PKK'lının cenazesine katılan başkana hapis

Hakkari Belediye Başkanı Bedirhanoğlu, geçen yıl bir teröristin cenaze törenine katıldığı için hapis cezası aldı.

PKK'lının cenazesine katılan başkana hapis

Hakkari Belediye Başkanı Fadıl Bedirhanoğlu, 10 Ağustos 2012 tarihinde Yüksekova'da bir teröristin cenaze törenine katılması nedeniyle açılan davada, 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Yüksekova 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Fadıl Bedirhanoğlu hakkında 2911 sayılı yasanın 28/1 maddesi gereğince hapis cezası verdi.

Cenazeye, BDP Hakkari Milletvekili Adil Zozani ile birlikte katılan Bedirhanoğlu, bir belediye başkanının kendi seçim bölgesindeki böyle bir törene katıldığı için yargılanmamamsı gerektiğini söyledi.

Bedirhanoğlu şunları kaydetti:

"Biz hiçbir zaman bunu kabul etmeyeceğiz. Cenaze töreninde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamasına, herhangi bir yasak duyuru yapılmamasına rağmen, sadece törene katılmamızdan dolayı, sadece orada bulunmamızdan dolayı 1 yıl 3 ay hapis cezası ile cezalandırılmamız Türkiye'deki yasaların ne kadar realitelere uygun, ne kadar toplumsal sıkıntıları gideren bir yapıda olduğu göz önüne seriliyor. Biz bunu Yargıtay'a göndereceğiz. İnanıyoruz ki bu suç olmayan bir faaliyetten dolayı aldığımız ceza, Yargıtay tarafından iptal edilecek ve bu dava düşecek."

