Önce odasının kapısını söktürdü sonra aracını verdi

Mudanya Belediye Başkanı seçilen CHP’li Türkyılmaz, makam odasının kapılarını söktürdükten sonra son model makam aracını vatandaşların hizmetine verdi.

Önce odasının kapısını söktürdü sonra aracını verdi

Bursa’nın Mudanya İlçesi’nde Belediye Başkanı seçilen CHP’li Hayri Türkyılmaz, makam odasının kapılarını söktürdükten sonra ayda 4 bin 500 liraya kiralanan son model makam aracını vatandaşların hizmetine verdi. Türkyılmaz, sözleşmesi 14 Nisan’da sona erecek makam aracının yeniden kiralanmayacağını belirterek, bu süre içinde aracın vatandaşların hizmetinde olacağını söyledi.

Mudanya Belediye Başkanlığı’na seçilen Hayri Türkyılmaz, icraatlarına belediye makam odası ve makam arabasıyla başladı. Dün makam odasının kapılarını söktüren Türkyılmaz, 2 yıl önce özel bir şirketten aylığı 4 bin 500 liraya kiralanan 2008 model Mercedes makam aracını vatandaşların hizmetine tahsis etti. Vatandaşlar tarafından da memnunlukla karşılanan uygulamanın ilk misafiri de, Türkyılmaz’ın talimatıyla Mudanya Belediye Mezarlığında mezarları sulayan ve bakım işlerini yapan 85 yaşındaki Naciye Altınkaynak oldu. Kendisine erzak paketi verilen ve araçla gezdirilip yemek ısmarlanan Altınkaynak Belediye Başkanı Türkyılmaz’a teşekkür etti. Bu güne kadar böyle güzel bir arabaya binmediğini ifade eden Altınkaynak, "Bunu bana ve biz yaşlılara sağlayan yeni belediye başkanı Hayri Türkyılmaz’a teşekkür ediyorum, bu yaşımda beni çok sevindirdi" dedi.

Başkan Türkyılmaz da, belediyenin kaynaklarının bundan sonra hiç kimseye peşkeş çekilmeyeceğini bildirerek, "Tek bir kuruşunu heba etmeyeceğiz. Bu anlamda aylık kirası 4 bin 500 lira olan başkanlık makam aracını da sözleşmesi karşılıklı fesih edilip 14 Nisan’da kiralanan firmaya iade edeceğiz. Bu süre içerisinde de ihtiyaç sahibi halkımızın kullanımına vereceğiz. Mudanya’nın en garibanları kimse, makam aracına binecek şoförüyle birlikte ne istiyorsa araçla onu yapacak, düğün için düğün arabası, gezmek isteyenin gezeceği araç olacak, bu araba halkın arabası ve bu belediye halkın belediyesi olacak. Bizler adil ve adaletli olarak çalışmalarımızı ekip olarak sürdüreceğiz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 159 yorum
önce göz boyayacakki hırsızlığı ilerde güzel yapabilsin.klasik Kemalist beyni böyle calışıyo 80lerden beri sülo demirelden öğrendikleri taktiği hala yutturacaklarını sanıyo ezik cehapeli laik dinsizler :)
dini bütünleride görüyoz gemileri kutuları dolduruyorlar allah bu kulların hakkını elbet bir gün sorar..!!!!
salak...
senin gibi saksofon kafalı adamlar varken memlekette halimiz ahh ahh
cok sinirli gördüm seni delikanlı... sinirlendiysen buz vereyim sogut kendini....
tanımadığın insana böyle iftiralar attığın için asıl dinsiz sensin. allah ıslah etsin seni.
akp yandaşı birinin hırsızlıga karsı görünmesi biraz ironi oldu :):)
para ile imanın kimde olduğu belli olmaz....
Hadi lan dingil. Sizin hırsızlığınız kanıtlanmış hala konuşuyorsun.İslam dini size mi ait bu arada. Bakanın kolundaki 700 milyarlık saatin açıklaması varmı?
Calmayi bilen insan nasil biliyor yorum yapmayi di mi?
Kardeş mudanyada yolsuzluğu kim yapmış bak bakalım ;) Chp mi,akp mi?
hep böyle başlarlar. sonuna bak sonunaaaa........
Evet. Sonunda da yolsuzlukları ortaya çıkmasın diye resmi evrakları yakarlar...
doğru diyorsun sonundakileride görüyoruz ;)
ulan beyinsiz şimdiye kadar o arabaya aylık 4500 tl kira ödenmiş sırf keyif uğruna devletin para heba edilmiş bunu neden görmüyorsun at gözlüğü takmış koyun
Onu zamanında takiye yapanlara soracaksın arkadaşım.Bak tabi yandaş medyadan ne kadar bakıyorsan! Başkalarına soracaksın bu soruyu.ANLADIN SEN ANLADIN!
aynı sizler gibi değil mi siz bu yolları daha iyi bilirsiniz
akp yi gördük sonunda
chp ve mhp başkanları asildirler...az oy aldıkları için vatandaşın kıymetini bilirler..akp lier çok oy alıyorlar bu nedenle şımarıklar..koyun sürüsü oy attıkçada şımarmaya devam edecekler..bende mhp li bir belediyede oturuyorum..Allah başkanımızı eksik etmesin..başkan adam olduktan sonra kimin ihtiyacı olur bu zübüklerin partisi akp ye
bize koyun dediniz bizde size sandıkta koyuverdik :)) koyun olabiliriz ama sizin gibi dönek değiliz allah a şükürler olsun.....
ananı da al git
zübük senin baban dır haddini bil yediğini hazmet
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler