HABER

Oynadığı bomba patlayan çoban yaralandı

Genelkurmay Başkanlığı, Bingöl’de hayvan otlatan bir vatandaşın, oynadığı bombanın patlaması sonucu yaralandığını bildirdi.

ANKARA(ANKA) –Genelkurmay Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan açıklamaya göre dün, Bingöl’ün Genç ilçesi dağlık arazi kesiminde hayvan otlatan bir vatandaş, arazide patlamış durumda bulduğu RPG-7 mühimmatının kuyruk kısmına sert bir cisimle vurdu. Bu nedenle meydana gelen patlamada yaralanan vatandaşın Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde tedavi altına alındığı bildirildi. Genç Cumhuriyet Savcısı ile Bingöl İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Timi olay yerine 10 Ocak saat 15.15 itibariyle ulaştı, Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili adli işlemlere başladı.

-ŞİŞME BOTLU TERÖRİST-

Genelkurmay Başkanlığı dün ayrıca Şırnak’ın Merkez ilçesinde Dicle nehri kıyısında, güvenlik güçlerince gerçekleştirilen arama sonucu, bölücü terör örgütüne ait 2 adet şişme bot ile bu botlara ait çeşitli malzemelerin ele geçirildiğini bildirdi. Bir başka açıklamaya göre de bölücü terör örgütüne üye olmak suçundan aranan bir kişi, İstanbul ili Zeytinburnu ilçesinde güvenlik güçlerince 7 Ocak’ta yakalandı ve sevk edildiği adli makamlarca tutuklandı. (ANKA)

Geri Dön