güncel haberler

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 75 yorum
TÜRKİYE'YE DEMOKRASİ BAHARI LAZIM KARDEŞİMİN CENAZE TÖRENİNE KATILIYORUM KAMALİST ZİNİYETİ TARAFINDAN HAPİS EDİLİYORUM.
insanlıktan anlamdında bari ölülere şeytan elini çekmiş ya saygılı olmanıza davet ediyorum ölü allahın rahmetine kavuşmuş her kim olursa olsun.kürdistanlıların gelenekleri var o şekilde defn edilr.saygısızlık yapma kürtleri hazm edeceksinz başkada yok çarenixz
ırağa git orada amerıkan askerlerı zındanlarda demokrası veriyor bol sosisli mayonezli bol bol tatsınlar
Bunlar şimdi Cenaze töreninde şemmamme oynarlar ne bileyim halaya hazır folklor ekibi gibi duruyorlar
o şemmame oynayanlar sana bir ayar çekerler şemmame oynarsın ::))
çok şükür puta tapmıyolar sizler gibi varsın foklor ekibi dursunlar nasıl olsa sizin göbek adınız barbar..pis turk
sürersin ya
hapis mi? İDAM cezası almalı şerefsizin soyu.
idam almalı..
bırak sen sarı öküzü eyer ikinci dünya savaşında araplar gibi kürtlerde sizi arkadan vursalardı bu gün öküz gibi ökzden konuşmazdın
hela sana ama bu öküzlere ne anlatsan anlat anlamaz öküz dünya savaşında kürtler olmasaydı görürlerdi anyayı konyayı
mööööööö
bahsettiğin gibi 2. dünya savaşına girselerdi şimdi bunlar kalmazdı
Saddam bu şerefsizlerin üzerine boşuna gaz bombası yağdırmadı.. nur içinde yatsın :)
sen insan olamasın
o hayvanda olamaz...
Bu hükümet ve tayfaları azıttı iyice dünyayı karıştıracaklar,yavvv başkkomutan abdullah gül ve veziri recep beraber ordunun başına geçsinler suriye,filistin,mısır ve arkadaşları olan kandildeki hainlerede gitsinler....sonra inşaallah geri dönüşleride olmaz..ne vır vır ediyorlar...!bıktık artık arap kürt haberlerinden....!insanlar televizyona bile artık bakmıyorlar...!
Onlar günahsız çocuklarımıza silah sıktılar. Bu vatanı bölmeye çalışıyorlar.
günahsız insanlarını dilini yasak edersın sen kimsın
ölülere olan saygıyı kaybeden toplumlar önce yozlaşır sonrada geriye yol alırlar.
Evet doğru söylemişler, eğer ülkemde pkklılar ceza almıyor serbest bırakılıyorsa, onlara karşı savaşanlar için müebbet isteniyorsa kesinlikle bir belediye başkanı yargılanmamalı. Bunu bize yaşatan her kim yada kimler olursa olsun ve destekçileri cezasını elbet bir gün görecektir bu dünyada, diğer taraf öylelerini kabul eder mi ondan şüpheliyim...
onlara karşı savaşanlara müebbet istenmiyor geri zekalı orda yatyanlar onlara karşı savaşmadılar tc hükümetini yıkmak istediler
senin gibiler anca bunu algılar, devletmi bki hükümetmi, hangisi önemli. Devleti yıkmaya uğraşan ispatlı teröristler serbest, hükümeti yıkma düşüncesi oldu denilenler müebbet, bu mu sizin adilliğiniz...
MADRABAZLIK SADECE BAYDEMİR DE KATILDI CENAZEYE BELEDİYENİN AMBÜLANSLARINI GÖNDERDİ TÖRENE ÜSTELİK HANİ CEZA? PADİŞAHIMIZ EFENDİMİZİN YENİ BİR NUMARASI BU SANIRIM.
Aynen dediğiniz gibi.
sarı öküzü en baştan vermekle hata yaptık... hikayesini cümle alem biliyor.. anlayan anlasın artık.. kapitalizmle masaya oturan sarı öküzü ilk elden vermiş sayılır..
türkiyenin başına saddam gibi bir başbakan lazım
yazıklar olsun bu devlete şu okudugumuz habere bak ya. bir belediye başkanı it cenazesine katılmış ve onu oracıkda devlet bişey yapmamış...
