HABER

Pamukoğlu'na göre DTP'lilerin maskesi düştü

Hak ve Eşitlik Partisi (HE-PAR) Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, DTP milletvekillerinin PKK kamplarını ziyaret etmesiyle taktıkları maskeleri çıkarmış olduklarını söyledi.

BURSA (İHA) - HEPAR İl Başkanlığı'nın düzenlediği programa katılmak üzere Bursa'ya gelen Genel Başkan Osman Pamukoğlu, Nilüfer Organize Sanayi Bölgesi (NOSAB) Müdürlüğü'nü ziyaret etti. Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Özgün, Nilüfer Sanayici ve İşadamları Derneği (NİLSİAD) Başkanı Yalçın Aras, işadamları ve partililerin de hazır bulunduğu ziyarette konuşan Pamukoğlu, Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarına temas etti. İki taraftan birinin var, diğerinin ise yok dediğini belirten Pamukoğlu, "İki taraf da kendini

haklı görüyor. Ama konu soruşturma safhasında. Ne doğru, ne yanlış, ne kadar gerçek, ne kadar safsata olduğunu öğreneceğiz. O ortaya çıktıktan sonra çok daha net ve sağlam bir fikir belirtmek uygun olur" dedi.

Kapatılan DTP'nin eski milletvekillerinin de terör örgütü PKK'nın kamplarını ziyaret etmesini eleştiren HE-PAR Genel Başkanı Pamukoğlu, "Kapatılan parti zaten PKK'nın siyasi kanadıydı. Bunu yıllardır söylüyorum. Son yaptıkları kamp ziyaretleriyle de iyice ortaya çıktılar. Bugüne kadar yüzlerinde maske vardı. Onu atmış oldular. Bu böyle devam edemez. Bu yolun sonu çok vahim. Bunun esas çözümünü ilk genel seçimde halk yapacaktır. Çözüm de halkın kararından sonra gerçekleşecektir" diye konuştu.

Kapatılan DTP'nin hiçbir zaman Türkiye'nin partisi olmadığını ileri süren Pamuoğlu, "Bunlar ırkçı bir partiydi. Kürtçülük yapan Kürt şovenlerdir. Avrupa'da bir ırkçı parti biraz oy aldığı zaman etekleri tutuşuyor. Buradaki ırkçı bir partiye karşı ise hiçbir tavırları yok. Bunlar sine-i millete değil dönse dönse dağlardaki mağaralara döner" şeklinde konuştu.

Yürütülen demokratik açılımın Amerika'nın planı olduğunu iddia eden Pamukoğlu, "Amerika, Irak'tan çekilecek. 135 bin asker, yüzbinlerce ton muhimmat ve lojistik var. Oradan onların mutlaka Türkiye üzerinden tahliyesi gerekir. O bakımdan onların Kuzey Irak'taki PKK ile işleri bitti. Ama kadir şinas davranıyor. Açılım söylentileriyle içeride bunları rahatlatmak istiyor. Kandil'de yaşayanları da İskandinav ülkelerine göndererek uygun koşallar sağlamak istiyor. Bu planı halkın kararı bozabilir. Bu yol, yol

değildir. Karanlık bir hikayedir. Karanlık hikaye, karanlıkta son bulacaktır" ifadelerini kullandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön