Okunmuş takım!

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, "50 milyon kişinin duasını almış bir takım olarak, şampiyonluk yolunda diğer büyük takımlardan bir adım daha önde olduğumuzu düşünüyorum" dedi. Uygun, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şampiyonluk yarışında Sivasspor olarak kaybedecekleri çok fazla şey olmadığını bildirdi.

Süper Lig'de gösterdikleri başarının insanların kalbinde yer ettiğini belirten Uygun, şampiyonluğu elde etmelerinin Anadolu futbolu adına devrim olacağını ifade etti.
Kaybedecek bir şeyleri olmadığını dile getiren Uygun, şunları söyledi: "İlk dört sıradaki takımların yüzde 25 şansının bulunduğu bir ortamda, 50 milyon kişinin duasını almış bir takım olarak, şampiyonluk yolunda diğer büyük takımlardan bir adım daha önde olduğumuzu düşünüyorum. Sonuç itibariyle bizim çok fazla kaybedecek bir şeyimiz yok, ama kazanacak çok şeyimiz var. Bu saatten sonra gerçek şampiyonluğu elde edersek, futbol devrimi adına Anadolu'dan bir şampiyon çıkmış olur. Bunun söylemleri de şimdiden başladı. Mesela Kayserispor gelecek yıl şampiyonluğa oynuyorum diye söyleme güzelliğini yaşıyor.Yıllardır 4 büyüklerden başka takımın şampiyon olamayacağını dikte eden gazete camiası, şimdi Sivasspor'la birlikte Anadolu'dan bir takımın şampiyon olabileceği gerçeğine vardı."

50 milyona yakın insanın sevgisi ve desteğiyle şampiyonluk yarışını sürdürdüklerini ifade eden Uygun, Kasımpaşa maçından alınacak üç puanın takımı daha da iyi yerlere getireceğini belirtti.

İç sahada galip gelecekleri maçların şampiyonlar ligine katılmayı sağlayacağını kaydeden Uygun, şöyle konuştu: "Kadromuzun değerinin 10 milyon dolar olduğu yerde, 200 milyon dolarlık kadroya sahip takımlarla mücadele ediyoruz. Ligdeki başarımız bizim açımızdan hem gurur verici, hem de mutluluk verici. İnşallah şampiyon olmayı başarırız. Eğer şampiyonluğu başarırsak hem bizim adımıza, hem de Sivasspor'un çıktığı yoldaki başarıyla inanılmaz güzellikleri yaşamış olacağız."

"KADROMUZDA HER FUTBOLCU SATILIKTIR AMA BİZ ASLA ADAM SATMAYIZ"
Kadroda Mehmet Yıldız ve diğer tüm futbolcuların taliplisi bulunduğunu ifade eden Uygun, "Bizim kadromuzda her futbolcu satılıktır, ama biz asla adam satmayız. Satılık futbolcularımızın rayiç bedeline uyulduğu taktirde hepsini satabiliriz. Kadromuza takviyeler de olacaktır. Çünkü bulunduğumuz konum itibariyle nereye gideceğimize bakar. Giden ve katılan arkadaşlarımızın olduğu bir ortamda bize uyan her yararlı transferi yapacağız" diye konuştu.

Transfer teklifleri de aldığını bildiren Uygun, şunları dile getirdi: "Bana gelen çeşitli teklifler var. Mecnun Otyakmaz başkanımla ağabey kardeş ilişkisi içinde, birlikte yaşayan ve birlikte hareket eden ve aynı düşünceleri paylaşan iki kişiyiz. O yüzden, O'nun gibi bir başkanı hiçbir zaman, ne maddiyat ne de maneviyat anlamında değişmem, ama bizim de ideallerimizin bittiği noktada, benim de ufkumu açacak bir teklif geldiği zaman, düşünce tarzıma uyan ve hayallerimi gerçekleştirebileceğim yönetim kurulu olduğu taktirde, transferime onay veririm. 4-5 takımdan teklif var. Sezon sonu gelene kadar yapacaklarımızı yapacağız. Sonrasına bakacağız. Ama şu anda netleşen bir şey yok. Dört büyük takım yoktur, her takım ve her forma büyüktür. Önemli olan o formayı taşıyabilmektir. Giyilen formanın değeri hiçbir şeyle ölçülemez."

Sivasspor'un başarısını tek bir yere bağlamanın doğru olmayacağını belirten Uygun, ekip ruhunun Sivasspor'u bu noktaya getirdiğini bildirdi.

TFF 1. Lig'de mücadele eden Sakaryaspor'un başarısına da değinen Uygun, "Sakarya futbol fabrikasının merkezi ve bu merkezin Turkcell Süper Lig'in en üst seviyelerinde olması gerekir. Şampiyonluk yolunda şimdi güzel gidiyor. İnşallah şampiyon olur" dedi.