Simdi ben burdan yazilan yorumlara bakiyorum da. Bir cogu hem muslumanliktan bahsetmis hem de olen biri (ne olursa olsun) icin it demis, serefsiz demis vs. Simdi ben bu arkadaslara soruyorum siz hangi mezheptensiniz? Benim bildigim biri oldugunde arkasindan Aallah taksiratlarini affetsin denir. Simdi ben de burdan hepinizin arkasindan soyluyorum. Allah hepinizin belasini versin... AMIN..
kardeşim saçmalık yaaa...milletvekilleri her türlü faliyete katılsın suç yok..belediye başkanına suç var...ulan sonuçta o adam oranın belediye başkanı asıl onun ayrım yapmadan her türlü faliyette bulunması lazım..bir belediye başkanı hiçbir zaman ayrım yapmaması lazım...ister karşısındaki pkk lı ister asker olsun..sonuçta orda orayı yönlendiren o belediye başkanıdır..gerçi belediye başkanıda terörist fakat genel olarak düşünürsek belediye başkanının ayrım yapmaması lazım..
sen hangi ülkede yaşadığını unuttun galiba
yorum yapacaktım ama saçmalığa yorum yapılamayacağından vazgeçtim
döner yargıtaydan döner bu akp bu başbakan olduğu sürece yargıtaydan döner sizde istediğiniz gibi at koşturmaya devam edersiniz. ...
detayını yazmamışlar ama ertelenmiştir, yani fiilen girip yatacağı falan yok, göstermelik, bakın terörle mücadele ediyoruz izlenimi veriyorlar akıllarınca
Sizlere küfür eden belediye araçlarına PKK çaputu asan ağzınan köpek gibi salya akıtan DİYARBAKIR lı baydemir hükümetin korumasında galiba islamda hak ve adalet eşittir eğer sizde müslümansanız adaletli olun ALLAH SİZDEN RAZI OLMAZ
Neden 1 yıl 3 ay .... Bu acık acık teror orgutu uyelıgıdır ve agırlastırılmıs muhebbet olmalıdır
her kim olursa olsun cenaze törenine katılmak insani bir vazifedir. eğer adam terörü ve teröristi öven, halkı galeyana getiren bir girişimde bulunmamışsa ceza alması insan haklarına aykırıdır. o törene yüzlerce insan katılmıştır, bu insanlar elbette oy verdikleri kişiyi de aralarında görmek isteyeceklerdir. halkına karşı sorumluluk duyan bir başkan iyi kötü ayırımı yapmadan herkesin cenaze, mevlit, sünnet ve düğününe katılmalıdır.
İnsanların insanlara karşı vazifeleri olduğu gibi devletine karşıda vazifeleri vardır. Vergi vermek askere gitmek kanunlara uymak gibi. Bize edebiyat yapma vergi vermeyerek elektrik kaçak kullanarak terör işleyerek milyonlarca insanın hakkına girip masum askerlere kurşun sıkan bu hainlere cenaze namazı bile kılınmaz insan değiller çünkü. O katılan yüzlerce insan da haindir. Onlarında ceza alması gerek ki böyle gövde gösterisi gibi tören yapmasınlar.
BU NE YA SAÇMALAMA
Darısı diğerlerinin başına
EY HÜKÜMET İSTEDİĞİN KADAR KANUN ÇIKAR KENDİNİ KORUMAYA ÇALIŞ ŞANA OY VEREN ÇIKARCI VEYAHUT DİNİN AKP YE OY VERMEK OLDUĞUNU ZANNEDENLER BİR GÜN MEMLEKETİ DÜŞÜRDÜĞÜN HALİ GÖRÜP BİZZAT CEZANIZI KENDİLERİ VERECEKTİR TÜRK MİLLETİNİ YEDİ DÜEL YIKAMAMIŞ SİZİN GİBİLER Mİ YIKACAK .
BİZ PKKLI ARAYIPTA BULAMIYORUZ AMA PKKLILAR RESİMDE GÖRÜLDÜĞÜ ORTALARDA AMA BİZDE BUNLARA HESAP SORACAK GÜÇ YOK BUNLARI HAZIR TOPLANDIĞI YERDE HEMEN KESİN İMHA EDECEKSİNKİ TERÖRDEN ESER KALMASIN PKKLILAR BZİM AKP NİN BURNUNUN İÇİNE KADAR GİRİYOR AMA ONLARDAN ÇIT YOK ASKERE KELLE DEMEKLE OBAMADAN İCAZET ALMAKLA VE TERÖRİST YAKINLARINA 150 ŞER BİNLİRA ÖEDEMEKLE TERÖR BİTMEZ AYRICA BU KADAR GERİZEKALICA TERÖRLE MÜCADELE YÖNTEMİ İLK ÇAĞLARDA BİLE YOK
aptal durduğun hata git yünet
o zaman kurşun atanda yiyende diyen tansu çillerinde hakında neden işlem yapılmadı abdullah çatlı o bazıları için kahramandıu dimi.allah var yukarda
onlar vatan kuruyucuları asker yapamadığını onlar hal eder küpekler geberdi giti
