HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Osmangazi Köprüsü'nden sonra bir rekor da Avrasya Tüneli'nde! Bakan Karaismailoğlu 22 Nisan'daki dikkat çeken rakamı duyurdu

22 Nisan'da Osmangazi Köprüsü'nde araç geçiş rekoru kırılmıştı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu bir rekorun da Avrasya Tüneli'nden geldiğini duyurarak rakamı açıkladı.

Osmangazi Köprüsü'nden sonra bir rekor da Avrasya Tüneli'nde! Bakan Karaismailoğlu 22 Nisan'daki dikkat çeken rakamı duyurdu

Ramazan Bayramı'nda trafikte yoğunluk oluşurken hem Osmangazi Köprüsü'nde hem de Avrasya Tüneli'nde araç geçiş rekoru kırıldı.

Artık bu haberi reklamsız okumak mümkün. Şimdi uygulamayı indir!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı AK Parti Trabzon Milletvekili Adayı Adil Karaismailoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Aralık 2016 yılında açılan Avrasya Tüneli’nin İstanbul trafiğine nefes aldırdığını, hızlı, güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanı sağladığını belirtti. Tüneldeki araç yoğunluğundaki artışın devam ettiğinin altını çizen Karaismailoğlu sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Avrasya Tüneli’nde bir rekor daha kırdık. 22 Nisan’da tüneli 85 bin 437 araç kullanarak, günlük en yüksek geçiş sayısına ulaştık. Doğru zamanda, doğru yaptığımız yatırımlarla ülkemiz kazanıyor" dedi.

Karaismailoğlu, iki kıta arasını 5 kilometreye düşüren Avrasya Tüneli’nin İstanbul’un güney aksındaki ulaşım mesafelerini yaklaşık 10 kilometre kısalttığına işaret ederek, Asya ve Avrupa yakaları arasındaki yolculuğu da 5 dakikaya kadar indirdiğini ifade etti.

Karaismailoğlu dün de Osmangazi Köprüsü'nden 22 Nisan'da 87 bin 352 araç geçerek rekor kırıldığını duyurmuştu.

En Çok Aranan Haberler