O PKK’'lının cenazesi Muş'a getirildi

Hakkari'de 2007 yılında Dağlıca Komando Taburu’nda 12 askeri şehit eden terör örgütü PKK'ya saldırı emri veren 'Ape Hüseyin' kod adlı Kadri Çelik’in cenazesi Muş’a getirildi.

O PKK’'lının cenazesi Muş'a getirildi

Hakkari'de 2007 yılında Dağlıca Komando Taburu’'nda 12 askerin şehit düştüğü olayda terör örgütü PKK adına saldırı emri veren ve bir yıl önce Kato Dağı'nda mayına basarak ölen PKK'nın üst düzey yöneticilerinden 'Ape Hüseyin' kod adlı Kadri Çelik’in cenazesi Muş’a getirildi.

27 yıl önce askerliğini yaparken firar edip PKK’ya katılan ve PKK’nın üst düzey yöneticisi olan ‘Ape Hüseyin’ kod adlı Kadri Çelik, 21 Ekim 2007 gecesi Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca Komando Taburu'nun güvenliğini sağlayan birliğe düzenlenen ve 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin yaralanması, 8 askerin de kaçırılmasıyla sonuçlanan saldırının emrini vermişti.

Bir yıl önce Kato Dağı'nda mayına basarak ölen Çelik'in cenazesi, gömülü olduğu Kato Dağı'ndaki mezarından çıkarılarak dün PKK'lılar tarafından kalabalık bir gruba teslim edilmişti. Cenaze daha sonra otopsi için Malatya'ya gönderildi. Adli Tıp Kurumu'nda otopsinin tamamlanmasının ardından cenaze saat 18.30'da Muş'un Durugöze köyüne getirildi. BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve Demir Çelik’in de katıldığı cenazede Çelik’in cenazesi, Durugöze köyü mezarlığında defnedildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
bende diyorum bu muştan gelen leş kokusu ne
Yeri cehennem olsun
bu katil müsveddelerini cehennem bile kabul etmez.bence ermenistana gömsünler.türk topraklarını kirletmesin bar.
DADAŞ Rabbim ateşini, narını bol etsin,yattığı yer cehennem çukuru olsun.Amiiiin...:)
bu adam bence delikanlı mücadelesini verdi ve öldü ben düşmanım dedi peki o cenazeye katılan t.c milletvekili sırtlan sırrıya ne demeli bizim vergilerle kansızlık yapıyor millette burda bu ölene giydiriyor
BENİM TOPRAKLARIMDA NE İŞİ VAR BUNLARIN BU TOPRAKLARDA BİRİLERİ YATACAKSA VATAN SEVDALILARIDIR
Diğer Haberler