"Onu bana leylekler getirdi" diyen Esra Akkaya'nın Can Alex ile annelik hikayesi

Anne olmak için doğurmaya gerek yok; onun yerine bakmak, kol kanat germek, bir olabilmek var... İşte bu kelimelerin hakkını fazlasıyla veren bir anne var karşınızda: Esra Akkaya. Afrika'dan evlat edindiği oğlu Can Alex ile 3,5 yıldır hayata bambaşka bakıyor.

"Onu bana leylekler getirdi" diyen Esra Akkaya'nın Can Alex ile annelik hikayesi

sırın

Mahallenin Muhtarları dizisiyle tanıdık Esra Akkaya'yı. Nam-ı diğer Şirine'yi her hafta sabırsızlıkla bekler, gözümüzü ekrandan ayırmadan o cıvıl cıvıl hallerini izlerdik. Ekranların güler yüzü Esra, zaman geçtikçe ekranlardan biraz uzaklaştı, oyunculuk dışında farklı alanlara yöneldi. Yöneldiği her işin de hakkını verdi tabii. Takdir edilesi hayatına bir de minik Alex eklenince harika bir anne oldu!

"Can'la birbirimizi bulmamız bir mucize"

esra-akkaya-1542251

İkiz bebeklere hamile olan Esra, zor bir süreç geçirmiş ve hamileyken bebeklerini kaybetmişti. Pes etmeyen oyuncu tüp bebek denemiş ancak bebek sahibi olamamıştı. Evlat edinmek istedikten sonra ise ne yazık ki Türkiye'de yaş sorununa takılmış başarılı oyuncu.

Bu zorlu süreci Etiyopya'da tamamlayan Akkaya, 2013 yılında Can Alex'i evlat edindi. Birbirimizi bulmamız bir mucize diyen Esra Akkaya işte o mucizeye 2013'ten beri annelik yapıyor :)

Hayatına Can girdikten sonra yaşamındaki birçok stres faktörünün yok olduğunu belirten güzel oyuncu, "Can beni büyütüyor" diyor :) Can Alex, kendi hikayesini biliyor ve büyüdükçe de daha iyi anlayacak. Uzmanlar da zaten bunu önermiş Esra Akkaya'ya.

Anneler günümüz kutlu olsun ????

Esra Akkaya (@esraakkaya)'in paylaştığı bir gönderi ()

"O seçilmiş bir çocuk ben de seçilmiş bir anneyim"

@sevgilibodrum 'a Sevgilerimle

Esra Akkaya (@esraakkaya)'in paylaştığı bir gönderi ()

Can'ın bu hayat hikayesinden mutluluk duyacağını belirten Akkaya, kendini Etiyopyalı gibi hissettiğini söylüyor. Can'ın kendi topraklarından kopmasını istemeyen anne Etiyopya'ya tekrar tekrar gitmek ve Can Alex'in aidiyet duygusunu güçlendirmeyi hedefliyor. "Etiyopya'ya borcum var gibi hissediyorum" diyen oyuncu ilerleyen zamanlarda orda hizmet verme planları yapıyor.

Eskiden Bodrum'a tatile giderdik artık evimize dönüyoruz:) by by İstanbul

Esra Akkaya (@esraakkaya)'in paylaştığı bir gönderi ()

Anne olmanın hiçbir zaman doğurmakla alakası olmadığını bir kez daha, hem de çok net bir şekilde bu hikayede görüyoruz. Türk, yabancı diye bir ayrım gözetmeden sadece evladım dediğimiz her çocuk bizim...

Kimseyi tanımadım ben senden daha güzel, senden daha özel...

Esra Akkaya (@esraakkaya)'in paylaştığı bir gönderi ()

Oğluyla beraber şimdilerde Bodrum'da yaşayan Esra, Masal Mekan adı verdiği işletmesinde yetişkinlere masallar anlatıyor. İstanbul'un kalabalığından, trafiğinden ve karmaşasından bunalmış olacaklar ki soluğu Bitez'de almışlar :) Bir yıldır hayalini kurduğu mekana can veren oyuncu, tam bir Bodrumlu olmuş! Bu muhteşem anne-oğula gıptayla bakıyoruz biz. Onların sevgisi gerçekten de dünyalar kadar...

Aşk

Esra Akkaya (@esraakkaya)'in paylaştığı bir gönderi ()

Kaynak

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler