PTT Messenger Android İOS ve bilgisayarlar için geliyor

PTT Messenger uygulaması, ilk kez sınır bağlantısında kullanılarak dikkatleri üzerine çekti. Dünya çapında en çok kullanılan anlık iletişim uygulaması Whatsapp'a rakip olarak geldiği duyurulan PTT Messenger, geleneksel iletişim araçlarının piri PTT'nin modern iletişimdeki varlığını ortaya koyacak. Peki, PTT Messenger nasıl indirilecek? İşte, teknolojiyi yakından takip eden vatandaşların merakla araştırdığı PTT Messenger hakkında bazı bilgiler...

PTT Messenger Android İOS ve bilgisayarlar için geliyor

PTT Messenger, modern iletişim araçları arasındaki yerini alıyor. Türkiye coğrafyasında iletişimin yüz yıllardır vazgeçilmez bir unsuru olan PTT, posta ve telgraf hizmetini PTT Messenger aracılığıyla dijital çağa uydurmuş oldu. Peki, öncelikle kamu personellerinin, ardından vatandaşların hizmetine açılacak olan PTT Messenger nedir? İşte, 'Yerli Whatsapp' olarak ilan edilen uygulama hakkında bazı bilgiler

İlk olarak Başbakan Binali Yıldırım tarafından Zeytin Dalı Operasyon merkezine canlı bağlantı için kullanılan PTT Messenger, vatandaşların da araştırdığı uygulama oldu. Milli mühendislik ürünü olarak üretilen ve milyonlarca kişinin görüntülü ve yazılı olarak anlık mesajlaşmasına imkan tanıyan PTT Messenger, popüler anlım mesajlaşma uygulaması Whatsapp'a rakip olacak.

Milli ve güvenli kurumsal anlık mesajlaşma aracı olarak kullanılabilecek PTTMessenger'ın, bilgi güvenliği kapsamında milli çözüm olduğu için güvenli iletişimle dışa bağımlılığı gidermesi amaçlanacak. Uygulama ile dosya ve medya gönderimi yapılabilecek, lokasyon paylaşımı da gerçekleştirilebilecek.

ÖNCELİKLE KAMU ÇALIŞANLARI DENEYECEK

Bir süre önce resmi sayfası üzerinden erişime açık olan PTT Messenger, tanıtımların başlamasıyla birlikte kurumun resmi sayfasından kaldırıldı. Öncelikle kamu görevlileri ve kurumlar arası iletişim için kullanılacak olan PTT Messenger, bu esnada teknik olarak da değerlendirilecek ve ihtiyaca yönelik geliştirilmeye devam edilecek. Testlerin tamamlanmasının ardından ise PTT Messenger vatandaşların erişimine açılacak.

