Öcalan’ın kardeşi: Avukatları da görüşsün

Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, İmralı’ya gitti. Ağabeyinin avukatlarıyla görüşmediğini savunan Öcalan, “Villada yaşayanlar orada bir ay kalsınlar, görsünler” dedi.

Öcalan’ın kardeşi: Avukatları da görüşsün

İmralı’da bulunan terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın kardeşi Mehmet Öcalan, ağabeyi ile görüşmek için İmralı Adası'na gitmek üzere Gemlik'e geldi.

Mehmet Öcalan, sabah saatlerinde diğer mahkum Cumali Karsu'nun yakını Hanefi Karsu ile Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı önünde beklemeye başladı.

Öcalan, beklediği otomobilde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ağabeyinin iki yıldır avukatlarıyla görüştürülmediğini söyledi.

"Hukuk devletinde böyle bir uygulama olamayacağını" belirten Öcalan, "Orada, dört duvar arasında, bir kuyuda yaşıyor. Villada yaşayanlar orada bir ay kalsınlar, görsünler. Mutlaka avukatlarıyla görüşmesi lazım" ifadesini kullandı.

Öcalan ve Karsu, 45 dakikalık bekleyişin ardından Gemlik İlçe Jandarma Komutanlığı binasına alındı.

Jandarma tarafından kimlik kontrolü yapılan Mehmet Öcalan'ın, karakola girişte elinde iki adet şeker paketi taşıdığı gözlendi.

Öcalan ve Karsu, işlemlerin tamamlanmasının ardından deniz yoluyla İmralı Adası'na hareket edecek. (A.A)

