O doktora soruşturma yok

Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü gece beyin kanaması geçirdiği halde bunu fark etmeyen doktora soruşturma açılmadı.

O doktora soruşturma yok

Ali İsmail Korkmaz'ın dövüldüğü gece beyin kanaması geçirdiği halde, bunu fark etmeyen Yunus Emre Devlet Hastanesi'nde görevli Dr. Hasan Gülcü ile aynı hastanede görevli polis Vedat Esen hakkında soruşturmaya izin verilmemiş.

Radikal'in haberine göre, Eskişehir’de, üniversiteli Ali İsmail Korkmaz ’ın dövüldüğü gece beyin kanaması geçirdiği halde, bunu fark etmeyen Yunus Emre Devlet Hastanesi’nde görevli Dr. Hasan Gülcü ile aynı hastanede görevli polis Vedat Esen hakkında kaymakamlık tarafından soruşturmaya izin verilmediği ortaya çıktı. Eskişehir Savcılığı ise bölge idare mahkemesine itiraz etti. İtirazda “suç unsurlarının oluşup oluşmadığının ve delillerin takdir edilmesinin yargısal mercilerce soruşturulması gerektiği” vurgulandı.

Ali İsmail Korkmaz, dövüldüğü 2-3 Haziran gecesi tedavi için Yunus Emre Devlet Hastanesi’ne gitmiş, beyin kanaması geçirdiği halde, görevli Dr. Hasan Gülcü tarafından kendisine bir kas gevşetici yazılarak, gönderilmişti. Ertesi gün yoğun bakıma kaldırılan Korkmaz, 10 Temmuz’da hayata veda etmişti. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı , Korkmaz’ın dövülmesine adı karışan polisler ve sivillerin yanı sıra, Yunus Emre Devlet Hastanesi’nden Dr. Hasan Gülcü ve hastane polisi Vedat Esen hakkında “görevi ihmal” iddiasıyla soruşturma açtı. Fakat Tepebaşı Kaymakamlığı’nın 31 Temmuz’da her iki görevli hakkında “soruşturmaya yer olmadığı” gerekçesiyle izin vermediği ortaya çıktı. Bunun üzerine Savcı Abdullah Tokgöz, 7 Ağustos’ta Bölge İdare Mahkemesi’ne itiraz etti. Savcı Tokgöz, Dr. Gülcü ile ilgili itirazında, “suç unsurlarının oluşup oluşmadığının ve delillerin takdir edilmesinin yargısal mercilerce soruşturulması gerektiğini” vurguladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
senin katillerinin hepsine rab bim bin beterini yaşatsın.nur içinde yat kardeşim mekanın cennet olsun.
Adamın Allah ve ahiret inancı yok, bizzat bunu yaptığı paylaşımlarda dile getiriyor, sen cennete git diyorsun :)
Gencecik bir insanı bu ülkede hunharca öldüreceksin ve suçlu olan ne doktora ne de polise ceza vermeyeceksin,yazıklar olsun.Böyle adalet mi olur.
bu gençecik dediğin çoçuk camiye giderkenmi dövülüp öldürülmüş yoksa devletin men etdiği kanunların izinsiz gösteri yasak degipde polise karşı eylem yapma yolundamı pisi pisine geberdi bana onu söylermisin.
Bu Dünya'da belki Tayyip ve yandaşları o katilleri saklayıp korudular da, Öbür Dunya'da ne yapacak sizin Tayyip iniz,.. Allah'a da yalan söylemeye kalkışacak değil ya ? Mekanın cennet olsun kardeşim.
tabi cennette direnişe devam komik olmayın yahu :)
Adam ol kanunlara riayet et sadece kendi işini düşün haydutlara uyma,anne babanın sözünü dinler olsaydın hala aramızda yaşıyordun cismin bu dünyada değil ama ruhun bazı oalyları görüyor yaptıkalrınla gurur değil utanç duyuyorsun,seni çapulcu başları mezarında bile rahat bırakmıyorlar
böyle bir durumda gelen hastaya hemen tomografiler MR lar çekilmez. ya hastanın durumu çok kötü olması lazım ya da bilinç kapalı olması lazım. yani hastanın hastaneye nasıl geldiğini durumu nasıldı bilemiyorum ama iyi görünüşte ise DR yapacağı tetkikleri yapar ve 24 saat içinde tekrar kontrole getirilmesini söyleyip gönderebilir hastayı. sizlerin bu durumları bilmeden dr u tanımadan veya da sağlık alanında hiçbirşey bilmeden yorumanız uygun değil...
joseph isminin başına dr koymuşsun. gerçek dr olsan o şekilde gelen hastanın da gözlemde tutulması gerektiğini de bilirdin. o hasta bana gelse en az 6 saat gözlemde tutardım. ama arkadaş polise göndermiş sonra bu vatan hainlerine yapılan doğru benzeri tweet atmış.
Ali İsmail pkk ya da akp sempatizanı olsaydı o doktoru doğduğuna pişman ederdi hükümet.
günaydın suçlular ve ortaklarınerde diye yırtınıyor millet yapmaın geç gelen adalet adalet değildir yapanlar bbelli halada uygulama yok allah öbür tarafta dinlerdisin ali yi aliyi katledenle hem bu dünyada hem öbürt rafta srünsün göz göre göre delikanlı gitti
12 maaş ikramiye verirler...
ileri, aşmış,post, more demokrasi.bütün mazlum (öle deyince oy kazandıryor...)islam alemi bizi örnek alsın inşaallah....ama gün gelir o demokrasi hukuk birilerinin işine de lazım gelebilir...
herşeyi anlicak die bişey yok her insan hata yapar
herkes alıyı katledenlerden hesap peşinde bu dunyadda da ahırettede hesabı sorulsun ıstıyor neden kımse ALİ Yİ ORAYA GONDERENLERDEN HESAP SORMUYOR..
#direndoktor
soruşturma açılacak diye kural yok...sonuçta her zaman her yerde her bölgede her hastanede birçok doktor teşhis edemiyor..yada yanlış ediyor..teşhis edemedi diye soruşturma açılması saçma olur..o zaman her yanlış tanı koyan doktora soruşturma açılması gerekir..şunu haber diye koyanlara yuh olsun
polis doktor mu beyin kanamasını fark etsin polis düşmanlığı diz boyu bir gün o polis sana lazım olur da utanırsın..
tayyipin adaleti.....
Kaç gündr aynı haber temcit pilavı gibi ısıt ısıt koy,hata yapsa ne olur yapmasa ne olur neticede ölmüş,ha beyın kanamasından ha nefes darlığından sonuç değişecekmıydı
adaleti sadece kendin için arıyorsan kimseden adalet bekleme.Hapishanedeki katillerin Pkklı teröristlerin aponun bile sağlık kontrolü hakkı varken 19 yaşındaki bir çocuğ, yemin etmiş bir hekimin başından sağar gibi yollaması ve ölümle sonuçlanması en büyük suçlardan biridir.
doktorla polisin öz geçmişini yazsaydınız cv siyle belki iş ararlardı..
acillerin %90 ında pratisyen hekimler duruyor.Bilgiside,tecrübeside,alacağı riskte sınırlı.Tansiyon ve bir kaç kan tetkiki ve 2 ağrı kesici yazmaktan başka bir işe yaramıyorlar.Gelen her vakayı hemen ünv. hastanelerine sevk ediyorlar.Belki kurtulacak hasta, sıradan acillere gidince zaman kaybından kaybediliyor.
Diğer Haberler