkek değil adam olmayı öğrenin biraz
13 yaşındaki masum bir sevgiyi 39 yaşına kadar anlayamadın , namussuz şerefsiz
YASALAR KATI OLMALI.BAK BEN YOBAZ DEĞİLİM AMA YA İDAM YADA AĞIR HAPİS CEZALARI OLMALI ŞART.MERAK ETMEYİN İDAMDA ADAM ÖLMEZ.1 2 İDAM OLUNCA DİĞERLERİDE KORKAR ZATEN.İNSANOĞLUNUN CANI KIYMETLİDİR.
ben de öğretmenim..bu tür sütü bozuk dengesiz öğretmen bozuntuları yüzünden biz mağdur oluyoruz .. bu tür haberlerin yapılmaması gerekir artık.
öğretmene inanın dediği doğrudur..
mahnamarmaro yazıklar olsun sana yazdığın yorum için öğretmen 39 yaşında öğrenci 13 yaşında öğretmeni haklı çıkarıyorsun bütün suç öğretmenin inşallah hakettiği cezayı alır eğitim camiası içerisindeki çürük elmayı temizlemiş olur böyle eğitimcilere söylüyecek laf bulamıyorum maya bozuk olunca ne ar tanır ne haya bu tacizci öğretmende ahlak,karekter,namus yokmuş bir insanda bunlar olmayınca domuzdan farkı yok demektir.
o ha ayı yani... alacan o dötü taciz edecen görecek gününü.. 5.sınıf öğrencisi len bu
heyyt be memleket nereye gidiyor bide bu insan bi kuşak yetiştiriyor insanlar temel neredeyse en önemli eğitimini bu şahsiyetten alıyor. bakın eylülde mesleğe devam.
NEDENSE ÖĞRETMENE İNANMAK GELİYOR İÇİMDEN, ÇÜNKÜ GECELERİ BİLE PARKLARDA FİNK ATANLAR BU KIZDAN DAHA BÜYÜK DEĞİLLER.
13 yaşında o daha bir ÇOCUK seni nasıl baştan çıkarır....hakkı idamdır meydanda asacaksın ki böyle olaylarla karşılaşmayalım....
HİÇ CEZA VERMEYİN, 2 GÜNLÜĞÜNE CEZAEVİNE ATIN YETER, CEZAEVİNİN KONUNLARI GEREĞİNİ YAPAR. YAŞADIĞI VİJDAN (!) AZABINA DAYANAMAZ KENDİSİNİ HAPİSHANİN SANDALYESİNE ASAR.
yani sizde sokaktaki parklardaki çocuklara baktığınızda bu çocukların masumluktan çıkmaya başladığını göreceksiniz. sapıklara kızalım cezalandıralım ama çocuklarımızı telefon, tv internet gibi sosyal medya denen zımbırtıların zararlarından korumaya bakalım
saçma sapan seylere bakın ya bu nasıl yorumlar insan olun biraz Ben böyle birşey görmedim bildiklerinizi unutun Bekir Frutpont denen adam tam yediyüzelli milyar kupon tutturmuş sakın kaçırmayın bu adamı bulup zengin olun Bekir Frutpont diye aratın arama motorunda bulun
yasalara idam getirmekle suçun önünü kesemezsiniz ancak toplumun vicdanı rahatlar. suç işleyecek olan ben ne kadar ceza alırım diye düşünmüyor ben yakalanmam ceza almam zannediyor. ve evet adamın savunması iğrenç hele öğretmen olduğunu düşünürsek durum çok daha kötü. ama söylediğinde doğruluk payı var. daha dün akşam evime yürürken sokak ortasında o yaşta iki kız evlerinin önünde beni göre göre birbirine sarılıp aşkım vs diyerek öpüşmeye başladılar ki bunu tepki çekmek için yaptıkları açıktı. 10 adım ileride bir başkası cep telefonundan birine o resmi sileceksin diye telefonda konuşuyordu
oha yanii
Diğer Haberler