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
doğduğunuz yere göre orası villa.
Bebek katilini bidee viilladamı yaşatcaklardı köpekk senin yaşadığına bile abin dua etsın sizi fışkırtmalar...
Bu adam tutuklu yargılanma sürecinde değil ki Avukatlarıyla görüştürülsün bu Adam hüküm giymiş Avukatlarıyla görüşüp te ne yapacak onun canına mal olduğu vatan evlatları toprağın altında 2 metre karelik yerde yatıyorlar ona yattığı yer çok bile çürüsün orada beter olsun
Bu itin tek buluşacağı tek adres AZRAİL'dir. EN azından pislik temizlenmiş olur. Herkes kurtulur.
azrail snada bi rgün selam verecek .artı sen bir ırkçısın yetr artık yazduklarınız bu süreci baltalar.
yaşadığınız mağaralara göre imralı villa
1 m2 lik mezarda yatanlar ne yapsınlar ????
len şerefsizler dağlarda fareler gibi mağralarda yaşıyordunuz şimdi imralıyı beğenmiyor:D
vıllaya çıkarsınlar soylede akp ye ne beklıyordun o kadar ınsanı oldureceksın sımdı kardesını savunacaksın utanmada yok değilmı sen ne bıçım ınsansın yahu nasıl çıkıyonda açıklama yapıyon o sehıtlerın kanlarından aılelerınden de utanmıyorsun yuzsuz herıf senı
tipe bak insana benzemiyor ki piçin soyu.
Nerede ise ağabeyini hergün ziyaret ediyor, diğer mahkumlara ancak görüşmeler Bayramlarda, ne tür müebbet hapis bu.
onun hak ettiği yer bir kuyu değil kanalizasyon çukuru orası bile onun için villa sayılır
BU ADAM DEĞİLMİYDİ APO TÜRKİYE GETİRTİLDİĞİNDE YA BARİ HİÇ OLMAZSA YARGILAYINDA ASIN DİYEN.
bi okadar masum insanı öldürüp adam yerine sayılıyosunuz ben böyle alçaklık görmem bir daha.demokrasi bunun neresinde .bana bi şey soran var mı.sizin adaletiniz de yokdu bunlarında adalet anlatışı olmadı bi farkınız yok zaten buyrun yeyin beraberce.güzel ahlak bunlarda görmedi zaten.
peki bu şerefsizlerin yüzünden mezarda yatanlara ne olacak
yorumları okudumda herkes çılgına dönmüş,ama bunlar daha neki,bunlar alıştırma turları,yani başbakanın sindire sindire politikası,asıl bomba daha gelmedi o adam serbest bırakılacak,nasılmı genel af,la,af güya başbuğu kurtrmak için çıkmış olcak,bu yüzden başbuğa özellikle terör örgütü kumak ve yönetmek suçu giydirildi,ve sonunda bu adam kürdistan özerk bölgesine başkan olcak,RTE,de kalan tc illerine,niçin anayasada başkanlık sistemi die ısrarcılar sanıyosunuz,bu benim tezim,ama ben kafadan atmıyorum tamamen olayların gidişine göre yorumluyorum,yanlışsa düzeltin..
villada kalan insan siz insan degilsin size ora bile çokkk ..asıp kurtulmak lazım sizden burası türkiye t.c altındasın türk bayragına saygı gösder gösdermiyorsan ..defol gitttitt
ÇOK BİLE KALDIĞI YER NE OLUCAK VATAN HAİNİNİ SARAYDA MI TUTUKLU YAŞACATAKLAR HAİN LER..!!!
KİMLERE KALDI TÜRKİYEM.
senin abinin kanlı elleriyle şehit olan askerlerimiz, bebeklerimiz, binlerce sivil vatandaşlarımız 2 metre karelik yerde yatıyolar hain serefsz.. bide duygu sömürüsü yapmayıın yeter ya..
söz sahibi yaptıklarınıza baksın helal olsun size midesizler omurgasızlar
K.K.KT.CYE HAKARET YAĞDIRAN TERBİYESİZ İNSANLAR SİZ ÖNCE ÜLKEMİZE BAKIN.YILLARCA ADAMLARI KÖLE OLARAK GÖRDÜNÜZ KÜFÜRLER ETTİNİZ YETMEDİ.BİZ AKPYE YAZDIKTA CEVAP VERMEDİLER MEKTUBA.CHPDE ÖYLE ONLARDA CEVAP VERMEDİ.KIBRISA YAZDIKTA TALAT DÖNEMİNDE YARDIMCILARI İLGİLENDİLER.....KIBRIS İNSANINI CANI GÖNÜLDEN SEVİYORUM.ADAMLARA HAKARET ETMEYE HAKKINIZ YOK.HERKES HADDİNİ BİLSİN TERBİYESİZLİĞİN LUZUMU YOK.
apoyu asmayanlar bu işlerin tek sorumlusudur. şimdide hükümete saldırıp duruyor.
Apo asılsaydı Nelson Mandela gibi ulusal kahraman ilan edilirdi! Ona ömründe görmediği br şekilde sefa sürme imkanı veren yöneticilerimiz eserleriyle övünsünler. Geçmişin terörist başını Sayın Öcalan'a çıkardılar.
villada kalanlar masum insanları katletmedi 30bin insanın katilisin anca sana layık orası aslında daha fazlası layik
Ya ağabeyinin yönettiği terör örgütünün silahlarından çıkan kurşunlarla, ya da kalleşçe kurdukları tuzaklarda gencecik yaşlarında hayata veda eden, sakat kalan insanlar; veya tüyü bitmedik bebeler ve onların aileleri kimle nasıl görüşsünler? Sayın Mehmet Öcalan efendi bunun cevabını verebilir misiniz? Barış süreci-nasıl bir barış süreci ise- başlayınca sütten çıkmış ak kaşık mı oldunuz? Ağabeyin devletin sayesinde paşalar,beyler gibi yaşayıp gidiyor. Bir eli yağda, bir eli balda, ömründe görmediği bir hayatı yaşıyor! BUnu unutmayın!
mehmet ben onun soyunu dolayısı ile senin soyunu sikeyim onu bırak adada tutmayı bir saat bir dakika bir saniye yaşatmam somaliden gelirken akdeniz üzerinde o neden köpek balıklarına yem edimledi hala anlıyabilmiş değilim ....
akp gibi bir iktadırın olduğu ülkede askerle cezaevinde böyle serefsiz orospu cocuklarıda villa değil yakında köşkte yasamaya başlarlar hayaldi gerçek oldu diyede çıkar konuşurlar..
Koca bir site yapılsın 5 yıldızlı otele denk şekilde Bdp lilerde Öcalan da orada kalsın . Açık büfe olimpik havuzlar yaşam koçları olsun sonra Öcalan, İmralı da hasta falan olur üşütür olmaz böyle devlet Öcalan a 10 yıldızlı otel yapılsın hatta birde heykel ve okul yapılsın
Halkın ziyaretine açılmalı bence. Ne iyi olur, şöyle yüz yüze görüşebilsek. Sosyalleşirdi biraz. :)
Diğer Haberler