İLK TANITIM CANLI YAYINDA YAPILDI

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın PTT Genel Müdürlüğü tarafından geliştirilen bir haberleşme sistemi hakkında bilgi verdiğini belirten Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bilgi güvenliği çerçevesinde milli bir çözüm olan güvenli iletişim konusunda dışa bağımlılığı gideren, milli mühendislik imkanlarıyla geliştirilen anlık mesajlaşma, anlık grup mesajlaşması, sesli ve görüntülü görüşme, konum ve dosya paylaşımı tek bir platformda güvenli bir altyapı sağlayan yeni bir haberleşme sisteminin tanıtımı yapıldı. Yüzde yüz yerli ve yeni bir yazılım. Kamu kurumları bunu kullanacak. Sonra vatandaşların kullanımına da açılacak. Bunun ilk uygulamasını da Sayın Başbakanımız Zeytin Dalı Harekatı'nı yürüten 2. Ordu Komutanımızla konuşmuş, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin bilgi almıştır. Önemli bir değişim, gelişme” dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 29 yorum
yaklaşık 5-7 yıl sonra bunu kim kullandıysa yine içeri atarlar. ben whatsappa devam ediyorum. kullanmayacağım. gün gelir aleyhimize kullanır. ne çekiyorsa bu halk çekiyor zaten. baştakiler değişir, vatandaşı yargılar. o gider bu gelir böyle devam eder. Al birini vur ötekine
Ben ilk kullananlardan olacağım.
Mehmetçiğin askerliği sigortadan sayılsın prim günlerini devlet ödesin.
BU UYGULAMAYI KULLANMAK İSTERDİM AMA BU HÜKÜMETE GÜVENMEDİĞİM İÇİN, BİLGİ VE PAYLAŞIMLARIMIN GÜVENLİĞİNDEN TEREDDÜT ETTİĞİM İÇİN , KESİNLİKLE KULLANMAYACAĞIM. BURADA KAHROLSUN FAŞİZM DESEM, BİR ARKADAŞIMLA YAZIŞIRKEN TUTUKLANMAK İSTEMİYORUM.
yanlis isler yapan korkar
wharsahp tan yazinca bulamıyolar mi saniosun sen
@mrykslll Kime göre yanlış sıkıntı orda..
whatsapta milleti kolay kolay fişleyemiyorlardı bununla daha kolay olacak kısacası.
Gizlilik ve güvenlik durumu nedir bu PTT meseengerın, konuşmalar 3. kişiler tarafından görünüyorsa atın çöpe gitsin.
bir fişlenmedik o kalmıştı,elin oğlu neden yazışmaları depolayıp aleyhimizde kullansın,biz kendimiz istediğimiz gibi takip eder istediğimizi yaparız,özel hayatın ihlali bu kadar alenen yapılıyorsa nerede kaldı anayasadaki kişi hak ve özgürlük hürriyeti?
ne malum bu uygulamayla milleti dikizlemiyeceginiz.. kusura bakmayinda milletin guvenini kaybettiniz...
gerek yok sonuçta başarısız olacak. Beklemesin zaten devlet milletin bu programı kullanmasını.
ne gerek? boş işler
HAK YOK, HUKUK YOK, ADALET YOK BİRDE ÖZELİMİ BİLE BİLE ONLARLA PAYLAŞMAMMI İSYENİYOR. ŞAKA HERHALDE..
Bununda Sonu Sonradan BYLOCK gibi olur neme lazım Artık güvenmiyorum bu makamlara
hukumet kendi bylockunu kuruyor anlaşılan.yarın biri gelir darbe yapar sonra bunu kullananları içeri tıkarlar.ptt sen onu bunu bırak milleti yeniden mektup yazmaya yönelt.
sebep , daha iyi takip etmek
İsmi türkçe yapın, messenger ne
PTT devlet kurumudur. WHATSAP ise özel bir kuruluş mesaj izleme için izinler ve onaylar gereklidir. Sizce ptt de izne gerek varmı yoksa bütün özeliniz ön izlemedenmi geçecek bir düşünün
ptt milli değil ki uygulanası yerli olsun
Gayırlılsı diyelim icat çıkartık denmez ilk kez buna benzer uygulama 1988 yılında kulanıldı ve dahada geri tarihlere gidilebiliniri. Doğru dürüs icat icat etsek şaşırırım
Madem milli madem Türkçe'ye sahip çıkıyorsunuz tüh size messenger nedir ya! PTT ulak deyin ne bileyim bişey deyin, Allah sizin gibi 2 yüzlülülerden korusun.
yupppiiiiii ;)))) Kanunen fislenmek işte buuuuu
@clbre_57 Elin gavuru seni ve herkesi fişlerken sesin çıkmıyordu ne oldu şimdi. elalemin şeyiyle gerdeğe girmek hoşuna gidiyor herhalde.
@mert_kara_k1 FİŞLEME YAPAN ELİN GAVURU DEĞİLDİ SİZİN AĞA BABANIZ FETO HAİNİYDİ HANİ BERABER YOLLARDA YÜRÜDÜĞÜNÜZ
whatsap 1 viber 2 ötesini kullanmam heleki bu hükümet varken onları bile dikkatli kullanırım....
akepe hükümette, iken onların bir numaralı kuklası pttnin fişleme izleme uygulamasını kullanmam. bu uygulamanın byblocktan hiç bir farkı yok benim için. ikiside birilerine hizmet etmek için kullanıyor. birisini foyası çıktı darısı diğer örgütün başına
İsim mi bulamadınız yoksa yetkililer Fransız’da bizmi bilmiyoruz Tuğra koy Kadırga koy Barbaros koy hiç birşey bulamadıysan TürkAlp koy Noyan koy PTT messenger ne la dar alanda kısa paslaşmamı oynuyorsunuz. REİSSS kov bunları sen üretici değil tüketici olmuşlar hazır yiyorlar????
Whatsup takip edemiyorlar ...ne yapsınlar ...ptt messenger çok yerli olmus isminden belli ...
Diğer Haberler