HABER

Bize Ulaşın BİZE ULAŞIN

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman… 4'ün üzerinde deprem haberleri peş peşe geldi

Türkiye’deki deprem fırtınası Kahramanmaraş depreminin ardından sürüyor. Son olarak bu sabah 4 büyüklüğünü geçen iki sarsıntı daha yaşanmıştı. Kahramanmaraş’ın Ekinözü ilçesi 4.4 ile sarsılırken Adıyaman merkezli meydana gelen bir diğer depremin de 4.2 büyüklüğünde olduğu açıklandı. Saat 10.20'de ise Hatay'ın Antakya ilçesi merkezli 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi...

Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman… 4'ün üzerinde deprem haberleri peş peşe geldi

Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde, saat 05.23'de 7 kilometre derinliğinde 4.4 büyüklüğünde bir artçı deprem meydana geldi. Öte yandan Adıyaman'da da saat 07.15 itibarıyla 4.2 büyüklüğünde bir artçı şok yaşandı.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD) yer alan bilgilere göre; Kahramanmaraş'ın Ekinözü ilçesinde 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin saati 05.23 olarak açıklanırken derinliği 7.01 kilometre olarak ölçüldü.

ADIYAMAN'DA 4.2 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Adıyaman'da da 4.2 büyüklüğünde deprem yaşandı. 07.15'te meydana gelen depremin derinliği 6.4 kilometre olarak kaydedildi.

HATAY'DA 4.4 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Hatay'ın merkez Antakya ilçesinde, 4.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı’nın (AFAD) merkez üssünü Hatay'ın Antakya ilçesi olarak belirlediği deprem, saat 10.20'de oldu. Yerin 11,06 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem, çevre ilçelerde de hissedildi. Depremin herhangi bir olumsuzluğa yol açıp açmadığının tespiti için ekipler, çalışma başlattı.

11 BİNDEN FAZLA ARTÇI OLDU

AFAD'ın verilerine göre, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 ve Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğündeki depremlerin ardından 11 bin 20 artçı sarsıntı oluştu.

Mynet Youtube


En Çok Aranan Haberler