bunlar ne ki akp vekillerde artık katılıyor :D
tansu çiller olaya siyasi bakmadı taşşaklı kadındi kim ne derse desin
ALLAH heryerde
bence az olmuş başkanlığı elinden alınmalı
KIRKBİN KİŞİNİN KATİLLERİNİN CENAZESİNE GİDECEKSİN. KATİLLERİ SAVUNACAKSIN YARDIM YATAKLIK EDECEKSİN CEZA ALMAYACAKSIN. AZ BİLE VERMİŞLER.
PKK'lının cenazesine katılan başkana hapis cezası verildi. Peki cenazeye diğer katılanlar N'oldu? Onlar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı değil mi yoksa?
haklısın orda binlerce insan var onlarda suçlu hepsini içeri atmaları lazım büyle adelet olmaz
çok az cezası
nerdesin kahraman başbakan
Hulki Cevizoğlu'nun "Ya Sev-Ya Sevr" kitabı vatanını, milletini seven herkes tarafından kesinlikle okunması lazımdır. PKK bugünlere göz göre göre nasıl getirilmiş, Türk Milleti nasıl aldatılmış, ihanetler nasıl ard arda yapılmış, terör karşısında görevini ve yetkisini kullanmama, yetkisini kullanmak isteyenleri engellemek, teröristlerin ABD ve Avrupa tarafından desteklendiklerini gözleriyle gördükleri halde hiç bir şey yapılmadığı gibi Avrupa birliğine yüzsüzce girme çabaları...vb hepsi bu kitapta yazıyor. Bu kitap bir belge niteliğindedir. Okuduktan sonra olaylara bakış açınız değişecektir.
Hadi canım inanmıyorum... Bu hükümet döneminde bu olsa olsa rüyada olur... Ele başlarını el üstünde tutacaksın, adam yerine koyacaksın, piyonların cenazesine katılana ceza vereceksin!
bence iyi olmuş ,hakk edene bu devlet cezasını er veya geç verir
Terörist cenazesinde bulunmak ne anlama gelir? Madem o cenazeye katıldın o tabutun üzerindeki bayrak niyetine konulan sözüm ona bez parçası ve etrafta buluna o bez parçalarını nniye kaldırtmadın? Terörist başının posterini açanlara niye müdahale etmedin? Başkansan bunu yapmalıydın.Hangi ülkede yaşadığınızı unutuyorsunuz.Birgün gelir burunlarınızı toprağa sürte sürte hangi ülkede yaşadığınız hatırlatılır.Hiç bir şey böyle gitmeyecek.sizlerin bu çıkışınızın çok acı bir şekilde inişide olacaktır.herşey sıra ile.
haklısın osmanlı 600 yıl hüküm sürdü kendini çok büyük gördü sonra kaçacak delik aradı kürtlere karşı tutumunuz büyle devam ederse kürtler ayaklanır bu kez siz sığınacak delik bulamasınız bunu bilin akılı olun türkiyeyi mısıra libya ıraka benzetmeyin
devlet pkk ile masaya oturup anlaşma yaptımı evet habura kadar mahkemeleri ayaklarına kadar götürdümü evet bir sürü imtiyazlar tanındımı evet cenazeye katılmak neden suç olsun sonuçta başkanda olsa oranın çocuğu vatandaşı ...
İki gün sonra çıkar artık gezi eylemlerine katılmak suç. Pkk ile kolkola yürüyüp kürdistanm için monotof atmak suç sayılmıyor. Göstermelik tutuklamışlar zaten pkk legal siyaset yapmaya başlayınca akp sayesinde meclisimizde katiller bizim paramızla o koltuklarda oturacaklar.
az bile
desteklemeyin diyoruz medyaya ama nedense manşet haber olarak veriyo ölen bi insan tamam ama pkk lı yapmayın
dediklerini kendin bile zar zor söylemişin.O senin insan dediğin Mehmetçikleri öldürdü haberin var mı senin? Gelmiş bir de onu desteklercesine yorum yazmış.
KARAR DOĞRU...
bu devlet öyle bir devlet ki siz tuvalete gidin bu faaliyetinizi örgütsel yapsın ceza alırsınz.nice insanlar gördük böyle basit şeylerden büyük ceza alan
Bu kararı düşürecek olursa o yargı görevlilerine de yazıklar olsun derim.Bir memleketin askerini öldüren bir caninin cenazesinde bulunan kişilerin affı mümkün değildir.
Diğer Haberler