Öğretmenlere maaş düzenlemesi geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan kahvaltıda, ücretli öğretmenlerin maaşıyla ilgili düzenleme yapılacağı müjdesini verdi.

Öğretmenlere maaş düzenlemesi geliyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Partili milletvekilleri ile kahvaltıda bir araya geldi. AK Parti Genel Merkezinde düzenlenen kahvaltıya farklı illeri temsil eden 54 milletvekili katıldı.

Basına kapalı gerçekleşen toplantı, yaklaşık 2,5 saat sürdü.Programda Antalya, Bayburt, Bitlis, Denizli, Diyarbakır, Elazığ, İzmir, Karaman, Kars, Kayseri, Kırşehir, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ ve Yozgat milletvekilleri yer aldı.

ÖĞRETMENLERE MAAŞ MÜJDESİ

Erdoğan partisinin milletvekillerine önemli mesajlar verdi. OHAL Komisyonun çalışmaları ile ilgili konuşan Erdoğan," Bizim komisyona güvenimiz tam. Ne çıkarsa uyacağız" dedi. A Haber'de yar alan habere göre, Erdoğan ücretli öğretmenlerin maaşıyla ilgili düzenleme yapılacağı müjdesini de verdi.

5 BİN EK ÖĞRETMEN ATAMASI

Türkiye Özel Okullar Derneği'nin 17'nci Eğitim Sempozyumu, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 20 bin öğretmen ataması ile ilgili duyuruyu şubat ayında yapacaklarını belirterek, ücretli öğretmenler için de mülakata devam edileceğini aktardı. Mülakat için o alanda alacakları öğretmen sayısının 3 katı kadar puan sınırına girmek gerektiğini de kaydeden Yılmaz, "Mülakata puanı yetmeyip, 5 yıl öğretmenlik tecrübesi olanları mülakata almak için çalışma yapıyoruz. 20 binin üzerine 5 bini geçmeyecek şekilde öğretmen alımını da düşünüyoruz. Bunun için yasal düzenleme gerekiyor. Düzenleme bittikten sonra duyurusunu şubat ayında geçeceğiz" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 22 yorum
Sayın cumhurbaşkanım , öğretmen e , amir , memur a maaş düzenlemesi yapıyorsunuz, esnafa vergi düzenlemesi yapıyorsunuz, allah razı olsun ... da işçi ye beden bir düzenleme yok... ben türkiyenin en büyük termik santralinde , kömür dumanın içinde 120 metre yüksekte ekmeğimin derdine düşmüşüm,,, düzenleme bizimde hakkımız... syglrr
Sayın Cumhurbaşkanı okullarda heniz adaylığı kalkmamış Eğitim Bir Sen li öğretmenler Müdür Yardımcısı olarak görevlendiriliyor okullardaki diğer öğretmenleri ve idari personeli çok rahatsız ediyor lütfen hak eden insanlara görev verilsin
Özel Üniversitelere kısıtlama getirilsin her yıl 130 bin öğretmen mezun oluyor ve yeni üniversiteler açılarak sayı giderek artıyor. atama bekleyen öğretmen sayısı 400 bin bu sayı 3 yıl sonra 800 bin olacak 10 yıl sonra türkiye öğretmen çöplüğüne dönüşecek 10 öğretmenden sadece 1 tanesi öğretmenlik yapabilecek bunun önüne geçilmesi lazım
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler