PC pazarı ne durumda?

PC sektörünün yakın zamanda çökeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Intel’in yaptığı araştırmalar tam aksini işaret ediyor.

PC pazarı ne durumda?

PC sektörünün yakın zamanda çökeceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü Intel’in yaptığı araştırmalar tam aksini işaret ediyor.

Günümüzde teknoloji dünyasında sürekli konuşulan konulardan biri de “PC sektörü öldü mü?” sorusudur. Özellikle tabletlerin ve telefonların yükselişe geçmesiyle birlikte eski yerini kaybettiği düşünülen PC, oyun oynayanların da konsola yönelmesiyle birlikte tahttan inmiş gibi görünüyor. Ancak Intel yaptığı araştırmayla bunun pek de doğru olmadığını gözler önüne seriyor.

3.977 Amerikan vatandaşı ile yapılan anketlere göre PC’ler eski popülaritesinden bir şey kaybetmemiş. Ankete katılan insanların %97′si halen daha bilgisayarların işlerini halletmekte kullandığı ana cihaz olduğunu söylüyor. Ayrıca yine araştırmaya katılanların %41′i ise gelecek yıl yeni bir bilgisayar almayı düşündüklerini belirtiyor.

1 hafta boyunca PC erişimini kaybetmemeleri için nelerden vazgeçebileceği sorulan kişilerden %73′ü egzersizlerinden, %71′i şeker ve çikolatalardan, %65′i kafeinden, %55′i televizyondan ve %33′ü ise arabalarından vazgeçemeyeceğini belirtti. Araştırmaya göre insanların ortalama 21 saatlerini bilgisayar başında geçirdikleri ortaya çıktı. Araştırmada ortaya çıkan tek kötü nokta ise yeni bilgisayar alma konusunda insanların çok da istekli olmaması. Belirtilenlere göre bilgisayar sahiplerinin çoğunun bilgisayarı 4 yıllık veya daha eski. Fakat yine de PC cephesinde işlerin çok da kötü gittiğiniz söyleyemeyiz.

Youtube’un Windows Phone Uygulamasında Sorunlar Yaşanıyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler