HABER

Özbek'in oğlu: Bahçe de arandı

ANKARA (ANKA) - Ergenekon soruşturmasınının 11. dalgası kapsamında bu sabahtan itibaren Türk Metal Sendikası Başkanı Mustafa Özbek'in evinin yanısıra evin bahçenin de arandığı bildirildi.

Terörle Mücadele şubesine mensup polislerin arama yaptığı sırada Mustafa Özbek'in oğlu Haydar Özbek evin önüne çıkarak gazetecilere bilgi verdi. Oğul Özbek, polislerin saat 05.00'de geldiklerini evin yanısıra bahçenin de arandığını belirtti. Polislerin bahçenin her tarafını aradığı, musluk ve çimlerin altının kazılarak inceleme yapıldığını söyledi. Babasının moralinin iyi olduğunu kaydeden Özbek'in sinirli olduğu gözlendi. Operasyona yönelik eleştirilerde bulunan Özbek, "Nejat Uygur'un da Ergenekon'dan gözaltına alındığını duyarsanız şaşırmayın" dedi.

-MUSTAFA ÖZBEK KİMDİR?-

Türk Metal Sendikası Genel Başkanı Mustaf1940 yılında Kırıkkale'de doğdu. 1957 yılında yine bu ildeki Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'na ait Cer Atölyesi'ne Lokomotif ve dizel Tamircisi olarak çalışmaya başlayan Mustafa Özbek, askerliğinin ardından MKEK Mühimmat Fabrikası'nda imalatat tornacısı olarak iş yaşamına başladı.

Çalıştığı yıllarda, sırasıyla işyeri sendika temsilciliği ve yönetim kurulu üyeliği yapan Mustafa Özbek, 1971 yılında o zamanki adıyla Kırıkkale Metal-İş Sendikası'nın ikinci başkanlığına seçilerek, profesyonel anlamda sendikacılığa adım atmıştır. 1972 yılında Kırıkkale Metal-İş Sendikası Başkanlığı'na seçilir. Türkiye Metal- İş Federasyonu'nun Türk Metal Sendikası olarak yeni ismiyle sendikal literatüre geçmesinden sonra, 8-9 Kasım 1975 tarihinde yapılan ikinci Genel Kurulu'nda Genel Başkanlığa seçildi. Özbek, halen Uluslararası Avrasya Metal İsçileri Federasyonu'nun başkanlığını yürütüyor. Mustafa Özbek, evli ve 6 çocuk sahibidir.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön