O kadın konukevi boşaltılıyor

Bolu Valisi İbrahim Özçimen, Bolu Kadın Konukevi'nde kalan kadınların belirlenen adreslere taşınması için çalışma başlatıldığını açıkladı.

O kadın konukevi boşaltılıyor

Bolu Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü'ne bağlı Kadın Konukevi'nin adres ve telefon numarasının ihale ilanında yayınlanmasının ardından tedbirler alındı. Vali Özçimen, kadınların mağdur olmaması için Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Necdet Baytok'a tahliye işlemlerinin acil şekilde yapılması talimatını verdi. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından yapılan incelemenin ardından kadınların kalacağı adresler belirlendi. Vali Özçimen'in de onay vermesinin ardından koruma altındaki yanlarında çocukları da olan kadınlarla yapılan görüşmelerin ardından taşınma işlemleri başlatıldı. İlanın yayınlanmasının ardından sabah saatlerinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın görevlendirdiği 3 görevli soruşturmayı yürütmek üzere kente geldi.

"ONLARIN HEPSİNE YETECEK SEVGİMİZ VE ŞEFKATİMİZ VAR"

Yaşanan olayın ardından inceleme başlattıklarını belirten Vali Özçimen, "Gece saatlerinde Kadın Konukevi'nin müdür vekilini görevden uzaklaştırdım. Kimseyi mağdur etmeyiz. Onların hepsine yetecek sevgimiz ve şefkatimiz var. Koruma altında olan kadınlarımızın zarar görmemesi için her türlü tedbiri aldık. Onları kendimizden ayrı tutmuyoruz" dedi.Özçimen kadınların belirlenen adreslere taşınmaları için çalışmalar yaptıklarını belirterek, "Yanlarında çocukları da var. Küçük çocukları annelerinin yanından ayırmak istemiyoruz. İfşa edilen adresteki kadınlarımızın bulunduğu yerle ilgili sözleşmemiz vardı. Bunları çözümüyle uğraşıyoruz. Ayrıca onların kalacağı yerleri belirledik ve tespit edilen adreslere yerleştireceğiz. Gerekli talimatları verdim ve kadınlarımızın mağdur olmaması için her şeyi yapıyoruz" diye konuştu.

BAKANLIK GÖREVLİLERİ SORUŞTURMA İÇİN GELDİ

Özçimen soruşturmanın devam ettiğini hatırlatarak, şöyle konuştu:"Konuyla ilgili Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da üç kişilik bir ekip görevlendirdi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Müsteşar vekili, Teftiş Kurulu Başkanı ve Kadının Statüsü Genel Müdürü, Bolu'da gerekli inceleme ve soruşturmayı yürütecekler"

KADINLAR BAŞKA İLLERE NAKLEDİLDİ

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Bolu'da kadın konukevi ile ilgili olarak twitter'dan açıklamada bulundu. Fatma Şahin, twitter'da şu bilgileri paylaştı:"Bolu'daki, adresi bir ihale ilanında ifşa edilen Kadın Konukevi ile ilgili olarak arkadaşlarımız bugün yerinde çalışmalarını yapıyor. Müsteşar yardımcımız başkanlığında incelemelerimiz sürüyor. Adı ifşa edilen kadın konukevinde kalan kadın ve çocuklarımızın can güvenliklerini sağlama amaçlı adımlarımızı attık. Hepsi başka illerdeki kadın konukevlerine nakledildiler. Hepsi güvende. Müsteşar yardımcısı, ilgili genel müdür ve Denetleme Hizmetleri Başkanı hem incelemeyi sürdürüyor, hem de Bolu Kadın Konukevi için yeni yer arıyorlar"

en son haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 8 yorum
Bu A Ke Pe herşeyi yüzüne gözüne bulaştırdı....çarşafa dolandılar iyice, artık birbirlerini yemeye başladılar, cemaat akp ye karşı...
Onların hepsine yetecek sevginiz ve şefkatiniz var ancak kendinize yetecek aklınız yok.
Ya bu adamların kafası çalışmaz dedik. Herşey böyle.. Mecliste bile kendi önergelerini red ettiler. Bu kadar kafa var. Bakan dedi ya "Bizden Mucit çıkmaz " diye Evet o biz dedikleri IQ su düşük gruptan çıkmaz... Halbuki dinini iyi bilen uygulayan dürüst çalışkan insanlardan prof ta olur mucitte. Ancak bunlara destek yok. Benim bir tanıdığım 12 eylülden önce devlet tarafından amerikaya gönderildi. 12 eylülde Bizzat kenan evrenin emriyle geri çağrıldı. Doktarası bitmemişti gelmedi. K.Evrene rest çekti.. vatandaşlıktan çıkardılar. Adam şimdi dünya çapında prof. İlaç araştıramalrı falanda
Sümela Manastırı'nda, 15 Ağustos'ta Hristiyan Ortodokslarca yapılacak ayin için hazırlıklar tamamlandı. açılışta devlet tören yapacakmı
amacın ne senin? rahatmı batıyor? devlet neyi gerektirirse yapar merak etme haberin olur tabii günü şaşırmazsan!!
YOKSA SENDEMİ O AYİNDE BULUNACAKSIN PAPAZ EFENDİ.?
bizim boluda derlerki burası bolu herşey olu
AT ÜZERİNDEN ORAK BİÇMEYELİM LÜTFEN KİMİN MENFAATİ VAR BİLİNMEZ AMA BİRİLERİNİN MENFAATİ GERÇEK...
Diğer Haberler